Reklama

Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile

Rychlá a zběsilá sága již vydělala přes pět miliard dolarů jen v kinech. To je hodně důvodů, proč vrátit do hry čtyři roky mrtvého Paula Walkera.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile

1.3.2018 | Petr Prokopec | 16 příspěvků

Rychlá a zběsilá sága již vydělala přes pět miliard dolarů jen v kinech. To je hodně důvodů, proč vrátit do hry čtyři roky mrtvého Paula Walkera.

Stejně jako Číňanům ani Hollywoodu není nic svaté. Zvláště pokud se na tom dá něco trhnout. Studio Paramount proto včera oznámilo, že chystá nový dokument, jenž se bude točit okolo Paula Walkera. Ten hrál jednoho z hlavních protagonistů série Rychle a zběsile, jenže před více než čtyřmi léty bohužel zemřel. Právě jeho smrt ale byla pro tehdy chystaný sedmý díl série smutnou reklamou, celá automobilová sága se stala jednou z nejvýnosnějších v historii a Walkerovo jméno pořád prodává. Producenti se proto rozhodli z této dojné krávy vyždímat ještě nějaké to mléko.

Dokument nazvaný I Am Paul Walker (v překladu Jmenuji se Paul Walker - pozn. red.) by měl mít premiéru letos v létě. Kromě Paramount Network za ním stojí i společnost Network Entertainment, stejně jako producent Derik Murray. Ten má na kontě i dokument I Am Heath Ledger, jenž se rovněž zaobíral životem další z hollywoodských hvězd, která předčasně zemřela. Mimo to Murry produkoval i snímky o Johnu F. Kennedym, Muhammadu Alim či Bruci Leem.

Režii dokumentu dostane na starosti Adrian Buitenhuis, jenž režíroval už zmíněný snímek I Am Heath Ledger. Kromě něj se pak vrátí i značná část štábu, stejně jako bude shodná také synopse novinky. Dokument se tak zaměří hlavně na rozhovory s Walkerovými známými a příbuznými, před kamerou vystoupí i spolupracovníci ze ságy Rychle a zběsile. Vsadit lze přitom hlavně na Vina Diesela a Jordanu Brewster, kteří Walkerovu smrt oželeli asi nejvíce.

Jen na filmy se ale dokument nezaměří, odhalit má i druhou hercovu stránku, a tou je velká charitativní činnost. Walker se při natáčení snímku Do hlubiny zamiloval do oceánů, pročež založil organizaci Reach Out Worldwide, v jejímž rámci napomáhal zachovat podmořský život v jeho původní kráse. Kromě to se věnoval také obnově Haiti poté, co ostrovy zdevastovalo velké zemětřesení.

Je pak otázkou, jakou měrou se dokument bude věnovat i další Walkerově vášni, automobilům. Herec byl nadšeným amatérským závodníkem a měl rozsáhlou sbírku především sportovních vozů. Se svým přítelem Rogerem Rodasem dokonce vlastnil i tuningovou firmu. Právě s ním nakonec 30. listopadu 2013 zemřel, když Rodas nezvládl Porsche Carrera GT a narazil do sloupu.

Walker se bohužel stal nevinnou obětí havárie, neboť seděl na místě spolujezdce. Jen dva měsíce před svou smrtí přitom oslavil čtyřicáté narozeniny a začal natáčet sedmý díl Rychle a zběsile, jenž jej měl definitivně katapultovat mezi největší hvězdy Hollywoodu. To se ale bohužel nestalo, místo toho za něj film dokončili jeho bratři Caleb a Cody. Uplatněny pak musely být i digitální efekty.

Závěrem pak jen dodáme jednu perličku ze zákulisí. Ačkoliv je Walker spojen nejvíce právě s rychlou a zběsilou ságou, za kterou stojí filmové studio Universal. To ale nemá s dokumentem pranic společného, stejně jako Sony, jež se podepsalo pod zmíněný snímek Do hlubiny. S Paramountem herec naposledy spolupracoval deset let před svou smrtí, ani to ale studiu nebrání v novém „dojení”...

Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 1 - Paul Walker nove foto 01Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 2 - Paul Walker nove foto 02Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 3 - Paul Walker nove foto 03Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 4 - Paul Walker nove foto 04Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 5 - Paul Walker nove foto 05Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 6 - Paul Walker nove foto 06Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 7 - Paul Walker nove foto 07Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 8 - Paul Walker nove foto 08
Paul Walker se nejvíce proslavil filmovou sérií Rychle a zběsile...

Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 9 - Paul Walker nehoda 01Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 10 - Paul Walker nehoda 02Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 11 - Paul Walker nehoda 03
...a bohužel také svou smrtí

Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 12 - Paul Walker car collection 01Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 13 - Paul Walker car collection 02Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 14 - Paul Walker car collection 03Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 15 - Paul Walker car collection 04Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 16 - Paul Walker car collection 05Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 17 - Paul Walker car collection 06Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 18 - Paul Walker car collection 07Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 19 - Paul Walker car collection 08Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 20 - Paul Walker car collection 09Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 21 - Paul Walker car collection 10Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 22 - Paul Walker car collection 11Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 23 - Paul Walker car collection 12Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 24 - Paul Walker car collection 13Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 25 - Paul Walker car collection 14Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 26 - Paul Walker car collection 15Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 27 - Paul Walker car collection 16Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 28 - Paul Walker car collection 17Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 29 - Paul Walker car collection 18Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 30 - Paul Walker car collection 19Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 31 - Paul Walker car collection 20Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 32 - Paul Walker car collection 21Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 33 - Paul Walker car collection 22Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 34 - Paul Walker car collection 23Filmaři ještě jednou „podojí” zesnulou hvězdu Rychle a zběsile - 35 - Paul Walker car collection 24
Auta ostatně v hercově životě měla nemalé místo. Stejně tak jsou ale spojena i s jeho osudovou nehodou

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše