Reklama

I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete

Pojistná matematika dává čas o času bizarní výsledky. Tohle je formálně opravdu odepsané auto, vrak, ač mu ve skutečnosti skoro nic není.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete

6.10.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Pojistná matematika dává čas o času bizarní výsledky. Tohle je formálně opravdu odepsané auto, vrak, ač mu ve skutečnosti skoro nic není.

Jako totální škodu si člověk většinou představí auto nabourané tak, že není možné ani poznat, co to dřív bylo, natož s ním dále jezdit. Přesto se za určitých nešťastných okolností může stát, že auto pošle na vrakoviště malá trhlina - to když je na extrémně složitě opravitelném místě. Takový byl případ Corvette Grand Sport, o které jsme psali nedávno.

Tam ale byl problém ve strukturální části auta a nebylo s podivem, že výrobce nedá záruku na případnou opravu a že tedy byl vůz prohlášen za „totálku”. Dnes máme před sebou ještě bizarnější případ - auto, které je mechanicky v naprostém pořádku, je úplně nové (má najeto 66 km) a přesto je označeno jako vrak. Poškodily ho totiž kroupy.

Černý Dodge Challenger SRT Hellcat na obrázcích pravděpodobně stál na pozemku dealera, když se přes něj přehnala bouře s kroupami. Ty na voze vyrobily důlky; nejsou velké, skla nejsou rozbitá, ale i tak jsou důlky dobře vidět. A jsou všude, na kapotě, na blatnících i na hranách střechy.

Jenže to je veškeré poškození, které tohle auto má, a protože oprava do stavu nového auta by byla příliš drahá. Proto pojišťovna označila škodu za totální a vůz prodává jako vrak. Z webu Copart, kde je v aukci, vidíme, že jeho původní cena je 70 657 dolarů (cca 1,55 milionu korun), ale nejvyšší nabídka v aukci je nyní 47 500 dolarů (cca 1,05 milionu korun). Na prakticky nový Hellcat „s důlky” úžasná cifra.

Nemusí být konečná a Hellcat za pár korun to tak jako tak nebude, ale výhodná koupě to být může. Na karoserii tohle auto nejezdí a poškození kroupami je možné, nezřídka na něco takového člověk vidí reklamu. Po mechanické stránce je tu všechno v pořádku, takže máte-li zálusk na Hellcat, tohle může být dobrá cesta, jak se k němu dostat levněji než běžně...

I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete - 1 - dodge challenger srt hellcat kroupy totalka 01I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete - 2 - dodge challenger srt hellcat kroupy totalka 02I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete - 3 - dodge challenger srt hellcat kroupy totalka 03I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete - 4 - dodge challenger srt hellcat kroupy totalka 04I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete - 5 - dodge challenger srt hellcat kroupy totalka 05I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete - 6 - dodge challenger srt hellcat kroupy totalka 06I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete - 7 - dodge challenger srt hellcat kroupy totalka 07I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete - 8 - dodge challenger srt hellcat kroupy totalka 08I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete - 9 - dodge challenger srt hellcat kroupy totalka 09I tohle je auto po totální škodě. I když je úplně nové a dokonce s ním odjedete - 10 - dodge challenger srt hellcat kroupy totalka 10
Poškození kroupami se dá opravit, jen asi ne do stavu nového auta tak, aby to bylo rentabilní, proto je tento Hellcat prodáván jako vrak

Zdroj: Copart

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše