Reklama

BMW odmítlo zákazníkovi prodat M3 jako kombi, tak si ho postavil sám. Je úžasné

BMW dále vehementně odmítá pustit do prodeje jakékoli opravdu ostré kombi. Některým tak došla trpělivost a pustili se do konstrukce takového auta vlastníma rukama.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

BMW odmítlo zákazníkovi prodat M3 jako kombi, tak si ho postavil sám. Je úžasné

11.3.2018 | Mirek Mazal | 15 příspěvků

BMW dále vehementně odmítá pustit do prodeje jakékoli opravdu ostré kombi. Některým tak došla trpělivost a pustili se do konstrukce takového auta vlastníma rukama.

Obliba prostorných aut je v Česku známou věcí, mnoho lidí si potrpí hlavně na pořádný zavazadlový prostor a všechny výhody s tím spojené. Karoserie kombi je sice dnes v bazarech „až” tou druhou nejvyhledávanější a dlouholetou nadvládu v celkovém pořadí musely užitečné verze přenechat menším hatchbackům, ale i tak je objem kufru pro spoustu lidí zásadní měřítko kvality vozu.

Další z věcí, které mají lidé v oblibě, jsou silná a rychlá auta. Když se tyto dvě věci zkombinují, začne být výběr velmi omezený. Audi nabídne své modely RS4, u Mercedesu se také najde Céčkové a eSkové kombi od AMG, jen BMW jako jediná z německé prémiové trojky opravdu sportovní kombík nenabízí. V minulosti to párkrát zkusilo, velký úspěch se ale nedostavil, a tak dnes všechny zájemce o takové stroje bez váhání odmítá.

Pokud tedy někdo trvá na ostrém kombíku BMW, musí si poradit sám. Přesně touto cestou se vydal jeden britský fanoušek BMW, který se prý i přímo u automobilky domáhal takové stavby na míru, pochopitelně s očekáváním adekvátní ceny. Nebyl ale vyslyšen, a tak si vytouženou M3 F81 Touring postavil vlastními silami. Vznikl tak zhmotnělý sen akčních otců od rodin, kteří chtějí mít doma křížence modelů M divize a karoserie kombi. Konverze se zrodila díky propojení dvou trojkových BMW - většinu karoserie dodala verze 320d F31 Touring, většinu techniky pak M3 F80. Výsledkem je zapovězená M3 F81 Touring, která se teoretickému továrnímu originálu snaží blížit, jak to jen jde.

I přes adopci karoserie slabého dieselu se vzhled snaží co nejvíce kopírovat silnější provedení. Jsou tu tedy nejen kompletní nárazníky či boční lišty, ale i rozšířené blatníky. Tovární bodykit M3 pak ještě doplnilo pár dílů M Performance. Dvacetipalcové disky 666M z balíku Competition doplňují agresivní vzhled praktického sprintera, výfuk též od M Performance má prapůvod v dílnách Akrapoviće.

Majitel zvolil tmavě modrý lak s černými doplňky. Žluté brzdiče na velkých vrtaných kotoučích jsou správnou volbou a zářivě upozorňují, že se nejedná o žádné ořezávátko, třebaže karbon-keramickým brzdami tento konkrétní vůz nedisponuje. Přeměna z dieselového sluhy na benzínového pána pak pokračovala i uvnitř, do interiéru si našly cestu sportovní sedačky s červeným potahem.

Pochopitelně, jde o velmi náročnou přestavbu, jejíž finanční a časovou náročnost nechceme ani domýšlet - i s „dárcovskými vozy” muselo jít o miliony korun. Pokud byste tedy toužili po něčem podobném alespoň na oko, můžete se podívat na alternativní počin z Polska. Jeho autor zůstal o poznání více při zemi, možná jen chtěl inženýrům z Mnichova předvést, jak by kombíku od BMW slušely čtyři výfuky. Na bílou řadu F31 s označením 335d někdo narouboval skoro kompletní bodykit původně určený pro M3, v útrobách ale zůstala naftová technika. Výsledek není tak ohromující, jako v podání modrého Angličana, také ale musel přijít na zlomek peněz...

BMW odmítlo zákazníkovi prodat M3 jako kombi, tak si ho postavil sám. Je úžasné - 1 - BMW F31 Touring M3 provedeni domaci prestavba 04BMW odmítlo zákazníkovi prodat M3 jako kombi, tak si ho postavil sám. Je úžasné - 2 - BMW F31 Touring M3 provedeni domaci prestavba 01BMW odmítlo zákazníkovi prodat M3 jako kombi, tak si ho postavil sám. Je úžasné - 3 - BMW F31 Touring M3 provedeni domaci prestavba 02BMW odmítlo zákazníkovi prodat M3 jako kombi, tak si ho postavil sám. Je úžasné - 4 - BMW F31 Touring M3 provedeni domaci prestavba 03
Britské BMW M3 s batohem. Vše je tu tak blízko teoretickému stroji z výrobní linky, jak to jen jde

BMW odmítlo zákazníkovi prodat M3 jako kombi, tak si ho postavil sám. Je úžasné - 5 - BMW F31 Touring M3 provedeni domaci prestavba 05
Polské „pseudoeMko“ prošlo jen vizuálními menšími úpravami, ale i tady se snaha cení

Zdroj: 63np@Instagram a marek_drives@Instagram

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše