Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy

Pro vnímání kvality auta je důležitá spousta věcí, jen s jednou z nich se ale potýkáte pokaždé, když sedíte uvnitř. Jde o interiér a tady je 10 těch nejlepších podle Autoblogu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy

15.12.2018 | Mirek Mazal

Pro vnímání kvality auta je důležitá spousta věcí, jen s jednou z nich se ale potýkáte pokaždé, když sedíte uvnitř. Jde o interiér a tady je 10 těch nejlepších podle Autoblogu.

Spousta lidí si vybírá auto podle toho, jak na ně působí jeho vnější design. Má to svou logiku, příliš moudře to ale nezní. Vnějšek vozu je sice tím, co uvidí ostatní, sami majitelé ale stráví naprostou většinu času v interiéru. Ani ten pochopitelně není zárukou dobrých pocitů z užívání toho kterého vozu, neboť sebelepší interiér nezachrání mizerné jízdní vlastnosti či neadekvátní spotřebu paliva. Dokáže ale být tím, který veškeré pozitivní zastře. Auto může mít skvělý podvozek, výbornou ovladatelnost či se spokojit s minimem paliva, asi vás ale nenadchne, pokud uvnitř bude zapáchat a nastavení teploty klimatizace bude nervydrásající operací.

Interiéry jsou touto optikou jedněmi z nejdůležitějších prvků aut, a tak se právě na jejich hodnocení zaměřili kolegové z amerického Autoblogu a vybrali ty vůbec nejlepší na současném trhu. Nešlo tu samozřejmě jen o vzhled, třebaže i ten jistě hrál svou roli, ale také o funkci. Interiér nejen vidíte, také jej cítíte, musíte se jej dotýkat a pracovat s ním. A ve všech těchto ohledech musí ty nejlepší obstát.

Svou roli tedy hrála i architektura, ergonomie, kvalita zpracování nebo odér a následující vnitřky vyšly z hodnocení nejlépe. Není to pořadí od nejlepšího k nejhoršímu nebo naopak - všech deset těchto interiérů dnes podle Američanů představuje světovou špičku a výsledek je uveden v abecedním pořadí. Pokud byste s ohledem na místo hodnocení čekali záplavu amerických aut, budete se mýlit - z USA i z Japonska je jich jen pár, jasný prim tu hrají evropské značky. Nezdržujme dále, tady je celá desítka.

1. Audi TT

Interiér malého kupé či roadsteru nesestává z těch nejlepších materiálů pod sluncem, ale jeho design, technologie a doplňkové inovativní funkce vyčnívají z davu. Američané tleskají provedení virtuálního kokpitu, který dokáže zobrazit skoro cokoli a trumfem jsou pro ně integrované údaje o fungování ventilace v otočných ovladačích kruhových výdechů.


Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 1 - Test Audi TT 20 TFSI 2015 052Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 2 - Test Audi TT 20 TFSI 2015 066Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 3 - Test Audi TT 20 TFSI 2015 067

2. BMW i3

Elektrické BMW je zcela odlišné od Audi TT. Mnichovský elektromobil působí futuristicky, mohl by bez úprav hrát v dalším pokračování Hvězdných válek. Vzdušná kabina je ozdobena výraznými křivkami s netradičními materiály. Recyklovaný povrch střídá kompozit nebo přírodní dřevo s otevřenými póry. Chce to zvyk, ale usedlostí malý automobil rozhodně netrpí.

Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 4 - BMW i3 a i3s 2018 oficialni sada 082Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 5 - BMW i3 a i3s 2018 oficialni sada 056Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 6 - BMW i3 a i3s 2018 oficialni sada 031

3. Lamborghini Huracán

Podobně by mohla vypadat stíhačka na kolech, neboť Lamborghini je vybaveno ovladači po vzoru proudových letadel. Zářivé přepínače důležitých funkcí poutají pozornost, nejvíce obdivu si žádá červený bezpečnostní kryt skrývající startovací knoflík. Všude jsou vidět geometrické tvary, dominují šestihrany. Zbarvené lemy standardně odpovídají odstínu venkovní karoserie.

Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 7 - Lamborghini Pebble Beach 2017 zive foto 38Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 8 - Lamborghini Pebble Beach 2017 zive foto 64Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 9 - Lamborghini Pebble Beach 2017 zive foto 66

4. Range Rover Velar

Podstatou existence Velaru je hra na emoce zákazníků. Cestující se tak potýkají s vynikajícími materiály spojenými do moderního celku. Elegantní SUV vsadilo na dotykové obrazovky, zaujme především spodní displej na středovém tunelu, který kombinuje fyzická tlačítka staré doby a hmatovou odezvu současnosti či budoucnosti. Milým detailem je perforace čalounění sedadel s vzorem britské vlajky.

Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 10 - Range Rover Velar 2017 oficialni prvni 063Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 11 - Range Rover Velar 2017 oficialni prvni 069Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 12 - Range Rover Velar 2017 oficialni prvni 077

5. Lexus LC 500

Lexus LC 500 budí pozornost kolemjdoucích, ale teprve posádka zažije to pravé příjemné překvapení. Interiér je doménou neokoukaných kombinací materiálů a tvarů, které na sebe plynule navazují. Vtipná spojení baví, například řidičovo světlé semišové obložení dveří kontrastuje s tmavým koženým potahem rukojeti dveří spolujezdce. Kaplička přístrojů vypadá jako propůjčená z vesmírné lodi, ale do bláznivě ušitého kupé zapadá.

Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 13 - Lexus LC 500h nova oficialni sada 36Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 14 - Lexus LC 500h nova oficialni sada 38Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 15 - Lexus LC 500h nova oficialni sada 40

6. Lexus LS 500

Pokračování japonského mixu moderny s klasikou. LS 500 následuje LC 500, ale sedan nemá uvnitř tolik odvahy. Přesto se dokáže elegantním způsobem značně odlišit od ostatních vlajkových lodí prestižních značek. Materiály patří k nejlepším a řemeslné zpracování je pečlivé. Doménou je obrovský displej a pod ním větrací otvory ovládané kovovými táhly vedoucí přes většinu palubní desky.

Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 16 - lexus ls 500h 2018 prvni ofic 24Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 17 - lexus ls 500h 2018 prvni ofic 28Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 18 - lexus ls 500h 2018 prvni ofic 29

7. Lincoln Navigator Black Label

Z Japonska se přesuňme do USA. Kvanta plastů uvnitř amerického SUV nahradily dřevěné plochy s chromovými doplňky. Spáry mezi luxusními prvky jsou rovnoměrné a největší pochvalu si zaslouží velká pohodlná křesla. Zlepšila se odezva infotainmentu, který se promítá na rozměrné obrazovky. Ovládání klimatizace zůstalo bezdotykové.

Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 19 - Nejhezci interiery dle USA foto 01Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 20 - Nejhezci interiery dle USA foto 03Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 21 - Nejhezci interiery dle USA foto 02

8. Mercedes-Maybach třídy S

Luxusní divize Mercedesu zde nemůže chybět. Jemnou kůži střídá dřevěné obložení, či jemný kobereček na nohy. Povedlo se i decentní doplnění kovovými detaily. Na objednávku mohou být použity diamanty, Maybach si troufá na všechno, co si zájemcovo konto může dovolit. Tělo by se mělo cítit jako v bavlnce po všech stránkách. Vyhotovení splňuje nejnáročnější požadavky a to nejlepší hodnocení si zaslouží.

Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 22 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 15Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 23 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 16Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 24 - Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet prvni sada 21

9. Ram 1500 Limited

Americký pick-up je velké překvapení tohoto výběru. Příplatkové provedení skutečně má šanci konkurovat mnohem luxusnějším automobilům. Opět dostaly sbohem tvrdé materiály a přišly na řadu lány kůže lahodící oku i čichovým buňkám. Dominantou je středový displej informačního systému doplněný o klasické ovladače.

Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 25 - Nejhezci interiery dle USA foto 04Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 26 - Nejhezci interiery dle USA foto 05Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 27 - Nejhezci interiery dle USA foto 06

10. Volvo V60

Kombík Volva nestojí nesmyslnou hromadu peněz, přitom svým interiérem zlepší i nepovedený pracovní den. Nevidíme přehnanou snahu ohromit, ale naopak pokus o klidné pohodlí v šedo-krémovém kokpitu. Volvo je známé jednoduchostí a V60 neskrývá touhu držet se zaběhnutých zvyklostí. Praktičnost světlé barvy bude pokulhávat za zpracováním a kvalitou provedení, ale pro krásu je občas nutné trpět.

Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 28 - Volvo V60 2018 oficialni sada 67Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 29 - Volvo V60 2018 oficialni sada 70Američané vybrali ty nejlepší interiéry dnešních aut. Jasná většina je z Evropy - 30 - Volvo V60 2018 oficialni sada 71

Zdroj: Autoblog

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama