Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
VW Saveiro Doble Cabina 2014: atraktivní pick-up teď uveze více, lidí
25.8.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Kromě větší kabiny dostalo Saveiro také širší výbavu počítající třeba s tempomatem. Pod kapotou najdeme jedna-šestku produkující až 120 koní.
Po brazilském trhu v posledních měsících pošilháváme čím dál častěji. Nikoliv však z toho důvodu, že bychom chtěli dovážet třeba ingredience vhodné na míchání alkoholických koktejlů, ale spíše s ohledem na tamní vozový park. Ačkoliv do značné míry recykluje to, oč byste v Evropě již dávno neopřeli ani kolo, činí tak vesměs vkusně. V tomto směru třeba stačí zavzpomínat na Renault Clio Mercosur. Mimo to se ovšem Brazílie chlubí opravdovými raritami a unikáty, mezi něž patří Volkswagen Saveiro. Tento pick-up se loni dočkal výrazné modernizace, s prázdnou však neodejde ani na konci tohoto roku.
Zatímco loni se ale vylepšovalo celé portfolio, nyní Volkswagen přichází s jeho rozšířením o verzi Doble Cabina. Samotný název je přitom všeříkající, skutečně totiž jde o zvětšení kabiny. Ta nyní profituje z druhé řady sedadel, na kterou může usednout až trojice pasažérů. Ten prostřední však bude muset předvést schopnosti hadí ženy, přičemž samotný vstup do interiéru nebudou mít snadný ani cestující na postranních sedadlech.
Důvodem je fakt, že automobilka se snažila udržet výrobní náklady i cenu na uzdě. Proto zde i nadále máme pouze dvojici dveří, které navíc oproti standardu nedoznaly jediné změny. Místo toho se měnil prostor za nimi, kde nyní najdeme delší boční okno (s ohledem na předchozí řádky je logické, že se nesklápí, nýbrž pouze vyklápí) i prodlouženou karoserii. Ta má na délku 4,49 m (4,51 m v případě verze Cross), přičemž rozvor narostl na 2,75 metru.
Kromě toho narostla také výška (na 1,54 metru), díky čemuž mohou cestující na zadních sedadlech počítat s dostatkem prostoru pro hlavu. Oželet však budete muset velkorysovou nákladovou plochu, která ve standardu počítá se 715 kilogramy. Nyní totiž pobere maximálně 580 kilo - i přesto se však může i nadále považovat za lídra ve své kategorii.
Mimo tyto změny pak Saveiro nově dostalo stabilizační kontrolu, sáhnout ovšem můžete také po parkovacích senzorech, asistentu rozjedu do kopce nebo systému ABS naladěném na jízdu mimo zpevněný asfalt. Za příplatek jsou pak k mání i dešťové nebo světelné senzory, samozatmavovací zpětné zrcátko či dokonce tempomat.
Změny se odehrály i pod kapotou, kde sice i nadále najdete 1,6litrový čtyřválec, ten však nově produkuje 110 koní při spalování klasického benzinu a 120 koní při pohonu Etanolem. Nejvyšší rychlost proto narostla na 177 km/h, očekávat lze však i vyšší cenu. Ta ovšem bude oznámena až během zářijového zahájení prodeje.
Volkswagen Saveiro Cross Doble Cabina 2014



















Volkswagen Saveiro Doble Cabina 2014
Zdroj: Autoblog Spanish
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” ohromilo svou rychlostí, vlastně levné auto na okruhu Formule 1 zničilo McLaren P1 i závodní motorku
před 4 hodinami
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za jedno z nejdražších aut všech dob, unikátní bílou vránu mezi nejcennějšími Ferrari
včera
AI videa se vymkla z rukou, fiktivní renovace fiktivně objevených vzácných aut matou i znalé
8.2.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Nissan se vážně snaží, aspoň někde. V roce 2026 začíná prodávat auto s 426koňovým V6 a manuálem
12.1.2026
Majitel koupí lidového auta za statisíce vydělal miliony korun v rekordně krátkém čase, a to s ním dokonce jezdil
13.1.2026
Už i Renault kapituluje, svým elektromobilům vrátí spalovací motor. Není to ale jen zbytečný mezikrok?
13.1.2026
Honda po 25 letech končí se svým dosavadním logem. Náhrada jako by symbolizovala její současnou marnost
13.1.2026
Tento majitel si své Bugatti schopné udělat 500 km/h za 20 sekund naspecifikoval tak, aby ladilo s jeho soukromým tryskáčem
13.1.2026
Živá témata na fóru
- IT poradna 02.11. 12:43 - Zajda
- Ojete sportaky - zajimave nabidky 02.11. 11:28 - Snowman000
- VZKAZY 02.11. 11:07 - pavproch
- Elektromobily a vse kolem nich 02.11. 07:55 - Zajda
- Koníci z Maranella obecně 02.11. 06:47 - pavproch
- Přituhuje 02.10. 22:14 - mlunovozík
- BMW Divize 02.10. 14:56 - pavproch
- Rychlodotazy 02.10. 14:09 - pavproch
