Reklama

Herec tragicky zemřel, film s ním ale chtěli dotočit. Takto ho dostali zpět do sedmého Rychle a zběsile

Že byl po své smrti nahrazen svými bratry a počítačovou technikou, se vědělo. Až nyní ale víme, moc náročné vrácení Paula Walkera do filmu bylo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Herec tragicky zemřel, film s ním ale chtěli dotočit. Takto ho dostali zpět do sedmého Rychle a zběsile

12.5.2018 | Petr Prokopec | 19 příspěvků

Že byl po své smrti nahrazen svými bratry a počítačovou technikou, se vědělo. Až nyní ale víme, moc náročné vrácení Paula Walkera do filmu bylo.

Okolo filmové série Rychle a zběsile je v poslední době nadmíru živo. Devátého dílu jsme se měli dočkat již příští rok, nicméně Vin Diesel oznámil, že došlo k ročnímu posunu premiéry. Zároveň přitom uvedl, že oba dva příští díly bude režírovat Justin Lin, který má na kontě i trojku, čtyřku, pětku a šestku. Zrovna tento krok lze vítat s nadšením, neboť japonský filmař by měl sérii vrátit trochu více do reality. Diesel pak dodal, že štáb by mohl zavítat i do Afriky.

Je ale velkou neznámou, zda vše nakonec klapne. Během natáčení osmého dílu totiž došlo na souboj eg Diesela a Dwayna Johnsona známého také jako The Rock. Spory se následně ještě prohloubily, když bylo oznámeno, že The Rock bude společně s „Kurýrem“ Jasonem Stathamem hvězdou spin-offu, jenž se má soustředit pouze na jejich charaktery. Tento snímek měl přitom původně dostat přednost před hlavní sérií. I jeho premiéra přitom byla odsunuta, ovšem pouze o týden.

Zatímco natáčení spin-offu by již neměly provázet žádné problémy, Johnson uvedl, že si není jist, zda se k hlavní sérii vůbec vrátí. Důvodem jsou právě jeho zmiňované spory s Dieselem. Separátní snímek jej tak možná odvelí za jinými povinnostmi, čímž bude jeho absence v devítce vysvětlena. Otázkou pak ovšem budou tržby, neboť Johnson má v posledních letech velký komerční potenciál.

Budoucnost ale dnes nechme spát, místo toho se vraťme zpátky do minulosti. Konkrétně pak k sedmému dílu, se kterým je spojena velká tragédie - během natáčení totiž zemřel jeden z hlavních představitelů Paul Walker. Filmaři tak přemýšleli, zda snímek i celou sérii neuložit k ledu. Nakonec však bylo rozhodnuto, že vše dotočí jako poctu tehdy už slavnému herci. Využita přitom byla počítačová technika a Walkerovi bratři.

Nyní je na světě video společnosti Weta Digital (jedním z jejich zakladatelů je Peter Jackson, režisér Pána prstenů), která měla ony transformace na starosti. Ze záběrů je patrné, že nešlo o jednu či dvě scény, ale o značnou část snímku. Vše probíhalo tím způsobem, že dané pasáže byly natočeny s Calebem a Codym Walkerovými. Poté do hry zasáhla právě společnost Weta Digital, která použila Paulovu tvář z předchozích snímků.

Vše samozřejmě prošlo náročným digitálním procesováním a programy, jenž jsou užívány pro náročnou grafiku. Výsledek je přitom dechberoucí, virtuálního Walkera totiž poznáte jen ve chvílích, kdy se kamera soustředí na detaily. Právě tyto záběry bylo nejnáročnější naklíčovat, i proto, že dnes se filmy natáčí v opravdu velkém rozlišení, kdy jsou tak hercům vidět pomalu jednotlivé póry na tváři.

Lidé z Weta Digital měli ovšem pocit, že nyní musí odvést vůbec nejlepší práci, aby tak uctili jak zesnulého herce, tak i jeho fanoušky. To se stoprocentně povedlo, nicméně doufáme, že tím Walkerův návrat ze záhrobí definitivně skončil a realizovány již nebudou někdejší plány, dle kterých by se postava Briana O'Connora měla vrátit, a to opětovně za pomoci digitální techniky a Walkerových bratří...

Herec tragicky zemřel, film s ním ale chtěli dotočit. Takto ho dostali zpět do sedmého Rychle a zběsile - 1 - Paul Walker Weta Digital 2018 videoscreen 01Herec tragicky zemřel, film s ním ale chtěli dotočit. Takto ho dostali zpět do sedmého Rychle a zběsile - 2 - Paul Walker Weta Digital 2018 videoscreen 02Herec tragicky zemřel, film s ním ale chtěli dotočit. Takto ho dostali zpět do sedmého Rychle a zběsile - 3 - Paul Walker Weta Digital 2018 videoscreen 03Herec tragicky zemřel, film s ním ale chtěli dotočit. Takto ho dostali zpět do sedmého Rychle a zběsile - 4 - Paul Walker Weta Digital 2018 videoscreen 04Herec tragicky zemřel, film s ním ale chtěli dotočit. Takto ho dostali zpět do sedmého Rychle a zběsile - 5 - Paul Walker Weta Digital 2018 videoscreen 05Herec tragicky zemřel, film s ním ale chtěli dotočit. Takto ho dostali zpět do sedmého Rychle a zběsile - 6 - Paul Walker Weta Digital 2018 videoscreen 06
Naklíčovat do filmu digitální auta dnes není nic náročného. Naklíčovat ovšem do filmu o autech jednoho z hlavních herců je o dost těžší práce

Petr Prokopec

Diskuze 19 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama