Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám
29.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Pokud vás oslnil černý Land Rover v poslední bondovce, můžete si jej pořídit včetně agresivnějšího bodykitu, off-roadových pneumatik a 190 koní.
Nejspíše každý z nás minimálně jednou zatoužil po voze, který se objevil na filmovém plátně. Po premiéře novodobých „60 sekund“ to byla Eleanor, jinak také Shelby Mustang GT500. A takové první Rychle a zběsile pro změnu rozšířilo kult okolo Toyoty Supra. Z nových snímků pak můžeme zmínit třeba bondovku Spectre, kde se objevil Aston Martin DB10 či Jaguar C-X75.
Stát se majitelem některého z těchto vozů není zase tak nereálné. Tedy posledně jmenovaný byl a je pouhým konceptem, který si automobilka nechala jen pro sebe, nicméně Supra či Mustang figurují na serverech s ojetými vozy velmi často a dokonce i DB10 v jednu chvíli k mání byl. Pokud tedy máte dostatečné finance, koupě jedné z těchto ikon opravdu není až tak složitá.
Náročné pak ve výsledku není ani pořízení vozů filmových „záporáků”, i když případ C-X75 to zrovna nepotvrzuje. Přesto můžeme zůstat u Jamese Bonda, který ve svém posledním dobrodružství musel čelit protivníkům jedoucím v Land Roveru Defender 90. Šlo sice o krátkou scénu natáčenou v Rakousku, někomu ale mohla utkvět v hlavě a po Defenderu ve svérázné úpravě zatoužit.
Jestli zůstal k dispozici některý z exemplářů použitých přímo ve filmu, nevíme, firma Tweaked Automotive, která vozy pro film připravovala, vám ale klidně postaví nový. Dokonce nejen v krátkém, ale také delším provedení 110, jen je třeba, abyste úpravci dodali základní Defender, který poslouží jako odrazové prkno. Tohle auto už se totiž jako nové nevyráí.
Každý vůz následně dostane sadu 16palcových litých ráfků Beadlock, se kterými jsou u krátké verze spřaženy 35palcové off-roadové pneumatiky. Defender 110 může díky většímu zdvihu kol počítat se sedmatřicítkami, pro obě provedení jsou pak určeny rozšířené blatníky, odlišná čelní maska s navijákem, nové sání pro lepší brodivost či střešní rampa.
Modifikací prošel také podvozek, který je plně funkční. Veškeré vizuální doplňky zde tedy nejsou pouze pro parádu, ale vylepšují průchodnost vozu jakýmkoliv terénem. Mimo to se Defender pyšní i modifikovaným interiérem, do nějž se vůči filmové verzi nastěhoval i jeden unikát v podobě plaketky s pořadovým číslem edice Spectre - přesně tak si výtvor říká, „Spectre Edition”
Jinak ovšem veškeré doplňky ze stříbrného plátna zůstávají zachovány, máme tu tedy menší volant, kožené čalounění či vylepšený multimediální systém s navigací a čelní i zadní kamerou. Pod kapotou je pak možné počítat s 2,2litrovým turbodieselem, jehož výkon byl navýšen na 190 koní a točivý moment na 490 Nm.
Tím nám informace končí, cenu již firma Tweaked Automotive nezveřejnila. Stejně tak není jisté, zda je produkce limitována kupříkladu časem nebo počtem kusů. Dodat tedy prozatím můžeme pouze zmínku o udělat z celého kompletu široce dostupný produkt zabralo firmě pouhých osm týdnů, což s ohledem na předchozí práci na filmových exemplářích není až tak překvapivé.















Pokud vás v poslední bondovce zaujal upravený Land Rover Defender, můžete sáhnout po jeho replice. Firma Tweaked Automotive však požaduje dárcovský vůz
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Američané oslavili 250. výročí vyhlášení nezávislosti soubojem nejvýkonnějších aut, jaká vyrábí, hned tři se na půlmíli blíží třístovce
před 11 hodinami
Pokud takhle bude skutečně vypadat Octavia po druhé modernizaci, Škoda ji asi nebude stíhat vyrábět
včera
Nový VW Polo GTI ukázal svou akceleraci a zvuk. Je to ještě větší tragédie, než by vás kdy napadlo
6.7.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
První značka reaguje na ignoraci Evropanů ze strany Hyundai. S kombíky nekončí, naopak zatopí pod jejich kotlem
před 5 hodinami
Rozhozený šéf MG náhle ukončil přímý přenos z premiéry. Publikum ho vypískalo za to, že novinka je okatou kopií Porsche
před 7 hodinami
Mercedes je německý stále míň. Většina výroby bude probíhat jinde, navzdory slibům tam míří produkce dalšího klíčového modelu
před 8 hodinami
Porsche muselo s pravdou ven, víc než 40 procent jeho zaměstnanců vydělává přes 200 tisíc měsíčně
před 10 hodinami
Američané oslavili 250. výročí vyhlášení nezávislosti soubojem nejvýkonnějších aut, jaká vyrábí, hned tři se na půlmíli blíží třístovce
před 11 hodinami
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
