Reklama

Toto je zatím nejostřejší verze Hyundai Tucson. Dává to znát vzhledem i výkonem

Ne, není to zatím ostrá varianta N, ale skromnější verze Sport. Přesto má pod kapotou přes 200 koní a ani na pohled nevypadá obyčejně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto je zatím nejostřejší verze Hyundai Tucson. Dává to znát vzhledem i výkonem

7.6.2017 | Marek Bednář | 14 příspěvků

Ne, není to zatím ostrá varianta N, ale skromnější verze Sport. Přesto má pod kapotou přes 200 koní a ani na pohled nevypadá obyčejně.

Chybí vám v nabídce značky Hyundai nějaké sportovněji laděné SUV? Anebo byste chtěli jen benzínový motor s více než 200 koní? Nová divize N, která má produkovat ostřejší Hyundai, sice něco takového chystá, ale koupit to ještě dlouho nepůjde. Prozatím v Jihoafrické republice si budete moci mnohem dříve pořídit Tucson Sport.

Jestli Hyundai s něčím podobným přijde i jinde, teprve uvidíme, sami pak zvažte, zda je o co stát. Tato verze jasně preferuje silnici, takže ani úpravy nárazníků a prahů její průchodnosti terénem jistě nepomohou. Aerodynamice a designu by mohly, podobně jako 19" kola Tiger, téměř zcela černá.

Pod kapotou je známá benzínová šestnáctistovka T-GDI, jejíž výkon byl zvýšen na 204 koní. To a nový výfukový systém se čtyřmi koncovkami jsou klíčové technické změny, které zaručeně pomohou dynamice, konkrétní data ale k dispozici nemáme, 177koňová verze ale zrychlí na stovku v závislosti na verzi od 9,1 sekundy a jede až 205 km/h.

Už to nejsou marná čísla, Sport se ted zřejmě dostane s akcelerací na stovku pod 9 sekund a s maximálkou někam k 210 km/h. Odpružení ovšem zůstává sériové a pokud nás nešálí zrak, pneumatiky nejsou zrovna určené k řezání zatáček, nýbrž do lehkého terénu, takže o návštěvě Nordschleife s tímto strojem bychom raději neuvažovali.

Nevíme zatím, na kolik tato kreace přijde, cena bude zveřejněna později. Pokud by se vám zamlouvala, můžete se o podobnou nabídku přimluvit u českého zastoupení značky. A pokud se vám Sport nezdá dost... sportovní, nezbývá než čekat, s čím se vytasí divize N. U Tucsonu označeného stejným písmenem lze jistě očekávat méně kompromisů...

Toto je zatím nejostřejší verze Hyundai Tucson. Dává to znát vzhledem i výkonem - 1 - hyundai tucson sport jar 01Toto je zatím nejostřejší verze Hyundai Tucson. Dává to znát vzhledem i výkonem - 2 - hyundai tucson sport jar 02Toto je zatím nejostřejší verze Hyundai Tucson. Dává to znát vzhledem i výkonem - 3 - hyundai tucson sport jar 03Toto je zatím nejostřejší verze Hyundai Tucson. Dává to znát vzhledem i výkonem - 4 - hyundai tucson sport jar 04Toto je zatím nejostřejší verze Hyundai Tucson. Dává to znát vzhledem i výkonem - 5 - hyundai tucson sport jar 05Toto je zatím nejostřejší verze Hyundai Tucson. Dává to znát vzhledem i výkonem - 6 - hyundai tucson sport jar 06
Hyundai Tucson Sport je zatím to nejrychlejší provedení nového Tucsonu, které si půjde koupit, alespoň v JAR

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama