VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy

27.8.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

(+ video) Dodávky jsou z podstaty spíše nudnými pracanty, ale musí to tak být? VW Caddy vyhlížející jako Golf R vás přesvědčí, že nikoli.

V polovině června jsme si mohli představit hned 15 rychlých dodávek. Ty ovšem nevznikly ve skutečnosti, ale pouze v hlavě ilustrátora X-Tomiho, který dokáže „hodit na papír” skoro cokoli. Zelináři tak mohli nad jeho ilustracemi pouze snít o tom, jaké by to bylo, kdyby jim bylo umožněno zásobovat obchůdky přímo pekelným tempem. Pomalu státní smutek pak museli vyhlašovat fanoušci Volkswagenu, neboť německá automobilka byla v daném přehledu zastoupena dokonce čtyřikrát, ostatně i na našich silnicích jsou její užitkové vozy k vidění dost často.

Jak se ovšem říká, člověk by neměl stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Či jinými slovy, nač truchlit nad oficiální nedostupností sportovně laděného Volkswagenu Caddy, když je tu britská společnost Reflex Auto Design. Její základy byly položeny již v roce 1948, přičemž za tu dobu se zabývala kdečím včetně výroby panelů pro letouny Spitfire.

My ovšem zůstaneme u aut, přičemž pomalu neexistuje automobilka, jíž by se firma nevěnovala. Ve svých garážích přitom nabízí vše od oprav přes lehčí tuning až po komplexnější přestavby a unikátní karosářství. Právě do posledních ranků spadá její vášeň pro modifikace zmiňovaného Volkswagenu Caddy, z nějž za poslední léta už v mnoha případech udělala vůz, který vypadal jako uprchlík z okruhu.

V níže přiložené fotogalerii si můžete prohlédnout řadu kreací firmy z posledních let, tou nejzajímavější je ale čerstvě postavená modrá dodávka, která dostala do vínku bodykit z Volkswagenu Golf R šesté generace. Veškeré nové i původní panely karoserie jsou působivě slícované, což platí i o zadním nárazníku, v jehož středu trůní dvojice mohutných koncovek výfuku. Karbonových vláken se pak dočkal i motorový prostor.

Dieselová pohonná jednotka taktéž nezůstala ve standardním stavu, i když po stránce mechanické se firma Relax Auto Design věnuje především benzinovým motorům. Dvoulitr TSI z produkce Volkswagenu tak může dostat nové turbodmychadlo, sportovnější sání či kompletní výfukové ústrojí včetně svodů a průchodnějších katalyzátorů.

V případě neoficiálního Volkswagenu Caddy R s motorem TDI došlo na montáž karbonového vzduchového boxu sání a přehrání řídicí jednotky novým softwarem společnosti Revo, tím nám však zásahy pod kapotou končí. Finální výkon znám není, nicméně nově směřuje na vícepaprsková kola BBS. Uvnitř se pak objevují oficiální doplňky R-Line.

Tím ale nekončíme, zmínit je třeba ještě oranžovou kreaci a jí podobné. Firmě Relax Auto Design je totiž častěji inspirací Golf GTI, přičemž kromě nových panelů karoserie dorazila na oranžový stroj také kola určená původně pro Porsche 911. Zákazníci si přitom mohou vybrat i lak karoserie, který může počítat také s extravagantní „městskou“ kamufláží. A jak můžete též spatřit, cizí nejsou Relaxu ani obdobné přestavby MPV Touran.

Jestli „je to k něčemu”, posuďte sami, špatně ale takový Caddy R podle vůbec nevypadá. A zboží s ním odvezete pořád, i když ne v takovém pohodlí...

VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 1 - VW Caddy GTI a R tuning 01VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 2 - VW Caddy GTI a R tuning 02VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 3 - VW Caddy GTI a R tuning 03VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 4 - VW Caddy GTI a R tuning 04VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 5 - VW Caddy GTI a R tuning 05VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 6 - VW Caddy GTI a R tuning 06VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 7 - VW Caddy GTI a R tuning 07VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 8 - VW Caddy GTI a R tuning 08VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 9 - VW Caddy GTI a R tuning 09VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 10 - VW Caddy GTI a R tuning 10VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 11 - VW Caddy GTI a R tuning 11VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 12 - VW Caddy GTI a R tuning 12VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 13 - VW Caddy GTI a R tuning 13VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 14 - VW Caddy GTI a R tuning 14VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 15 - VW Caddy GTI a R tuning 15VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 16 - VW Caddy GTI a R tuning 16VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 17 - VW Caddy GTI a R tuning 17
Britská firma Relax Auto Design může z vašeho Volkswagenu Caddy udělat sportovně vyhlížející dodávku ve stylu R

VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 18 - VW Caddy R a GTI dalsi 01VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 19 - VW Caddy GTI a R tuning 18VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 20 - VW Caddy R a GTI dalsi 02VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 21 - VW Caddy R a GTI dalsi 03VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 22 - VW Caddy R a GTI dalsi 04VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 23 - VW Caddy R a GTI dalsi 05VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 24 - VW Caddy R a GTI dalsi 06VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 25 - VW Caddy R a GTI dalsi 07VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 26 - VW Caddy R a GTI dalsi 08VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 27 - VW Caddy R a GTI dalsi 09VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 28 - VW Caddy R a GTI dalsi 10VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 29 - VW Caddy R a GTI dalsi 11
Staví ale i Caddy GTI...

VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 30 - VW Caddy R a GTI dalsi 12VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 31 - VW Caddy R a GTI dalsi 13VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 32 - VW Caddy R a GTI dalsi 14VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 33 - VW Caddy R a GTI dalsi 15VW Caddy R existuje. Nemá upravený jen vzhled a můžete ho mít i vy - 34 - VW Caddy R a GTI dalsi 16
...a pro některé klienty vznikly i podobně laděné Volkswageny Touran

Zdroj: Reflex Auto Design, Dooka Design

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše