Reklama

Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně

Chris Evans si za loňský rok přišel na peníze zdánlivě neslučitelně s veřejnoprávní podstatou BBC. Jenže její šéf to hájí, dost zvláštně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně

20.7.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Chris Evans si za loňský rok přišel na peníze zdánlivě neslučitelně s veřejnoprávní podstatou BBC. Jenže její šéf to hájí, dost zvláštně.

Na Chrise Evanse možná již spousta z vás zapomněla. Jeho osoba se pro nás jednoduše stala minulostí ve chvíli, kdy rezignoval na svůj vedoucí post v Top Gearu jakožto nástupce Jeremy Clarksona. Moc se to nepovedlo, třiadvacátá série motoristického pořadu nepatřila mezi dobře hodnocené a Evans odešel.

Ve Velké Británii je situace poněkud odlišná, Evans tam nadále moderuje svou ranní show na BBC Radio 2. Ta je jednou z nejpopulárnějších v zemi, což z Evanse stále dělá celebritu. A také velmi bohatého člověka, neboť aktuálně vyšlo najevo, že BBC mu platí 2,2 až 2,25 milionu liber (cca 64,94 až 66,42 milionu korun) ročně. Generální ředitel stanice Tony Hall při obhajobě této sumy uvedl, že za to vlastně může Clarkson.

„Chris Evans moderuje nejpopulárnější show na nejpopulárnějším rádiu v Evropě. Nejde ovšem o komerční rádio, přičemž víme, že řada z nich již učinila nabídku našim lidem. Víme také, že jsme ztratili řadu lidí - nikoliv Chrise - ve prospěch Amazonu a dalších velkých hráčů... Mimo to může jakýkoliv z našich talentů odejít a dělat něco jiného, protože jsou to baviči... a takový je trh, kde se pohybujeme.“

Podle Halla právě odchod řady lidí mimo BBC vedl k tomu, aby stanice všechny své loajální moderátory pořádně ocenila. A de facto tak ukázala světu, respektive jejich někdejším i budoucím kolegům, že BBC dělá věci jinak. To dává smysl, pakliže chce BBC vyrábět opravdu kvalitní pořady, Tonymu Hallovi ovšem musíme připomenout, že to nebyla výše výdělku, co Clarksona přivedlo k Amazonu.

Za vším samozřejmě stojí potyčka s producentem Top Gearu Osinem Tymonem, jež vyústila v Jezzovo propuštění. Jeho kolegové Richard Hammond a James May od počátku zdůrazňovali, že nehodlají BBC opustit, ale že jednoduše budou držet partu se svým kolegou. Stanice tak mohla celou trojici snadno udržet, pokud by přistoupila k jinému trestu pro Clarksona.

BBC ovšem v danou chvíli prohlašovalo, že Jezza překročil veškeré meze a že s ním bude zacházeno stejně jako s jakýmkoliv normálním člověkem. To je samozřejmě na jednu stranu sympatické, nicméně zlatonosným ptákům se na krk nesahá. V případě Clarksona se tak nestalo, na rozdíl třeba právě od Chrise Evanse.

Nesmíme zapomínat na další podstatný fakt, jenž se jeho rezignace týká. V Top Gearu neskončil jen kvůli klesající sledovanosti či rostoucí kritice fanoušků, ale také kvůli svému sexuálnímu skandálu. Policie nakonec sice od případu upustila a Evans byl zbaven všech obvinění, skvrna na jeho pověsti však zůstala. A nyní se v souvislosti se zveřejněním příjmů znovu připomíná.

Řadě lidí včetně Anny Soubry, někdejší ministryně za konzervativce, se ovšem nelíbí, že ke zveřejnění seznamu vůbec došlo. „Celá tato událost je ostudná. Nikoliv kvůli výši publikovaných příjmů, ale kvůli tomu, že vůbec byly publikovány. Dívám se na to očima lidí, jejichž jména a platy byly zveřejněny tímto nedůstojným způsobem. Způsobí to jen vlnu závisti... Lidé si budou říkat, proč třeba taková zdravotní sestra bere méně než Chris Evans, ale to je nesmyslná debata,“ říká Soubry.

Pozoruhodné také je, že na celém seznamu, na němž jsou všichni zaměstnanci BBC pobírající přes 150 000 liber (cca 4,36 milionu Kč) ročně, nenajdeme žádného ze současných moderátorů Top Gearu. Chris Harris ani Rory Reid si na tolik nejspíše nepřijdou, ale že by za menší peníz „otročil” Matt LeBlanc, velká televizní hvězda? Patrně nikoli, podle dostupných informací jej platí komerční odnož BBC s přídomkem Worldwide, která platy svých zaměstnanců zveřejňovat nemusí, není to veřejnoprávní organizace...

Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 1 - Chris Evans 01Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 2 - Chris Evans 02Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 3 - Chris Evans 03Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 4 - Chris Evans 04Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 5 - Chris Evans 05Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 6 - Chris Evans 06Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 7 - Chris Evans 07Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 8 - Chris Evans 08Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 9 - Chris Evans 09Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 10 - Chris Evans 10Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 11 - Chris Evans 11Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 12 - Chris Evans 12Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 13 - Chris Evans 13Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 14 - Chris Evans 14Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 15 - Chris Evans 15Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 16 - Chris Evans 16Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 17 - Chris Evans 17Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 18 - Chris Evans 18Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 19 - Chris Evans 19Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 20 - Chris Evans 20Clarksonův nástupce je nejlépe placeným člověkem v BBC, šéf to vysvětlil svérázně - 21 - Chris Evans 21
BBC zveřejnila příjem Chrise Evanse, který je aktuálně nejlépe vydělávajícím zaměstnancem stanice. Svůj vozový park tak může dále rozšiřovat

Zdroj: The Guardian

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama