Reklama

Únik odhalil nejsilnější Chevy Corvette historie. Se 760 koňmi pojede až 338 km/h

Americká novinka vychází z Z06, nabídne však vyšší výkon a s ním spojenou maximálku okolo 340 km/h. Čekat máme i tovární výfuk šlehající plameny.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Únik odhalil nejsilnější Chevy Corvette historie. Se 760 koňmi pojede až 338 km/h

9.11.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Americká novinka vychází z Z06, nabídne však vyšší výkon a s ním spojenou maximálku okolo 340 km/h. Čekat máme i tovární výfuk šlehající plameny.

Co jsme nakousli v článku o Develu Sixteen, to nyní můžeme dokončit. Na světě jsou první snímky nové Corvette ZR1. Chevrolet s jejich prezentací nemá společného, tedy pokud v to nepočítáme skutečnost, že je pořídil a zároveň předčasně poskytl magazínu Car and Driver. Jeho sken nyní unikl na internet, společně s několika informacemi. Novou generaci ZR1 si tedy můžeme předběžně představit.

Vůz bude postaven na základech varianty Z06, nabídne však „všeho více“. Pod kapotou tedy sice můžeme nadále čekat 6,2litrový přeplňovaný osmiválec, nepůjde ovšem již o verzi LT4, ale o nové provedení LT5. Pohonná jednotka disponuje jiným vstřikováním paliva či zesílenou klikovkou. Zároveň dorazil i odlišný kompresor, přičemž výsledkem těchto změn má být 760 koní a 920 Nm točivého momentu.

Ve srovnání s Corvette Z06, která disponuje 658 koňmi a 880 Nm, se jedná o řádné posílení, pročež bychom se neměli divit nejvyšší rychlosti 338 km/h. Zkrocení tohoto potenciálu dostanou na starosti brzdy, které jsou u verze Z06 příplatkové, model ZR1 jimi ale bude disponovat již ve standardu. Unikátní jsou však destičky kompenzující nárůst hmotnosti o cca 70 kg.

Z výše zmíněného modelu převezme novinka standardní i příplatkové pneumatiky, nazuje je na kola širší vpředu o jeden palec. Tím by ZR1 měla nabídnout větší stabilitu i ovladatelnost, zvláště při vysokých rychlostech. O dostatečný přítlak se rovněž postará mohutné zadní křídlo, které je společně s jinak profilovanou přídí další novinkou. Zbytek karoserie je ale s Z06 prakticky totožný.

V případě podvozku můžeme počítat s unikátním nastavením již existujících komponentů, v interiéru pak najdeme jen pár nových prvků jako zploštělý volant či karbonové dekorace. Ve finále pak můžeme dodat ještě zmínku o výfuku šlehajícím plameny, což je působivý teatrální doplněk, který ovšem dnes již mnoho automobilek přímo z výroby nenabízí.

Více si řekneme možná již o víkendu, nový Chevrolet Corvette totiž debutuje 12. listopadu, tedy v předvečer zahájení autosalonu v Dubaji, kde se poprvé ukáže naživo. Posléze ještě zamíří na motor show do Los Angeles, než se vydá do firemních showroomů, kde bude k mání za zhruba 120 000 USD (cca 2,64 milionu korun).

Únik odhalil nejsilnější Chevy Corvette historie. Se 760 koňmi pojede až 338 km/h - 1 - Chevrolet Corvette ZR1 2018 unik 01Únik odhalil nejsilnější Chevy Corvette historie. Se 760 koňmi pojede až 338 km/h - 2 - Chevrolet Corvette ZR1 2018 unik 02Únik odhalil nejsilnější Chevy Corvette historie. Se 760 koňmi pojede až 338 km/h - 3 - Chevrolet Corvette ZR1 2018 unik 03Únik odhalil nejsilnější Chevy Corvette historie. Se 760 koňmi pojede až 338 km/h - 4 - Chevrolet Corvette ZR1 2018 unik 04
Podoba nového Chevroletu Corvette ZR1 unikla do světa díky opomenutí magazínu Car and Driver

Zdroj: Corvette Forum

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama