- -

BMW 750Li, ve kterém zastřelili Tupaca, je na prodej. I teď nese stopy po kulkách

Tímto BMW jel v září 1996 po Las Vegas Tupac Shakur. Na křižovatce na něj někdo zaútočil pistolí. Dnes je to sběratelský artikl, cena tomu odpovídá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

BMW 750Li, ve kterém zastřelili Tupaca, je na prodej. I teď nese stopy po kulkách

27.2.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Tímto BMW jel v září 1996 po Las Vegas Tupac Shakur. Na křižovatce na něj někdo zaútočil pistolí. Dnes je to sběratelský artikl, cena tomu odpovídá.

Patříte-li k obdivovatelům Tupaca Shakura, amerického rappera, jistě vám nemusíme připomínat jeho skon v září roku 1996. Pro všechny ostatní - byl postřelen ve svém BMW řady 7 cestou ze zápasu Mika Tysona v Las Vegas a několik dní na to v nemocnici zemřel na vnitřní krvácení v následcích střelných zranění, které lékaři nedokázali zastavit. Tato vražda dodnes zůstává nevyřešenou a paradoxně napomáhá jménu Tupac či 2pac udržovat si kultovní statut.

Ono BMW řady 7, konkrétně dvanáctiválcová verze 750iL, nyní může rozšířit vaši sbírku rekvizit - je na prodej. Americký web Moments In Time, který se specializuje na prodej předmětů s historickou hodnotou, ho nabízí s cenou 1,5 milionu dolarů, tedy asi 38,2 milionu korun.

Vůz byl po střelbě samozřejmě opraven, její známky ale nese dodnes. Nemáme jeho detailnější popis, z obrázků je ale patrné, že přinejmenším jedna ze stop po kulkách, ta na výrobním štítku vozu, je stále na svém místě. „Ementál”, jakým je např. vůz, ve kterém byli zastřeleni Bonnie a Clyde, tedy před námi v žádném případě nestojí; tolik kulek ani na Shakura nemířilo, útočník po něm pálil z pistole.

Tohle BMW bylo po útoku zadrženo policií mezi důkazními materiály, ale po několika letech bezvýsledného vyšetřování bylo prodáno v aukci. Dá se očekávat, že renovaci zajistil první vlastník po této aukci; pak vůz změnil majitele ještě několikrát, než se dostal k tomu současnému. A ten ho nyní prodává - s kilometrovým proběhem zhruba 145 tisíc, kdyby vás to zajímalo.

Půldruhý milion dolarů samozřejmě není málo peněz ani na to, co před námi stojí, natož prostě na staré BMW řady 7, byť s V12 pod kapotou. Na voze ale stále jsou poněkud rapperská chromovaná kola, která měl v ono osudné září 1996. A nejeden sběratel se zálibou v podobných rekvizitách si jistě může takové peníze dovolit obětovat. Kdybyste patřili mezi ně, zamiřte tímto směrem.

BMW 750Li, ve kterém zastřelili Tupaca, je na prodej. I teď nese stopy po kulkách - 1 - bmw 7 tupac shakur prodej 01BMW 750Li, ve kterém zastřelili Tupaca, je na prodej. I teď nese stopy po kulkách - 2 - bmw 7 tupac shakur prodej 02BMW 750Li, ve kterém zastřelili Tupaca, je na prodej. I teď nese stopy po kulkách - 3 - bmw 7 tupac shakur prodej 03BMW 750Li, ve kterém zastřelili Tupaca, je na prodej. I teď nese stopy po kulkách - 4 - bmw 7 tupac shakur prodej 03aBMW 750Li, ve kterém zastřelili Tupaca, je na prodej. I teď nese stopy po kulkách - 5 - bmw 7 tupac shakur prodej 04BMW 750Li, ve kterém zastřelili Tupaca, je na prodej. I teď nese stopy po kulkách - 6 - bmw 7 tupac shakur prodej 05
V tomto BMW jel Tupac Shakur při útoku a nyní může být vaše

BMW 750Li, ve kterém zastřelili Tupaca, je na prodej. I teď nese stopy po kulkách - 7 - bmw 7 tupac shakur prodej crime scene 01BMW 750Li, ve kterém zastřelili Tupaca, je na prodej. I teď nese stopy po kulkách - 8 - bmw 7 tupac shakur prodej crime scene 02
Poškozené BMW obehnané policejní páskou

Zdroj: Moments In Time

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše