Reklama

Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile

Ač filmová série došla k miliardové slávě hlavně díky tuningu, dnes už se nesoustředí pořádně ani na auta. Fast and Furious Presents: Hobbs and Shaw je spíše bondovka pro mladší.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile

4.2.2019 | Petr Prokopec

Ač filmová série došla k miliardové slávě hlavně díky tuningu, dnes už se nesoustředí pořádně ani na auta. Fast and Furious Presents: Hobbs and Shaw je spíše bondovka pro mladší.

Když se v roce 2001 objevil první díl Rychle a zběsile, dočkala se tuningová subkultura takového nakopnutí, jaké dosud nezažila. Ve druhém díle se dění přesunulo z Los Angeles do Miami, místo Toyoty Supra pak byl hlavní hvězdou Nissan Skyline GT-R R34. A nechybělo ani pár dalších exotik, pauzu si ovšem dal Vin Diesel a s ním i jeho patetické proslovy o rodině. Ve trojce se pak sice vrátil, ovšem jen na pár sekund. S novými hrdiny jsme se přesunuli do Tokia, navíc již nešlo o sprinty na čtvrtmíli, nýbrž o driftování.

Jelikož trojka byla po komerční a vlastně i kvalitativní stránce zklamáním, došlo s příchodem čtvrtého dílu k několika změnám. Diesel se vrátil naplno, stejně jako Paul Walker. A do centra veškerého dění se přesunuly akční scény s onou rodinnou tématikou, zatímco samotná auta začala být upozaďována. Stále jsme si jich sice mohli užít daleko více než v jiných filmech, nicméně tu sloužily spíše pro doplnění. Jelikož tomuto receptu zatleskali diváci i kritici, vařilo se dle něj také u pětky, šestky, sedmičky i osmičky.

V případě posledního dílu se ukázalo, že publikum je schopné zanechat v kasách kin více než miliardu dolarů i bez nedávné smrti Walkera, a tak bylo jasné, že opravdu jde o zlatý důl. A ten je třeba těžit co největší měrou, proto letos dorazí další nášup. Vůbec poprvé v historii série dojde i na odbočku od hlavní série, která bude sledovat pouze příběhy dvou protagonistů. Ani jeden sice nepochází z původní „rodiny”, to ale vlastně nikomu nevadí.

Řeč je o Luku Hobbsovi a Deckardu Shawovi alias Dwaynu „The Rock” Johnsonovi a Jasonu Stathamovi. Ti začali bavit diváky mnohem více než Dieselovo věčné úvahy o rodině, pročež se dočkali samostatného filmu. I zde sice na rodinné téma bude neustále naráženo, neboť jde o jednu z hlavních linií celé série, ovšem spíše jen náznaky. Stejným způsobem ale v tomto snímku skončily také automobily - dle první ukázky to vypadá, že jediné, co stojí za zmínku je McLaren 720S.

Neznamená to samozřejmě, že by film skončil neúspěchem, na to má karty rozdané opravdu až příliš dobře. Z traileru vše působí opravdu velkolepě a mezi Hobbsem a Shawem existuje ta správná chemie, i proto, že jde vlastně o zapřísáhlé nepřátele, kteří se v rámci záchrany světa musí spojit. Jinak by jednoduše nemohli překonat padoucha v podobě Idrise Elby, který se pyšní nadlidskými schopnostmi a je dle svých slov dokonce neprůstřelný.

Pokud vám to připomíná spíše zápletku z bondovky, nejste daleko od pravdy, ale ani to nakonec není na škodu. Výsledek bude zjevně hlasitý, barevný, ulítlý, a pokud se nestane něco naprosto neočekávaného, bude z toho hit. Že u toho již nebudou auta, to vlastně nikoho ani tak nemrzí - koneckonců alespoň se během závodu na čtvrtmíli nedočkáme stovky přeřazení, jako tomu bylo v případě aktuálně již pomalu kultovního prvního dílu. Že by se to proto nemělo jmenovat Rychle a zběsile? To říkejte jiným, nakonec v případě úspěchu už příště nemusí jít o Fast and Furious Presents: Hobbs and Shaw, ale už jen o Hobbs and Shaw II...


Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 1 - Hobbs and Shaw 2019 trailer 01Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 2 - Hobbs and Shaw 2019 trailer 02
Oficiální plakáty k filmu ukazují v podstatě jen jediný osobní vůz, který se v novém Rychle a zběsile objeví...

Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 3 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 01Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 4 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 02Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 5 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 03Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 6 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 04Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 7 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 05Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 8 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 06Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 9 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 07Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 10 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 08Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 11 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 09Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 12 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 10Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 13 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 11Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 14 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 12Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 15 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 13Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 16 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 14Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 17 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 15Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 18 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 16Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 19 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 17Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 20 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 18Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 21 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 19Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 22 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 20Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 23 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 21Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 24 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 22Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 25 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 23Trailer k filmu Hobbs & Shaw ukazuje, kam až zašla proměna Rychle a zběsile - 26 - Hobbs and Shaw 2019 trailer lepsi 24
...a sice McLaren 720S. Dále již půjde spíše jen o akci, souboje, výbuchy, jeden obří náklaďák a pár motorek

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše