Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy

31.8.2016 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Jaguar nechá zákazníky přímo ve svých showroomech poznat i vozy konkurentů, bohužel ale jen o následujícím víkendu a ne všude.

Uplnul již více než rok od chvíle, kdy jsme mohli poprvé pořádně otestovat nový Jaguar XE. Při té příležitosti jsme jej neopomněli porovnat s konkurencí, zejména pak s BMW řady 3. Ve prospěch německého vozu hovořilo především více možností, jenž si jako zákazník můžete dopřát, nicméně ten britský dokázal okouzlit vzhledem či jízdními vlastnostmi. Verdikt tak závisel na vašich prioritách.

Jelikož se jen za letošní první pololetí rozhodlo pro koupi modelu XE více než třicet tisíc zákazníků, je evidentní, že britská automobilka se svou novinkou trefila hřebíček na hlavičku. Přesto ale zjevně cítí, že existuje i řada nerozhodnutých klientů, které k volbě stačí jen lehce popostrčit. Ve své domovině proto Jaguar přichází se zajímavou nabídkou, která se týká právě srovnávání s konkurencí.

Během prvního zářijového víkendu tak budou mít zákazníci možnost porovnat XE s Audi A4, BMW řady 3 a Mercedesem třídy C. Jaguar nakoupil 250 vozů svých rivalů, které zamíří k nejvýznamnějším prodejcům v zemi. Ne všichni ovšem mohou počítat s celou německou trojicí, na některé lokality zamíří pouze jeden z konkurentů.

„Naše nabídka je jednoduchá: pokud máte zájem o testovací jízdu v Jaguaru XE, ale nejste si jisti, jak si povede ve srovnání s klíčovými rivaly, poté kontaktujte svého lokálního prodejce a domluvte si svůj soukromý srovnávací test,“ dodává k celé akci šéf britského zastoupení automobilky Jeremy Hicks.

My pak jen můžeme zmínit, že jde o netradiční krok, který ovšem nemusí zavánět přílišným sebevědomím - stačí totiž jen postavit vůči sobě byť jen odlišně vybavené soupeře a rázem bude volba publika jednoznačná. Na druhou stranu, nikdo nebrání Němcům v odvetě, ostatně už dříve něco podobného zkoušel dealer Škody, který nechával zákazníky srovnat Superb s BMW řady 5...

Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 1 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 01Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 2 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 03Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 3 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 04Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 4 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 05Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 5 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 06Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 6 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 08Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 7 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 11Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 8 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 14Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 9 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 12Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 10 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 29Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 11 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 28Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 12 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 31Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 13 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 41Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 14 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 50Jaguar se konkurence nebojí, zákazníky nechá sjet i s Audi, BMW a Mercedesy - 15 - Jaguar XE 20d 2015 prvni test 51
Jaguar XE budete moci tento víkend otestovat po boku německé konkurence, ovšem pouze ve Velké Británii

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše