Reklama

Beluga je opravdu nešťastné jméno pro zvláštní verzi Contintal Flying Spur

Britové chtěli názvem nové edice odkázat na tradiční černou barvu, v níž jsou vyvedena třeba litá kola. Označení Beluga má ale i jiný význam.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Beluga je opravdu nešťastné jméno pro zvláštní verzi Contintal Flying Spur

22.6.2015 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Britové chtěli názvem nové edice odkázat na tradiční černou barvu, v níž jsou vyvedena třeba litá kola. Označení Beluga má ale i jiný význam.

V posledních letech jsme si zvykli na to, že Bentley svými speciálními edicemi skládá hold především závodu 24 hodin Le Mans. Představit jsme si tak mohli kupříkladu Mulsanne Birkin. Letos ovšem Britové přehodili výhybku a novou edici sedanu Flying Spur V8 nazvali Beluga.

Většině středoevropanů na tom asi nepřijde nic divného, neboť v tomto označení nebudou spatřovat žádný zvláštní význam. Britové to ale tak nemysleli, slovo pro ně značí černou barvu, v níž jsou vyvedená 20palcová litá kola Black and Bright, vyměnit je ovšem můžete také za 21palcové lité ráfky Extrovert ze seznamu příplatků programu Mulliner. Černý výplet čelní masky je ovšem již standardem, stejně jako lištička zasazená do čelního nárazníku a lakovaná v barvě karoserie.

Místo obdivu si ale zvoleným označením vysloužili spíše posměch. Podobně jako už mnohokrát v minulosti ale Beluga neznačí pouze zmíněnu čerň, má i jiný význam, pro Flying Spur ne zrovna lichotivý. S daným označením má totiž část světa spojenou malou bílou velrybu či kaviár. Zejména první označení je pak pro velký a těžký luxusní sedan značně nepříjemné - Bentley slovem Beluga jistě nechtělo dát najevo, že se jho vůz bude po silnici... plácat.

Vraťme se ale k samotnému vozu, který se krom zmíněných venkovních změn může pyšnit i několika specifiky v interiéru. V něm nechybí dřevěné dekory lakované piánovou černí, sedadla se pak pyšní kontrastními švy. Nechybí ani specifické koberečky kabiny a zavazadelníku, v případě zaškrtnutí výše zmíněného programu Mulliner navíc dostáváte ještě sadu hliníkových pedálů, specifický strop a prošívání v diamantovém vzoru.

Tím odklon od série končí, pod kapotou již zůstává vše ve standardu. Máme tu tedy čtyřlitrový osmiválec twin-turbo o výkonu 507 koní, se kterým zdoláte zrychlení z klidu na stovku (respektive na 96 km/h) za 4,9 sekundy. Cena prozatím zůstává záhadou, dodávky prvním zákazníkům se uskuteční na podzim letošního roku. Jméno Beluga už asi Bentley nezmění a s jeho dvojsmyslností se bude muset nějak vypořádat...

Tip: Přečtěte si o dalších nešťastných jménech, která kdy byla na autech použita.

Beluga je opravdu nešťastné jméno pro zvláštní verzi Contintal Flying Spur - 1 - Bentley Flying Spur Beluga 01Beluga je opravdu nešťastné jméno pro zvláštní verzi Contintal Flying Spur - 2 - Bentley Flying Spur Beluga 02Beluga je opravdu nešťastné jméno pro zvláštní verzi Contintal Flying Spur - 3 - Bentley Flying Spur Beluga 03Beluga je opravdu nešťastné jméno pro zvláštní verzi Contintal Flying Spur - 4 - Bentley Flying Spur Beluga 04Beluga je opravdu nešťastné jméno pro zvláštní verzi Contintal Flying Spur - 5 - Bentley Flying Spur Beluga 05
Nová edice Beluga se prozatím ukázala jen zvenčí, do kabiny nás Bentley bohužel nepozvalo

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama