Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Důchodce omylem ukradl auto, nicnetušícího jej i s ním našli na chatě
26.12.2019 | Petr Miler
S moderními auty je to neopakovatelný příběh, stačí ale trochu starší vůz, hodně velká náhoda a na světě je příběh, který by se mohl vyjímat i v hollywoodském filmu.
Poslední dny letošního roku prožil každý jinak, na ty své bude ale dlouho vzpomínat 76letý muž z Běloruska. Ten se v neděli 22. prosince rozhodl odjet jako obvykle na chatu a v Dzeržinského ulici v Minsku usedl do jím používaného Volkswagenu Golf třetí generace z roku 1993, který mu měl půjčit syn.
S autem normálně odjel, právě tou dobou ale nahlásil ztrátu právě takového vozu jeho majitel bydlící na stejném místě. Policie okamžitě rozjela pátrání a Golf velice rychle našla. V domnění, že má co do činění s gangem zlodějů, vtrhla do domu u zahrady, na němž vůz objevila, uvnitř ale nenašla partu protřelých desperátů, ale ustrašeného důchodce, který byl podle policistů upřímně překvapen tím, co se děje. Jak už jistě tušíte, šlo o stejného muže, který do vozu usedl v domnění, že jde o synův automobil.
Byl tedy syn oním zlodějem a poskytl otci auto, které mu ve skutečnosti nepatřilo? Kdeže v Dzeržinského ulici stály ve stejnou chvíli dva úplně stejně zbarvené Golfy III a 76letý muž prostě šel k tomu, který zahlédl jako první, registrační značku nezkoumal. Klíč do něj pasoval a i když muž později přiznal, že dveře šly otevřít složitěji, nevěnoval tomu pozornost. Auto pak bylo možné i nastartovat, a tak s ním zkrátka odjel.
Policie takovému příběhu zprvu nemohla uvěřit, po návratu s podezřelým důchodcem do Minsku ale našla v ulici opravdu úplně stejné auto. A s klíče muže jej bylo možné otevřít a nastartovat. Jakkoli je to tedy mimořádně nepravděpodobné, na stejném místě Běloruska se ve stejný čas našly dva stejné Golfy s tak podobnými klíči, že je zmíněný muž nevědomky zaměnil. Nebylo proti němu tedy vzneseno žádné obvinění, neboť v jeho jednání nespočíval žádný špatný úmysl.
Pochopitelně, něco takového je možné jen u starších vozů ještě bez imobilizéru a další bezpečnostní výbavy. Dva dostatečně podobné klíče bychom zřejmě našli i dnes, takže auto by bylo možné i odemknout, nastartovat ale nikoli. Šlo tedy opravdu o neuvěřitelnou náhodu, naštěstí ale s dobrým koncem a bez vážnějších následků - tedy, nebudeme-li počítat pár kilometrů navíc, který ujel vůz, jež měl zůstat stát na parkovišti.















„Ukradené” auto skoro jistě nebyl Golf III ve verzi VR6, třetí generace evropské ikony to ale byla
Zdroj: Newsbel.by, Foto: Breedveldautos.nl
Bleskovky
1914koňový elektromobil ohromil při pohodové jízdě po nejnáročnějším okruhu světa leda tím, kolik při ní ztratil kapacity baterií
včeraPřímé klání dvou dvanáctiválcových italských klenotů je jako z jiné doby, majitele vyšly na 240 milionů korun
24.6.2025Expert před summitem NATO varuje ty, kteří se lepí k silnici: Limuzína prezidenta USA vás klidně přejede
23.6.2025
Nejnovější články
Škoda Kodiaq v bazarech dokazuje, že za spolehlivost a svobodu volby nemusíte ani dnes dát ranec
před 11 hodinamiNové Suzuki za 167 tisíc dostalo svěží tvář a jezdí teď za 3,6 litru na 100 km. I u nás bývalo populární
včeraAsi nikdy nepochopím, jak mohly evropské automobilky dopustit tak ohromný rozklad svých obchodních aktivit
včeraTechnik popsal, jak se nová 1267koňová Corvette při vývoji ukázala být příliš rychlá pro své vlastní dobro
včera1914koňový elektromobil ohromil při pohodové jízdě po nejnáročnějším okruhu světa leda tím, kolik při ní ztratil kapacity baterií
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva