Clarkson rok co rok posílá skoro v týž den podobný motivační tweet. A lidé ho milují

Je na to v polovině srpna takový spoleh, že někteří fanoušci předem tipují, že přijde. A Jeremy Clarkson nezklamal ani letos, tentokrát u toho byly dva jeho Range Rovery.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarkson rok co rok posílá skoro v týž den podobný motivační tweet. A lidé ho milují

17.8.2018 | Mirek Mazal

Je na to v polovině srpna takový spoleh, že někteří fanoušci předem tipují, že přijde. A Jeremy Clarkson nezklamal ani letos, tentokrát u toho byly dva jeho Range Rovery.

Asi nemusíme říkat, co je to Twitter a co na něm lidé dělají. Ale ve zkratce pro ty, kteří do včera ignorovali svět kolem sebe - jde o jednu ze sociálních sítí a jakýsi globální blog, který umožňuje uživatelům sdílet si mezi sebou krátké textové příspěvky někdy doplněné o fotky či videa. Stručným vzkazům se říká tweety a známé osobnosti jimi dovedou ovlivnit fungování světa. Donald Trump je charakteristický značnou závislostí na Twitteru, ještě více to platí o Elonu Muskovi. A hodně je na něm slyšet také Jeremy Clarkson.

Televizní celebrita prvního řádu má na svém profilu od roku 2012 celkem 5 947 tweetů, které sleduje 7,11 milionu lidí. Zájem o vzkazy by se dal přirovnat k celé populaci Bulharska, kde žije přibližně stejný počet obyvatel. Clarkson své fanoušky nezanedbává a jednu věc jim k jejich velkému nadšení servíruje ve velmi podobném podání touto dobou rok co rok.

Přibližně v polovině srpna píše motivační vzkaz pro všechny vystresované studenty před zkouškou úrovně A (též anglicky A level). Britský vzdělávací systém je odlišný našemu. Studenti v posledních třech letech střední školy skládají postupně tři závěrečné zkoušky, které mají rozhodovat o jejich budoucnosti. První je zkouška GCSE (General Certificate of Secondary Education) v 16 letech, za rok následuje AS level (Advanced Subsidiary level) a konečný A level (GCE Advanced Level) v 18 letech. Poslední jmenovaný krok je ekvivalentem české maturity.

Clarksonova filosofie je jednoduchá - ukazuje na vlastní osobě, že výsledek této zkoušky nemusí mít nutně valný vliv na další kariéru. On sám byl ze školy dokonce vyhozen, a když se přece úspěšně dostal na konec středního vzdělávání, měl problém absolvovat nejtěžší A level. V letošním tweetu prostořeký moderátor všem sedmi milionům sledujících po roce znovu připomněl, že se školáci nemají čeho bát: „Nedělejte si nic z toho, pokud vaše známky z A levelu nejsou vůbec dobré. Dostal jsem jedno C a dvě U (u nás jako jedna trojka a dvakrát neklasifikován - pozn. red.) a teď tu sedím rozhodujíc se, který z mých Range Roverů osedlám dnes.”

Sklízí za to nadšení statisíců lidí, kteří mu přitakávají, vtipné ale je, že přesně v tomto duchu se s železnou pravidelností vyjadřuje od roku 2015. Loni zveřejnil, že bez ohledu na špatné hodnocení mu jeho kuchař k snídani zrovna připravuje lanýže. Povzbuzení z roku 2016 se týkalo dovolené na jachtě, kterou si užíval utrápenému studiu navzdory. A první pravidelný tweet z roku 2015 pak napsal z křesla své vily v Saint Tropez, jak se můžete sami přesvědčit níže.

Stala se z toho taková tradice, že sledující s příchodem konce léta už očekávají její dodržení a tipují, co Jezza řekne tentokrát. Fanoušek s přezdívkou Steve_THFC tipoval, že letos dojde na několik BMW a neuspěl, od dvojice Range Roverů ale nebyl daleko. Je od Clarksona jistě milé, že se snaží trochu ulevit od stresu mladým lidem chystajícím se na „zkoušku dospělosti” a říká, že v kontrastu školních neúspěchů si nežije špatně. Podstatné je najít si vlastní cestu životem a sám Jeremy Clarkson je toho nejlepším důkazem.


Clarkson rok co rok posílá skoro v týž den podobný motivační tweet. A lidé ho milují - 1 - Jeremy Clarkson tweety o maturite 02Clarkson rok co rok posílá skoro v týž den podobný motivační tweet. A lidé ho milují - 2 - Jeremy Clarkson tweety o maturite 03Clarkson rok co rok posílá skoro v týž den podobný motivační tweet. A lidé ho milují - 3 - Jeremy Clarkson tweety o maturite 04Clarkson rok co rok posílá skoro v týž den podobný motivační tweet. A lidé ho milují - 4 - Jeremy Clarkson tweety o maturite 05
Clarkson rok co rok připíná na svůj profil podpůrný vzkaz všem studentům, které čeká zkouška úrovně A. Jeremy opakovaně připomíná svůj úspěch navzdory méně podařeným studijním létům

Clarkson rok co rok posílá skoro v týž den podobný motivační tweet. A lidé ho milují - 5 - Jeremy Clarkson tweety o maturite 01
Tradice je to už tak velká, že si lidé předem tipují, co zmíní letos

Zdroj: steve-THFC@Twitter, JeremyClarkson@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama