Reklama

Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná?

Číňané už to se svými auty párkrát v Evropě zkoušeli, pokaždé ale byli příliš drazí na to, aby vzhledem ke své pověsti uspěli. Změní to další novinky?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná?

23.8.2017 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Číňané už to se svými auty párkrát v Evropě zkoušeli, pokaždé ale byli příliš drazí na to, aby vzhledem ke své pověsti uspěli. Změní to další novinky?

Čínské automobilky nemají v Evropě zrovna valnou pověst. Zatím se spíše než na auta soustřeďují na krádeže duševního vlastnictví. Čestnou výjimkou může být Qoros, tedy alespoň na první pohled, na ten druhý už se tak dobře nejevil. I ten se tedy nakonec spálil a v Evropě raději sbalil svá fidlátka. A byť od té doby pravidelně naznačuje možný návrat, dosud s ničím hmatatelným nepřišel.

Teď se ale právě na to chystá. Qoros by totiž už za dva dny, tedy 25. srpna, měl na autosalonu v Chengdu představit nové SUV. To svým názvem vybočuje z dosavadní numerické řady, pojmenováno bylo Young. Automobilka tím chce naznačit, jaká cílová skupina by si novinku měla kupovat. Půjde přitom o nejdostupnější SUV v nabídce značky.

Od Youngu lze očekávat 4,51 metru dlouhý, 1,84 metru široký a 1,69 metru vysoký vůz, který se pyšní zajímavým a především originálním designem. Qoros by jím v Evropě mohl stoprocentně zaujmout, stejně jako by se zejména v Bruselu dívali se zalíbením na pohonnou jednotku. Tou se totiž stala downsizingová jednotka, jinak 1,5litrový přeplňovaný čtyřválec, jenž produkuje 152 koní a 205 Nm točivého momentu.

O jízdní dynamice či spotřebě se značka zatím nerozepisuje, nicméně jelikož má vůz ve standardu dostat šestistupňový automat a pohon předních kol, spotřeba asi nebude největší. Jak jsme tedy řekli, Qoros by se svou novinkou mohl zamířit i do Evropy, na což se skutečně chystá - i když nejprve Young zamíří za čínským publikem, právě s tímto modelem se má Qoros na konci roku 2018 vrátit na Starý kontinent.

Zaujmout by tu s ním mohl, otázkou je jediné - cena. I když se vozy Qorosu netváří úplně marně, bez špetky dobré pověsti mohou v Evropě bodovat jen tím, že budou levné, pak jim lidé leccos odpustí. To napoprvé nebyly, zda to napodruhé bude lepší, je otázkou. Vůz má v Číně startovat na ceně v přepočtu 470 tisíc Kč, a to je - i přes jistě bohatou standardní výbavu - moc na to, aby lidé hodili předsudky za hlavu.

Qoros se ovšem v Číně profiluje jako prémiová značka, tak se mu do slev moc chtít nebude. Jestli tedy v budoucnu uspěje nebo nikoli, zůstane ještě chvíli otázkou, odpověď bychom o trochu dříve mohli dostat v případě jiného čínského stroje. Na autosalonu ve Frankfurtu se totiž objeví stroj mateřské automobilky Chery, které zde představí kompaktní SUV odpovídající většímu Qorosu 5 - pravděpodobně půjde o prakticky stejné auto s jiným logem.

Tento model je již nějakou dobu v čínském prodeji a jeho vývoj je tak již částečně zaplacen, Chery by mohlo uvažovat o nižší ceně, ani zde ale zatím nemáme jasnější informaci. Níže se na každý pád můžete podívat na oba vozy „Made in China” a jejich evropské šance posoudit sami. My bychom si na jejich úspěch příliš nevsadili, ale třeba se budeme mýlit...

Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 1 - Qoros Young 2017 prvni foto 01Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 2 - Qoros Young 2017 prvni foto 02Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 3 - Qoros Young 2017 prvni foto 03Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 4 - Qoros Young 2017 prvni foto 04Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 5 - Qoros Young 2017 prvni foto 05Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 6 - Qoros Young 2017 prvni foto 06Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 7 - Qoros Young 2017 prvni foto 07
Qoros aktuálně odhalil nový model Young, který by se v Evropě měl ukázat koncem příštího roku

Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 8 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 01Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 9 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 02Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 10 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 03Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 11 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 04Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 12 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 05Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 13 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 06Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 14 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 07Toto jsou nová čínská SUV i pro Evropu. Budou konečně levná? - 15 - Qoros 5 SUV oficialni prvni 08
Dříve zpět do Evropy dorazí Qoros skrze automobilku Chery, která ve Frankfurtu ukáže svou verzi Qorosu 5

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše