Reklama

Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta

Tahle paleta není jen změť dílu, je na ní všechno, co potřebujete, abyste s nějakým autem mohli odjet. A přímo na paletě vše také funguje.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta

15.11.2017 | Mirek Mazal | 11 příspěvků

Tahle paleta není jen změť dílu, je na ní všechno, co potřebujete, abyste s nějakým autem mohli odjet. A přímo na paletě vše také funguje.

Každý z nás má nějaký automobilový sen, který by si chtěl jednou splnit. Někteří se spokojí s tím či oním vozem ze standardní nabídky některé z automobilek, jiní musí pro splnění svého snu udělat více, třeba si postavit vůz vlastníma rukama. Touto cestou si můžete vyrobit téměř cokoliv, od výstředního raketového auta po méně nápadný, skoro beztvarý sporťák. Náročná práce se vám odmění jistotou, že jste si vše vytvořili podle svých představ a stejný kousek nemá nikdo jiný na světě.

Stavba nebude otázka pár dní, ale některé společnosti se vám budou snažit celý projekt ulehčit nabídkou předpřipravených komponentů. Samotné motory se objevují na trhu relativně běžně. Stačí si vybrat třeba V8 od Chevroletu a specializovaná firma vám ho pošle zabalený v krabici včetně záruky. Jenže to je pořád jen motor a v celé skládačce pojízdného vozu je jen jedním dílkem v obřím Legu pro dospělé. Ještě ale existují firmy, které vám toho prodají víc.

Jednou takovou je americký obchod s díly Cleveland Power and Performance, který vám v krabici doručí vlastně kompletní auto, ale bez auta. Pro upřesnění - v obchodě si můžete objednat funkční motor s převodovkou, pedály, volant s kapličkou přístrojů, řadicí pákou i veškerou elektronikou. Tedy úplně všechno, co v libovolném autě potřebujete pro to, aby se motor mohl rozběhnout a vůz pohánět.

Na obrázcích a videu níže vidíte funkční 6.2 litrový V8 z Camara SS 2016 o výkonu 339 kW (461 koní) a 881 Nm, který je osazen osmistupňovou automatickou převodovkou s najetými 30 578 kilometry. Firma ale nabízí celou plejádu podobných jednotek přesně v tomto stavu.

Každá pohonná jednotka musí obstát v testu, jednotlivé části jsou rozebrány a díly projdou kontrolou předtím, než je na vše poskytnuta záruka 6 měsíců. Celý komplet je pro zákazníka připraven na paletě, na které může motor rovnou nastartovat. Tomu se říká „motor na klíč“. A uznejte, dívat se na jeho běh „mimo auto” je docela působivé...

Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta - 1 - Kompletni pohonne jednotky aut bez aut video 01Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta - 2 - Kompletni pohonne jednotky aut bez aut video 02Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta - 3 - Kompletni pohonne jednotky aut bez aut video 03Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta - 4 - Kompletni pohonne jednotky aut bez aut video 04Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta - 5 - Kompletni pohonne jednotky aut bez aut video 05Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta - 6 - Kompletni pohonne jednotky aut bez aut video 06Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta - 7 - Kompletni pohonne jednotky aut bez aut video 07Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta - 8 - Kompletni pohonne jednotky aut bez aut video 08Existuje firma, která vám na paletě dodá vše, co auto potřebuje k jízdě. Jen bez auta - 9 - Kompletni pohonne jednotky aut bez aut video 09
Představte si všechno, co v autě potřebujete k tomu, abyste jej uvedli do pohybu a odečtěte si auto. Vlastně si to představovat nemusíte, tohle je ono

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše


Reklama