- -

VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč?

Volkswagen bude brzy nabízet celkem tři modely s písmeny GTI v označení a je na místě se ptát, kdy je doplní další. Šéf VW má ale docela jasnou odpověď.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč?

15.6.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Volkswagen bude brzy nabízet celkem tři modely s písmeny GTI v označení a je na místě se ptát, kdy je doplní další. Šéf VW má ale docela jasnou odpověď.

Ostrých hatchbacků není nikdy dost. Jen během letošního roku jsme si tak mohli představit Toyotu Yaris GRMN či tříválcového nešťastníka modrého oválu, Ford Fiesta ST. Tuto partu záhy rozšíří Volkswagen Polo GTI, který se znovu postaví po bok většímu modelu Golf GTI i nedávno odhalené novince up! GTI. Německá automobilka tak bude mít nejkvětnatější „GéTéÍčkové“ portfolio ve své historii, pročež začíná být otázkou, zda to třemi vozy skončí.

„Myslím, že je to tak akorát,“ popírá příchod kupříkladu ostřeji naladěného SUV šéf značky Herbert Diess. „GTI je pro nás 'ten' hot hatch: je to sportovní vůz, přesahující hranice třídy, s potenciálem pro každý den a dostupný řadě lidí. Ona písmena by tedy měla být použita jen pro tento typ vozu - pro hot hatch.“ Tím ovšem Diess trochu otevírá nové kolo spekulací, jenž by se mohlo týkat elektrického Volkswagenu I.D. GTI.

Podle šéfa německé automobilky ovšem taková varianta nikdy nebyla součástí plánů. To sice její příchod nevylučuje, ostatně Diess případné rozšíření sportovních aut poháněných alternativním ústrojím připouští, nicméně logo GTI je neozdobí. Místo toho dorazí další modely GTE. Zpočátku však půjde o vozy situované do vyšších pater trhu, takové Polo GTE by mělo velký problém ospravedlnit nemalou cenu.

Mimo to se růstu dočkají modely R, neboť pod takovou nálepkou by se v budoucnu mohlo objevit vrcholné sportovní SUV. Zatím ale ještě nic není potvrzeno, podle Diesse je vše ve fázi zvažování. Šéf značky ovšem dodává, že pokud takový vůz vznikne, pak půjde stoprocentně o „eRko“. Případně pak o GTE či rovnou obojí, vše samozřejmě bude záviset na zákaznické odezvě.

Abychom tedy vše shrnuli, můžeme uvést, že řady modelů GTI se minimálně v nejbližší budoucnosti již nerozšíří. Volkswagen chce naopak vyrazit cestou sportovních hybridů či vrcholných variant R, kde jsou možnosti vlastně nekonečné - respektive omezené jen zájmem cílové klientely. Jsme tedy vskutku zvědavi, čeho konkrétního a kdy se dočkáme.

VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč? - 1 - VW up GTI 2017 predprodukcni 01VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč? - 2 - VW up GTI 2017 predprodukcni 02
VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč? - 3 - VW up GTI 2017 predprodukcni 03VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč? - 4 - VW up GTI 2017 predprodukcni 04VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč? - 5 - VW up GTI 2017 predprodukcni 05VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč? - 6 - VW up GTI 2017 predprodukcni 06VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč? - 7 - VW up GTI 2017 predprodukcni 07
VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč? - 8 - VW up GTI 2017 predprodukcni 08VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč? - 9 - VW up GTI 2017 predprodukcni 09VW Golf GTI, Polo GTI a up! GTI už další sourozence nedostanou, proč? - 10 - VW up GTI 2017 predprodukcni 10
VW up! GTI je posledním přírůstkem v rodině GTI, podle šéfa značky už nadobro poslední

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama