Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Rolls-Royce Wraith od Novitec Spofec má 717 koní, stovku zdolá za 4,2 s
3.12.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Zatoužili jste někdy po nejvyšším luxusu a zároveň si nechtěli odpírat sportovní výkony? Pak je pro vás zřejmě Wraith s V12 od Novitecu tou správnou volbou.
Německý tuner Novitec nedávno představil upravené Maserati Quattroporte a nyní s novou divizí Spofec proniká do vyšších sfér automobilového světa, což signalizoval také kitem pro Rolls-Royce Ghost. Zkratka Spofec, pocházející z názvu sošky SPirit Of ECstasy na kapotě Rollsů teď bude doprovázet i další model britského luxusního výrobce, protože Novitec se rozhodl pro rozšíření tunigové úpravy také pro půvabnější kupé Wraith.
Tento „přízrak“ tedy také dostal aerodynamický kit sestávající z nového předního nárazníku a a ještě výraznějších předních partií, čímž se němečtí tvůrci agresivnějšího kabátu postarali primárně o minimalizaci opticky zvednuté přídě originálu. Dále je Wraith obohacen o otvory před a za předními koly, jimiž má být dosaženo lepšího proudění vzduchu a celý komplet doplňuje decentní karbonový spoiler na víku zavazadlového prostoru spolu s dvaadvacetipalcovými koly ve stříbrném, matně černém či titanovém provedení. Na ně se nastěhovaly pneumatiky Pirelli s parametry 265/35 dopředu a vzhledem k pohonu zadních kol širší 295/30 R22 dozadu.
V rámci dalšího kroku úpravy byla pozornost zaměřena na podvozek, jenž dostal vzduchové odpružení se speciálním řídicím modulem, který snižuje světlou výšku zhruba o čtyři centimetry při rychlostech do 140 km/h, při jakýchkoliv vyšších pak dosáhne vůz standardní úrovně. Tuningu se nakonec nevyhnul ani brzdový systém reprezentovaný po úpravě vysokovýkonou karbon-keramickou variantou s vrtanými kotouči. Ptáte se proč? No s ohledem na navýšení výkonu se určitě bude hodit, to když vás Jean bude vozit horskými průsmyky doslova raketovým tempem.
Využití vyššího potenciálu dvojitě přeplňovaného dvanáctiválce s objemem 6,6 litru Novitec dosáhl instalací přídavné řídicí jednotky N-Tronic, která se jen zapojí, a vy rázem máte motor s optimalizovaným vstřikováním, zapalováním a vyšším plnicím tlakem turbodmychadel. Výsledný nárůst výkonu o 84 koní a točivého momentu 186 Nm znamená výsledných 717 koní a 986 Nm, potažmo tedy i sprint na stokilometrovou rychlost za 4,2 sekundy. Veškerá zábava však nadále končí na zde dost směšných 250 km/h, kde vás za límec zatáhne omezovač.
























Po modelu Ghost si vzal Novitec na mušku také Rolls-Royce Wraith, z jehož V12 s dvojicí turbodmychadel vyždímal jen zástavbou jiné řídicí jednotky brutálních 717 koní. Wraith Spofec však nadále nebude sportovcem
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Zakázaná reklama Toyoty ukazuje v plné nahotě absurditu dnešní doby, i čtyřleté dítě přece musí chápat, o co tu jde
včera
„Bugatti pro chudé” ohromilo svou rychlostí, vlastně levné auto na okruhu Formule 1 zničilo McLaren P1 i závodní motorku
11.2.2026
Už se ví, kdo dal skoro miliardu za jedno z nejdražších aut všech dob, unikátní bílou vránu mezi nejcennějšími Ferrari
10.2.2026
Nejnovější články
Už se ví, kdo kupuje kýčovitá auta od Mansory. Policie vzala už několikáté, v uniformě jim to snad i sluší
včera
Na francouzský pokus o luxusní lidový rychlík se zapomnělo, 1 z pouhých 300 aut teď vytáhli z garáže skoro nejeté v původním stavu
včera
Čínští výrobci elektrických aut za sebou mají tragický leden, i dosavadní hvězdy najednou odepisují ztráty
včera
Někdo si zjevně myslí, že fotbalové hvězdy Manchesteru budou místo Ferrari a Lamborghini jezdit čínskými „služebáky”
včera
Zakázaná reklama Toyoty ukazuje v plné nahotě absurditu dnešní doby, i čtyřleté dítě přece musí chápat, o co tu jde
včera
Živá témata na fóru
- Ojete sportaky - zajimave nabidky 02.12. 17:15 - Snowman000
- BMW Divize 02.12. 16:20 - pavproch
- Cyklistické vlákno 02.12. 14:17 - HondaMan
- Jaké auto doporučíte do 700 tis.? 02.12. 10:42 - hollyjohnson
- Problém s plynem. Max otáčky po nastartování 02.11. 23:03 - 970ka
- Opel obecně 02.11. 21:16 - HondaMan
- VZKAZY 02.11. 21:04 - M.Z.
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 02.11. 21:04 - Truck Daškam
