Hrdina obětoval své auto, aby zastavil vůz řidiče v bezvědomí. Tesla ho opraví zdarma

Když si na dálnici všimnete řidiče, který nejeví známky života, pomoci mu není snadné. Řidič Tesly Model S se poradil a Elon Musk ho za to to chce odměnit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hrdina obětoval své auto, aby zastavil vůz řidiče v bezvědomí. Tesla ho opraví zdarma

16.2.2017 | Marek Bednář | 7 příspěvků

Když si na dálnici všimnete řidiče, který nejeví známky života, pomoci mu není snadné. Řidič Tesly Model S se poradil a Elon Musk ho za to to chce odměnit.

Tesla Model S patrně zachránila život řidiči. Jenže to nebyl řidič oné Tesly a Model S to nedokázal sám. Manfred Kick za volantem Tesly Model S si na dálnici nedaleko Mnichova všiml Volkswagenu Passat, který kličkuje po vozovce a naráží do svodidel. Přiblížil se, nahlédl dovnitř a za volantem spatřil bezvládné tělo.

Rozhodl se Passat nějakým způsobem zastavit. Najel před něj a přibrzdil, aby se Passat zapřel o zadní nárazník Tesly pravým předním rohem a levou stranou se dotýkal středových svodidel. Pak začal brzdit, dokud obě auta nezastavil. Pravými dveřmi vlezl do Passatu a zjistil, že řidič byl sice živý, ale v bezvědomí.

Vytáhl ho ven, uložil na zem a zavolal záchranáře, kteří řidiče Passatu převezli do nemocnice. Podle dostupných informací sedmačtyřicetiletého řidiče Passatu pravděpodobně postihla mrtvice, nyní je v nemocnici a jeho zdravotní stav je stabilizovaný. Manfred Kick mu pravděpodobně zachránil život.

Elon Musk na Twitteru hovoří o Kickovi jako o hrdinovi - s čímž nemáme problém souhlasit, obětovat vlastní auto na pomoc úplně cizímu člověku je úctyhodné - a nabízí opravu poškozeného zadního nárazníku zdarma. Škoda na Tesle i Volkswagenu je prý dohromady asi 10 tisíc Eur (cca 270 tisíc korun), ale odhadujeme, že Passat bude poškozený více, narážel-li cestou do svodidel.

Třebaže tenhle dárek Tesly hrdinskému majiteli je správný, je namístě se ptát, jestli kromě Elona Muska nenapadl také marketingové oddělení firmy. Je to totiž vděčná reklama, navíc relativně levná, pokud bude potřeba jen vyměnit nárazník. I kdyby to skutečně byla nezištná odměna, jako reklama to fungovat bude.

Uznání (a zdarma opravený nárazník) ovšem není jediný následek Kickova činu. Podle platných zákonů způsobil dopravní nehodu a policie tedy musela zahájit vyšetřování. Je nicméně velmi nepravděpodobné, že by skončilo nějakým trestem pro Kicka, je to prostě jen standardní postup, který musí být dodržen.

Hrdina obětoval své auto, aby zastavil vůz řidiče v bezvědomí. Tesla ho opraví zdarma - 1 - tesla model s hrdina 01Hrdina obětoval své auto, aby zastavil vůz řidiče v bezvědomí. Tesla ho opraví zdarma - 2 - tesla model s hrdina 02Hrdina obětoval své auto, aby zastavil vůz řidiče v bezvědomí. Tesla ho opraví zdarma - 3 - tesla model s hrdina 03
Řidič Tesly svým autem zastavil neovládaný Passat

Zdroje Merkur.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše