- -

Policejní Nissan GT-R je stroj tak brutální, že z něj strach jde už na pohled

Extrémní stroj disponuje rozšířeným rozchodem, sníženou stavbou a křídlo má tak velké, že by snad i vzlétl. Bát se ho ale nemusíte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Policejní Nissan GT-R je stroj tak brutální, že z něj strach jde už na pohled

5.4.2017 | Petr Prokopec | 10 příspěvků

Extrémní stroj disponuje rozšířeným rozchodem, sníženou stavbou a křídlo má tak velké, že by snad i vzlétl. Bát se ho ale nemusíte.

Nejspíše každého z nás ve chvíli, kdy za sebou vidí blikající policejní vozidlo, napadlo, jaké by to bylo sešlápnout naplno plynový pedál a ukázat ruce zákona záda. Někteří to i zkusili, jejich jednání ale za příklad dávat nechceme. Už proto, že se vám může stát, že na „druhé straně“ můžete narazit na podobně smýšlejícího jedince s vozem, jakému nemáte šanci oponovat.

Jeden takový byl nyní představen pod názvem Police Pursuit #23, přičemž jde o nadmíru poladěný Nissan GT-R. Pod kapotou tedy zůstává sériové pohonné ústrojí, to ale nelze brát zrovna jako pihu na kráse. Přeplňovaný 3,8litrový vidlicový šestiválec totiž ve své poslední inkarnaci produkuje 573 koní, jenž mají zaručit zrychlení z klidu na stovku pod tři sekundy a nejvyšší rychlost přesahující 300 km/h. Máme tu tedy hodnoty, které v reálném světě stačí na zastavení jakéhokoliv pachatele. Zvláště když tu máme příslušné propriety.

Ve všech rozích totiž došlo k instalaci zkrácených pružin, sériová litá kola pak byla nahrazena 22palcovými kousky s vizáží „plecháčů“. Hroty v jejich středu by vás přitom od jakýchkoliv hrátek „kolo na kolo“ měly odradit. O to samé se stará čelní beranidlo, v jehož případě bychom se ani nedivili nápisu „Uhni nebo budeš uhnut“. Tím ale venkovní modifikace nekončí, dále tu máme celokarbonový rozšířený bodykit a obří zadní křídlo.

Policejní doplňky pak zastupují varovná světla či houkačky a sirény, v případě zmíněného beranidla nechybí ani diodový panel vysílající vzkazy provinilcům. Tím jsou úpravy u konce, přičemž musíme přiznat, že ačkoli podobná policejní auta normálně nesledujeme, tento vůz dokáže zapůsobit.

Chyba na kráse? A nebo pro některé spíše naopak? Sloužit nebude reálné policii, vznikl z ryzí nadšení jako služební stroj fiktivního oddělení Skyline Metro Police Department. Užití slůvka „Skyline“ je přitom více než příznačné, neboť před příchodem generace R35 jím bylo ozdobeno každé GéTé-eRko. A nyní jedním odkazuje i na panorama newyorských mrakodrapů...

Policejní Nissan GT-R je stroj tak brutální, že z něj strach jde už na pohled - 1 - Nissan GT-R Police Pursuit 03Policejní Nissan GT-R je stroj tak brutální, že z něj strach jde už na pohled - 2 - Nissan GT-R Police Pursuit 04Policejní Nissan GT-R je stroj tak brutální, že z něj strach jde už na pohled - 3 - Nissan GT-R Police Pursuit 05Policejní Nissan GT-R je stroj tak brutální, že z něj strach jde už na pohled - 4 - Nissan GT-R Police Pursuit 06Policejní Nissan GT-R je stroj tak brutální, že z něj strach jde už na pohled - 5 - Nissan GT-R Police Pursuit 07Policejní Nissan GT-R je stroj tak brutální, že z něj strach jde už na pohled - 6 - Nissan GT-R Police Pursuit 01Policejní Nissan GT-R je stroj tak brutální, že z něj strach jde už na pohled - 7 - Nissan GT-R Police Pursuit 02
Modifikovaný policejní Nissan GT-R vznikl pouze pro radost, u skutečné policie sloužit nebude. Možná je to škoda

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše