Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Zotye S21: nestydatý klon Audi Q3 má příď Passatu a kabinu Tesly
7.9.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Čínský klonovací průmysl se blýskl elegantním crossoverem. Designéři tentokrát okopírovali dva produkty koncernu VW a přidali něco navrch.
Že Audi a Volkswagen k sobě mají blízko, víme všichni. Ad absurdum to ale dotáhla čínská automobilka Zotye, která představila svůj nový stroj s názvem S21. Ta zase s koncernem VW nemá společného vůbec nic, až na to, že se nechává víc než inspirovat designem jeho automobilů. Tentokrát se díváme na Audi Q3 s přídí nového Passatu, představené na autosalonu v Čcheng-tu.
Automobilka Zotye existuje jen třináct let, slibuje však excelentní výkon, skvělé zpracování a elegantní vzhled automobilů, které prodává. Nutno přiznat, že vzhled k zahození opravdu není, odmyslíme-li si příď blízkou VW na voze Audi, což v případě jejích produktů nevidíme poprvé. Tahle novinka je ale přesto tak dobrou kopií německých produktů, že je člověk přesvědčen, že některé fotky ukazují skutečné Audi.
Tak třeba blinkry v zrcátkách nebo zadní světla, která těm německým jako by z oka vypadla, a to jak uspořádáním LEDek, tak i sekundárními lampami v nárazníku. Tvarem zase páté dveře působí, že by přesně seděly na Audi Q5, kdyby nebyly menší. Přední světlomety do světa také křičí Audi, nikoliv Zotye, a mřížka mezi nimi snad sedí na nový Passat.
V kabině už to tak strašné není, i když ani zde nebyli tvůrci úplně originální - na výšku postavený obrovský dotykový displej je nápad Tesly. Ovládá se jím i klimatizace, tedy podobně jako u Tesly, ale to už tak dobrý nápad není. Je tu ovšem vidět i výstup kamer snímajících celé okolí vozu, takže výbava asi chudá nebude. Kvalita zpracování už je trochu jiná otázka, ovšem zatím bez odpovědi.
A také výkonu tu není mnoho, ač propagace značky Zotye říká něco jiného. Pod kapotou je 1,5litrový turbomotor, který nabízí 162 koní a na přední kola je posílá přes pětistupňový manuál anebo bezestupňovou převodovku CVT. Více informací o dynamice nemáme, je ale téměř jisté, že se do Evropy nedostane.



























Člověk by podle některých fotek řekl, že je to vážně Audi, ne čínský klon
Zdroj: Autohome China
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Řidič to při jízdě 150 km/h městem napálil do cihlového domu. Přežil, spolujezdec o 25 metrů dál též, jeho auto ne, řidičák ne, svoboda ne
před 5 hodinami
Pokud bude nové BMW řady 3 opravdu vypadat takhle, bude to pro fanoušky další těžká rána
včera
Hackeři konečně našli smysluplné využití nabíjecích stanic elektromobilů, dokážou na nich hrát Doom
24.11.2025
Nejnovější články
Nové Porsche Cayenne je tak otylé, že se stalo vůbec nejtěžším Porsche historie, překonává i firemní traktory
před 2 hodinami
Poslední nové BMW s tlačítky v interiéru a displejem menším než Afrika končí, zůstane po něm jen prázdnota
před 4 hodinami
Řidič to při jízdě 150 km/h městem napálil do cihlového domu. Přežil, spolujezdec o 25 metrů dál též, jeho auto ne, řidičák ne, svoboda ne
před 5 hodinami
Centrální plánování 2.0 selhává stejně jako to první, bublina baterek pro elektromobily je na pokraji prasknutí
před 6 hodinami
Chystaná Škoda Octavia Combi od Dacie byla nachytána při testech, na současném trhu to může být převratné auto
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
