Reklama

Alfy Romeo jsou kvalitní spolehlivé, říká Alfa Romeo. Záruku ale nenavýší

Vozy italské automobilky mají pověst poruchových aut. Tuto pověru mají zvrátit novinky na bázi platformy Giorgio, konkrétní podpora značky ale chybí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Alfy Romeo jsou kvalitní spolehlivé, říká Alfa Romeo. Záruku ale nenavýší

23.2.2017 | Petr Prokopec | 23 příspěvků

Vozy italské automobilky mají pověst poruchových aut. Tuto pověru mají zvrátit novinky na bázi platformy Giorgio, konkrétní podpora značky ale chybí.

Je logické, že lidé přirozeně brání značku vozu, který si koupili. Nejde přitom nutně o věrnost až za hrob vůči oblíbené automobilce, někdy je to jen obrana svého vlastního rozhodnutí. Však kdo ochotně přizná, že si koupil něco špatného? Přesto jsou značky, které mají poněkud nadšenější příznivce, než ty to statní, a to i v případě, že si u nich nic nekupují. Někdy se dá mluvit až o fanatické oblibě, kterou nám občas předvádějí hlavně fanoušci Tesly či Alfy Romeo.

Na druhou zmiňovanou automobilku se stočí řeč i dnes, hovořit přitom budeme o kvalitě. Logicky tedy čekáme proklení až do desátého kolene, negativa od nás ale nečekejte. Na pokřivenou pověst italské automobilky ovšem dojde, ta je objektivním faktem, ať už je založen na realitě nebo nikoli. Alfa Romeo se jí však chce konečně zbavit a pomoci jí v tom mají nové vozy na bázi platformy Giorgio.

Vše odstartuje nová Giulia, která má dle šéfa australského zastoupení Steva Zanlunghiho dosáhnout jistého obrození kdysi slavného jména Alfy Romeo. „Začít musíte s produktem,“ popisuje chystaný souboj s pověrami a mýty Zanlunghi. „Ten musí vyčnívat sám o sobě. Naší prací potom je, abychom jej dostali před lidi, aby jej mohli vidět, řídit, usadit se dovnitř, osahat si kvalitu, šlápnout na plyn.“

Tyto kroky mají zákazníky přesvědčit, že kvalita a spolehlivost modelů Alfy Romeo již zdaleka není na předchozí hororové úrovni. Jakmile se to povede u první vlny klientů, ti by již měli nově nabitou reputaci šířit dále svými vlastními referencemi. Australské zastoupení navíc už dnes nabízí lepší záruku, než na jakou jsme zvyklí v Evropě - aktuálně je tříletá s omezením na 150 tisíc najetých kilometrů. Jenže ve srovnání třeba s korejskými automobilkami je to málo.

Otázky tak logicky míří na možné prodloužení, však pokud Alfa Romeo takový krok uskutečnila, mnoho zlých jazyků by umlčela. Zanlunghi ovšem dodává, že „o ničem takovém jsme prozatím ještě nemluvili“. Stejně jako nejednou tu tedy máme pouze slova, na činy podporující skutečnou důvěru automobilky v trvanlivost vlastních aut zatím nedošlo.

Alfa Romeo však alespoň v Austrálii nasadila u nové Giulie jedny z nejnižších servisních tarifů, jichž lze u evropských luxusních modelů dosáhnout. To samozřejmě jejímu tamnímu renomé pomůže, v Evropě si však o podobných krocích můžeme nechat pouze zdát. Bude tedy záviset hlavně na samotných vozech, tedy na sedanu i SUV Stelvio, aby dosáhly u veřejnosti změny názoru.

Uvidíme tedy během dvou tří let, zda se Alfě Romeo její náročný boj proti pověrám podaří vyhrát či nikoliv. Své fanoušky samozřejmě pozitivně nakloněné má, jenže i když je jich podle všeho dost, o velké prodeje se zatím nezasloužili. Nyní je tedy třeba přesvědčit i ty ostatní. A to nejspíše bez nějakého konkrétního kroku, jakým je třeba ono možné prodloužení standardní záruky, nejspíše nepůjde...

Alfy Romeo jsou kvalitní spolehlivé, říká Alfa Romeo. Záruku ale nenavýší - 1 - Alfa Romeo Stelvio mala kola 01Alfy Romeo jsou kvalitní spolehlivé, říká Alfa Romeo. Záruku ale nenavýší - 2 - Alfa Romeo Stelvio mala kola 02Alfy Romeo jsou kvalitní spolehlivé, říká Alfa Romeo. Záruku ale nenavýší - 3 - Alfa Romeo Stelvio mala kola 03Alfy Romeo jsou kvalitní spolehlivé, říká Alfa Romeo. Záruku ale nenavýší - 4 - Alfa Romeo Stelvio mala kola 04Alfy Romeo jsou kvalitní spolehlivé, říká Alfa Romeo. Záruku ale nenavýší - 5 - Alfa Romeo Stelvio mala kola 05
Novou Alfu Romeo Stelvio se podařilo nafotit na malých litých kolech. Zrovna něco takového by u nás mohlo pomoci i oné trvanlivosti, minimálně podvozku, atraktivní vzhled se s tímto prvkem poněkud vytrácí

Zdroj: Motoring, Foto: Autojunk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 23 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše