Reklama

Ferrari F12 dostalo plně karbonovou karoserii hrozivého vzhledu, říká si Caballería

Španělská firma Bengala Automotive Design si pohrála pouze s kabátkem italského kupé, i tím lze ale sáhnout na jeho dynamiku.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Ferrari F12 dostalo plně karbonovou karoserii hrozivého vzhledu, říká si Caballería

12.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Španělská firma Bengala Automotive Design si pohrála pouze s kabátkem italského kupé, i tím lze ale sáhnout na jeho dynamiku.

S extravagantními tuningovými kreacemi se nám dnes roztrhl pytel. Sotva jsme se vzpamatovali z Bentley Bentayga modifikovaným firmou Mansory, koukáme na Ferrari F12berlinetta, na němž se vyřádila španělská společnost Bengala Automotive Design. Svůj výtvor, jenž se mechanicky neliší od standardu, pojmenovala Caballería, kavalerie. Možná proto mu nadělila hrozivý vzhled.

Inspirací pro extrémní bodykit byly závodní speciály Ferrari kategorie GT3. Nám se ale zdá, že modelem spíše stál batmobil. Je však třeba dodat, že nové části nejsou nikterak násilně naroubovány na původní uhlazené tvary. Místo toho dochází k umocnění původního vzhledu.

Vzniknout by mělo pouze deset exemplářů, prozatím však na světě není ani jeden. Vše, co vidíte, jsou tak počítačové vizualizace. Firma chce ale montáž celé série uskutečnit do léta příštího roku. Caballería je součástí nového tuningového programu Privilege Program, jenž má obdobnou kreace každý rok.

„Přinášíme našim zákazníkům jisté pojetí jejich tužeb založené na jejich snech. Stručně řečeno, vytvořili jsme unikátní designové a technické dílo zvané Bengala F12 Caballería,“ dodává k prvnímu modelu nového programu Shoghi Saeidnia, šéf a zakladatel tuningové firmy. Cenu nezmiňuje, nízká však nebude. A to přesto, že jak jsme uvedli již výše, mechanika je ryze standardní.

Pod kapotou se tedy i nadále objevuje atmosférický dvanáctiválec, který produkuje 740 koní a 690 Nm. Standardně tento výkon a točivý moment zvládají maranellské kupé katapultovat z klidu na stovku za 3 sekundy a na 160 km/h za 6,5 sekund. Podstatné ale je, že celá vnější skořápka vozu je karbonová, takže nepochybně došlo ke snížení hmotnosti a jízdní dynamika tak bude lepší i bez mechanických úprav. A to je také zajímavá cesta k lepšímu autu...

Ferrari F12 dostalo plně karbonovou karoserii hrozivého vzhledu, říká si Caballería - 1 - Ferrari F12 Bengala Privilege Program 2016 prvni sada 01Ferrari F12 dostalo plně karbonovou karoserii hrozivého vzhledu, říká si Caballería - 2 - Ferrari F12 Bengala Privilege Program 2016 prvni sada 02Ferrari F12 dostalo plně karbonovou karoserii hrozivého vzhledu, říká si Caballería - 3 - Ferrari F12 Bengala Privilege Program 2016 prvni sada 03Ferrari F12 dostalo plně karbonovou karoserii hrozivého vzhledu, říká si Caballería - 4 - Ferrari F12 Bengala Privilege Program 2016 prvni sada 04Ferrari F12 dostalo plně karbonovou karoserii hrozivého vzhledu, říká si Caballería - 5 - Ferrari F12 Bengala Privilege Program 2016 prvni sada 05Ferrari F12 dostalo plně karbonovou karoserii hrozivého vzhledu, říká si Caballería - 6 - Ferrari F12 Bengala Privilege Program 2016 prvni sada 06
Ferrari F12 prošlo u španělského úpravce vizuálním tuningem. Pod kapotou se nezměnil ani šroubek, jízdní dynamika je přesto lepší

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše