Reklama

Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí

Ještě se nestalo, aby se do finále ankety Světové auto roku dostala tři auta stejného typu. Pro současnou dobu je ale vážně příhodné, že jde jen a pouze o SUV.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí

7.3.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Ještě se nestalo, aby se do finále ankety Světové auto roku dostala tři auta stejného typu. Pro současnou dobu je ale vážně příhodné, že jde jen a pouze o SUV.

Jaro je každoročně časem významných automobilových událostí. Začátek března pravidelně obrací pozornost celého automobilového světa na autosalon v Ženevě a i když se můžeme ptát, jak dlouho tomu tak ještě bude, i letos to platí. Důvodů je vícero - premiéry nových koncepčních i sériových aut vás jistě napadnou, krom toho je ale pro Ženevu typické i vyhlašování výsledků dvou významných anket.

Tou první a tradičnější je Evropské auto roku (COTY), jejíž výsledky jsme vám samozřejmě přiblížili. Byly docela překvapivé, neboť první místo obsadilo Volvo XC40, což pro švédskou automobilku znamenalo první vítězství v historii ankety. Může tak slavit a začít se ohánět titulem Car Of The Year, pro Švédy to ale nemusí být konečná. Volvo má totiž své želízko i v druhé anketě, která s Ženevou souvisí - Světové auto roku alias WCOTY. V té vybírá skupina 82 novinářů z celé planety postupně z desítek kandidátů a na ženevském autosalonu vybrala finalisty.

Ze všech kategorii rozhodci vybrali tři závěrečné kandidáty na titul. V dnešní době vážně nepřekvapí, že všichni uchazeči o prvenství zastupují kategorii SUV a níže si je projdeme jednoho po druhém. Kdo vyhraje, zůstane ještě chvíli otázkou - oznámení konečného pořadí proběhne na půdě newyorského autosalonu, který otevře své brány na konci března.

Finalisté Světového auta roku 2018

Mazda CX-5

Od roku 2012 vyrábí Japonci v Hirošimě kompaktní SUV, které jako první využívá technologii Skyactiv. CX-5 sdílí podvozkovou platformu s Mazdou 3 a Mazdou 6. Evropská verze poslední generace se představila přesně před rokem. Po odhalení všech změn se spekulovalo, jestli novinku označit za další generaci nebo jen za větší facelift, to ale volitelé neřešili a svými hlasy poslali Mazdu do finále.

Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí - 1 - Mazda CX-5 2017 EU verze zive foto 03Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí - 2 - Mazda CX-5 2017 EU verze zive foto 10Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí - 3 - Mazda CX-5 2017 EU verze zive foto 18

Range Rover Velar

Velar se poprvé prezentoval v londýnském muzeu designu, což naznačuje jeho hlavní lákadlo. Vzhledem má uhranout smysly. Úzká světla, velká kola a „bondovské” vysouvací kliky dveří dodávají šmrnc velkému SUV. Luxusní interiér nezůstává pozadu. Vyvážená kombinace originálního vzhledu a kvalitního provedení vynesla Range Rover Velar do trojice kandidátů na Světové auto roku.

Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí - 4 - Range Rover Velar 2017 oficialni prvni 002Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí - 5 - Range Rover Velar 2017 oficialni prvni 039Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí - 6 - Range Rover Velar 2017 oficialni prvni 062

Volvo XC60

Švédové by se jistě nezlobili, kdyby získali druhý vavřín. Porotu bude muset přesvědčit luxusně zaměřená varianta XC60, která patří mezi nejprodávanější modely značky. Soutěžící generace byla odhalena loni na tom samém místě, kde se letos Volvo dozvědělo o účasti v bojích na stupni vítězů. Nejnovější Volvo XC60 je první produkt Volva kompletně vyvinutý pod taktovkou mateřského čínského koncernu Geely.

Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí - 7 - Volvo XC60 Zeneva 2017 zive 02Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí - 8 - Volvo XC60 Zeneva 2017 zive 05Toto jsou tři nejlepší auta světa pro letošní rok. Svou třídou vážně nepřekvapí - 9 - Volvo XC60 Zeneva 2017 zive 12

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše