Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
VW Saveiro Surf: specialitka pro surfaře dostala pod kapotu 104 koní
16.10.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Speciální model dostal 15palcová litá kola, střešní ližiny či ochranné lemy spodku karoserie. Jeho korba pak pobere až 715 kg či surfařské prkno.
Sotva jsme se stihli rozloučit s pařížským autosalonem, již můžeme začít informovat o novinkách určených pro následující motor show. Tou se nestane akce v Los Angeles, nýbrž v latinskoamerickém Sao Paulu. Na té hodlá zabodovat hlavně Volkswagen, který by se zejména v Brazílii rád prosadil více než doposud. Pro tamní surfaře tak připravil speciální pick-up Saveiro Surf.
Vůz je postaven na základech Volkswagenu Fox, vůči hatchbacku, jenž se svého času prodával i na českém trhu, však došlo k přepracování zádě. Namísto zadních sedadel se tak objevila korba. V tomto směru ale neinformujeme o ničem novém, neboť Saveiro se na brazilském trhu prodává již nějaký ten pátek. Nově se ovšem chlubí pozměněnou čelní maskou a střešními ližinami.
Dále tu máme již v základu dodávaná 15palcová litá kola Sepang, mlhovky, ochranné lemy spodku karoserie a především nášlapné otvory před zadními koly, s nimiž je možné lépe vyjmout obsah korby. Ta přitom podle názvu hostí surfařské prkno, pobrat však dokáže až 715 kilogramů. Dá se ovšem předpokládat, že takové kapacity ani nebude třeba.
Uvnitř je pak standardem klimatizace, sada hliníkových pedálů, stavitelný volant či čelní airbagy, zatímco pod kapotou najdeme 1,6litrový čtyřválec spřazený s pětistupňovým manuálem. Pokud přitom spaluje etanol, pak jeho výkon činí 104 koní, při naplnění palivové nádrže benzinem ovšem máte k dispozici „jen“ 101 koní.
Nic bližšího již Volkswagen neudal, na podrobnosti si tedy budeme muset počkat do oficiálního debutu. Ten proběhne ještě tento měsíc, neboť autosalon v Sao Paulu začíná 30. října.



Volkswagen Saveiro Surf vznikl přímo na míru brazilským surfařům
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Legendární Buchanka po 60 letech výroby oficiálně změnila své jméno, teď už to snad nikdo nečekal
před 10 hodinami
Český policista naštěstí už nikdy „neklesne tak hluboko”, aby proti řidičům používal takovéto triky
2.8.2026
Vynalézavý táta našel cestu, jak vozit děti v dvoumístném sporťáku, soudce to neocenil tak, jak doufal
1.8.2026
Nejčtenější články
Unikátní Ferrari Michaela Jordana bylo ztracené dlouhých 24 let. Teď bylo nalezeno a slouží jeho posedlému majiteli
4.7.2026
Němec natankoval starý VW Passat 1,9 TDI až po okraj naftou a zkusil, kam dojede. Značka najednou hlásila: „polární kruh”
5.7.2026
Město na půl roku vypnulo radary a nestalo se prakticky nic, „pachatelé dobra” ale hystericky bijí na poplach s pomocí manipulativních čísel
5.7.2026
Mercedes nevyplatil zaměstnancům bonusy a chce po nich víc práce za míň peněz, 33 tisíc jich teď protestuje a hrozí „horkým létem”
5.7.2026
Čech předělal další elektrickou Škodu na ostré spalovací auto, tělo samý sval jí najednou sluší
5.7.2026
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
