Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám

29.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Pokud vás oslnil černý Land Rover v poslední bondovce, můžete si jej pořídit včetně agresivnějšího bodykitu, off-roadových pneumatik a 190 koní.

Nejspíše každý z nás minimálně jednou zatoužil po voze, který se objevil na filmovém plátně. Po premiéře novodobých „60 sekund“ to byla Eleanor, jinak také Shelby Mustang GT500. A takové první Rychle a zběsile pro změnu rozšířilo kult okolo Toyoty Supra. Z nových snímků pak můžeme zmínit třeba bondovku Spectre, kde se objevil Aston Martin DB10 či Jaguar C-X75.

Stát se majitelem některého z těchto vozů není zase tak nereálné. Tedy posledně jmenovaný byl a je pouhým konceptem, který si automobilka nechala jen pro sebe, nicméně Supra či Mustang figurují na serverech s ojetými vozy velmi často a dokonce i DB10 v jednu chvíli k mání byl. Pokud tedy máte dostatečné finance, koupě jedné z těchto ikon opravdu není až tak složitá.

Náročné pak ve výsledku není ani pořízení vozů filmových „záporáků”, i když případ C-X75 to zrovna nepotvrzuje. Přesto můžeme zůstat u Jamese Bonda, který ve svém posledním dobrodružství musel čelit protivníkům jedoucím v Land Roveru Defender 90. Šlo sice o krátkou scénu natáčenou v Rakousku, někomu ale mohla utkvět v hlavě a po Defenderu ve svérázné úpravě zatoužit.

Jestli zůstal k dispozici některý z exemplářů použitých přímo ve filmu, nevíme, firma Tweaked Automotive, která vozy pro film připravovala, vám ale klidně postaví nový. Dokonce nejen v krátkém, ale také delším provedení 110, jen je třeba, abyste úpravci dodali základní Defender, který poslouží jako odrazové prkno. Tohle auto už se totiž jako nové nevyráí.

Každý vůz následně dostane sadu 16palcových litých ráfků Beadlock, se kterými jsou u krátké verze spřaženy 35palcové off-roadové pneumatiky. Defender 110 může díky většímu zdvihu kol počítat se sedmatřicítkami, pro obě provedení jsou pak určeny rozšířené blatníky, odlišná čelní maska s navijákem, nové sání pro lepší brodivost či střešní rampa.

Modifikací prošel také podvozek, který je plně funkční. Veškeré vizuální doplňky zde tedy nejsou pouze pro parádu, ale vylepšují průchodnost vozu jakýmkoliv terénem. Mimo to se Defender pyšní i modifikovaným interiérem, do nějž se vůči filmové verzi nastěhoval i jeden unikát v podobě plaketky s pořadovým číslem edice Spectre - přesně tak si výtvor říká, „Spectre Edition”

Jinak ovšem veškeré doplňky ze stříbrného plátna zůstávají zachovány, máme tu tedy menší volant, kožené čalounění či vylepšený multimediální systém s navigací a čelní i zadní kamerou. Pod kapotou je pak možné počítat s 2,2litrovým turbodieselem, jehož výkon byl navýšen na 190 koní a točivý moment na 490 Nm.

Tím nám informace končí, cenu již firma Tweaked Automotive nezveřejnila. Stejně tak není jisté, zda je produkce limitována kupříkladu časem nebo počtem kusů. Dodat tedy prozatím můžeme pouze zmínku o udělat z celého kompletu široce dostupný produkt zabralo firmě pouhých osm týdnů, což s ohledem na předchozí práci na filmových exemplářích není až tak překvapivé.

Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 1 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 01Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 2 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 02Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 3 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 03Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 4 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 04Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 5 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 05Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 6 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 06Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 7 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 07Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 8 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 08Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 9 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 09Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 10 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 10Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 11 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 11Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 12 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 12Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 13 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 13Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 14 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 14Jezděte autem zabijáků Jamese Bonda, autoři ho z Defenderu postaví i vám - 15 - Land Rover Defender 90 Spectre Edition lepsi 15
Pokud vás v poslední bondovce zaujal upravený Land Rover Defender, můžete sáhnout po jeho replice. Firma Tweaked Automotive však požaduje dárcovský vůz

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama