Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia

Komponenty z uhlíkových vláken pro Škodu Fabia osazenou nanejvýš litrovým motorem? A ještě za nízkou cenu? To nabízí firma z míst, kde asi ani netušíte, že se škodovky prodávají, z Tchaj-wanu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia

1.11.2018 | Mirek Mazal

Komponenty z uhlíkových vláken pro Škodu Fabia osazenou nanejvýš litrovým motorem? A ještě za nízkou cenu? To nabízí firma z míst, kde asi ani netušíte, že se škodovky prodávají, z Tchaj-wanu.

Asijský trh je pro českou automobilku stále důležitější destinací, to se ví. Obvykle je ale řeč o Číně, která je pro Škodu vůbec největším světovým odbytištěm a je celkově specifickým trhem. Masovou produkci tu je možné zvládnout jen za pomoci lokální výroby, takže čínská auta pro Čínu vypadají obvykle trochu jinak než pro zbytek světa, i když se jmenují úplně stejně.

Méně už se ví, že Škoda působí i v dalších asijských zemích, kde nabízí dovážená auta ze svých zahraničních továren. Jednou z takových zemí je Tchaj-wan, kde je česká značka též úspěšná, a tak si jejích automobilů začínají všímat i nezávislí úpravci. Jedním z takových je pro nás zcela neznámá firma JGTC, která nabídla řadu nových doplňků pro současnou Škodu Fabia.

Firma pokoušející se oslovit zákazníky, kteří se touží odlišit od zbytku motoristů, má v nabídce vcelku široké spektrum dílčích vylepšení i celých bodykitů. Co je pozoruhodné, některé jsou vyrobeny z drahých uhlíkových vláken a právě takový soubor nástavců na karoserii může dostat i Fabia Combi, navíc za překvapivě nízkou cenu.

Spodní okraj předního nárazníku malého českého kombíku lze zkrášlit předním spliterem, po zadní nárazník lze pověsit difuzor a na bocích tyto dvě ozdoby doplnit nástavci prahů. Zájemce potěší relativně nízká cena dílů z karbonu, třeba agresivně tvarovaný difuzor po vzoru soutěžních vozů vyjde v přepočtu na asi 7 800 Kč. Něco podobného třeba na BMW může stát i několikanásobně více.

Navěsit na Fabii s nanejvýš litrovým tříválcem díly z uhlíkových vláken za desítky tisíc je jistě svérázná investice, ale jak říká slogan JGTC, úpravy automobilů neznají hranic. Takže pokud by se vám zrovna taková modifikace zamlouvala...

Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 1 - Skoda Fabia karbonova uprava 01Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 2 - Skoda Fabia karbonova uprava 02Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 3 - Skoda Fabia karbonova uprava 03Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 4 - Skoda Fabia karbonova uprava 04Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 5 - Skoda Fabia karbonova uprava 05Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 6 - Skoda Fabia karbonova uprava 06Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 7 - Skoda Fabia karbonova uprava 07Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 8 - Skoda Fabia karbonova uprava 08Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 9 - Skoda Fabia karbonova uprava 09Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 10 - Skoda Fabia karbonova uprava 10Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 11 - Skoda Fabia karbonova uprava 11Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 12 - Skoda Fabia karbonova uprava 12Firma z neobvyklých končin začala nabízet levné díly z karbonu pro Škodu Fabia - 13 - Skoda Fabia karbonova uprava 13
Škoda Fabia vypadá po nasazení všech karbonových dílů firmy JGTC sportovněji. Jinak možná fádní kombi možná ožilo prostřednictvím karbonových doplňků z Tchaj-wanu, na rychlosti mu ale moc nepřidají

Zdroj: Auto Evoluiton

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama