Reklama

74letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí

I starší dáma může být velmi bohatá, ale obyčejný důchodce z Ukrajiny? Takový člověk si na nový Rolls-Royce běžně opravdu nevydělá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

74letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí

22.6.2018 | Mirek Mazal

I starší dáma může být velmi bohatá, ale obyčejný důchodce z Ukrajiny? Takový člověk si na nový Rolls-Royce běžně opravdu nevydělá.

Na východní Ukrajině se válčí a lidé nemají pevnou střechu nad hlavou, začít se tedy v západní části země prohánět limuzínou v ceně dvou rodinných domů se obecně nezdá být rozumné. Právě takový vůz s ukrajinskou registrací byl ale v oblasti hospodářského centra Lvov nedávno zachycen - šlo o nový Rolls-Royce Wraith, jehož cena začíná okolo osmi milionů korun. Majitelé navíc nebývají šetřílci, proto konečný účet za vůz bývá ještě o několik milionů vyšší.

Vůz vzbudil pozornost a právě se stal osudný všem, kteří byli nějak zapojeni do jeho koupě. Ukázalo se totiž, že přepychový stroj vlastní 74letá důchodkyně Marija Zabrovarnaja ze severozápadu. Toto auto dalece nekoresponduje s jejími oficiálními příjmy, a tak se rozjelo další vyšetřování.

Při něm bylo zjištěno, že žena uvedená v technickém průkaze je tchýně ředitelky celního úřadu hraničního regionu okolo města Rava-Ruska. Rozjelo se tak další šetření, při němž bylo zjištěno, že tchýně paní ředitelky není zdaleka jedinou osobou v její blízkosti s podezřelým majetkem, na který si nemohla vydělat. Objeveno bylo ještě Audi Q5 z roku 2012 v majetku její matky, Porsche Cayenne vlastněné dcerou a Mercedes-Benz ML 250 CDI, který patřil pro změnu manželovi. Další rodinní příslušníci byli dále vlastníky mnoha nebytových prostor a bytů.

Drahý majetek logicky naznačuje, že ředitelka celního úřadu zavírala oči před něčím, co neměla a nedělala to zdarma. Státní zastupitelství ve Lvově tak zahájilo trestní stíhání nejvyšší představené celníků a byť musíme ctít presumpci neviny, lze očekávat, že vše povede ke zjištění rozsáhlé korupce ze strany těch, kteří na Ukrajinu nebo z Ukrajiny něco dováží resp. vyváží.

I v případě Rollsu-Royce Wraith byla jistě reálným majitelem dáma, která řídí celní procesy na hranici s Polskem. Dotyčná takto musela žít léta, napsání extrémně drahého auta na matku manžela se ukázalo být pověstnou poslední kapkou. Inu, když už se někdo opájí něčím, co by mu za normálních okolností nemohlo patřit, neměl by při tom hlasitě mlaskat. Až se divíme, jak naivní dotyčná v tomto případě byla...

74letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 1 - Duchodkyne na Ukrajine vlastni Rolls Royce Wraith 01
Tento luxusní automobil patři 74leté důchodkyni z Ukrajiny. Jen někdo velmi naivní si mohl myslet, že napsat takové auto na tchýni ředitelky celního úřadu blízko hranic s Polskem nevzbudí podezření

74letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 2 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 0074letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 3 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 0174letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 4 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 0274letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 5 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 0374letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 6 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 0474letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 7 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 0574letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 8 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 0674letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 9 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 0774letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 10 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 0874letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 11 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 0974letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 12 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 1074letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 13 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 1174letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 14 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 1274letá důchodkyně si koupila Rolls-Royce a vzbudila podezření. Policie zjistila, co za tím stojí - 15 - Rolls-Royce Wraith 2013 oficialni foto unik 13
Něco takového by si pořídil kdokoliv s radostí, nejen na stará kolena. Ale měl by si na to poctivě vydělat

Zdroj: Top Gir

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše