Reklama

Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují

Většina planety může jen snít nad online konfigurátorem, zhruba 600 lidí ročně ale zamíří do Ateliéru Sira Henryho Royce měnit fantazie v realitu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují

4.8.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Většina planety může jen snít nad online konfigurátorem, zhruba 600 lidí ročně ale zamíří do Ateliéru Sira Henryho Royce měnit fantazie v realitu.

Pokud patříte mezi snílky, hračičky nebo fanoušky, jistě oceníte, že Rolls-Royce právě spustil online konfigurátor, ve kterém si můžete specifikovat, kterak by vypadal váš nový Phantom. Tedy nejluxusnější vůz světa, který je zároveň i nejtišším vozem planety. Britové totiž na palubu instalovali více než 130 kilogramů zvukové izolace a dvě vrstvy šestimilimetrového skla podél celého vozu. Speciální tlumicí pěnou se pyšní i pneumatiky, do kabiny tedy nepronikne jediný nevhodný decibel navíc.

Tuto zkušenost udělá ale jen velmi málo lidí na světě. Rolls-Royce totiž každoročně prodává zhruba 3 300 aut a Phantom tvoří asi patnáct procent z tohoto počtu. To možná na první pohled nevypadá jako přílišné množství, ovšem šéf značky Torsten Müller-Ötvös během nedávného představení osmé generace vozu uvedl, že oněch 15 procent je průměr za celý životní cyklus - v případě novinky očekává firma větší zájem.

Ročně by tedy Rolls-Royce mohl produkovat okolo šesti stovek modelu Phantom ve standardní i prodloužené formě, což při ceně startující na zhruba 400 tisících librách (cca 11,7 milionu korun) představuje nadmíru slušný obrat. Zvláště když každý zákazník nezůstane jen u základu, ale nechá si vůz postavit podle svého. Konfigurátorem se ale prakticky nikdo nezdržuje, a pokud ano, pak jen kvůli vtažení do hry.

Jak daný proces ve skutečnosti probíhá, to nyní osvětlil Nick Osy de Zegwaart, prodejní manažer zakázkové divize Bespoke pro Severní Ameriku a Evropu. Ten vždy bere klientelu do Ateliéru Sira Henryho Royce, kde jsou vystaveny zmenšené siluety vozu v bezpočtu barev. Jde ale jen o zlomek skutečných možností automobilky, k dispozici je totiž více než 44 tisíc (!) odstínů.

Ony siluety jsou navíc dvoudílné, aby bylo možné spárovat kupříkladu dvě odlišné barvy a sledovat, jak spolu ladí či nikoliv. Ateliér je přitom vybaven speciálním světlem, jehož intenzitu lze nastavit tak, aby věrně reflektovalo světelné podmínky v regionu, kde žijete. V další fázi pak vybíráte třeba zakázkový motiv či jednu z možných variací zdobných linek, jenž se táhnou po bocích.

Od exteriéru se můžeme přesunout k interiéru, který lze samozřejmě potáhnout jakoukoliv barvou kůže, jaká je vám blízká. Mimo to lze vybírat i samotný materiál - useň může být také aligátoří či třeba pštrosí. Doplnit ji pak lze ozdobnými švy nebo vyšitými či vygravírovanými emblémy nebo rodinnými erby. Svou osobnost ale můžete vyjádřit i jinak, třeba personalizací volantu.

Kde se ale již rozjet nemůžete, to je motorový prostor. Zde bude za všech okolností odvádět svou práci nový 6,75litrový dvanáctiválec twin-turbo, jenž byl naladěn na 570 koní a 900 Nm točivého momentu, které na zadní kola přenáší osmistupňový automat. Stěžovat si tady ale asi nebude nikdo, však zrychlení na stovku pod 5 sekund je na pojízdný palác luxusu více než slušná hodnota...

Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 1 - Rolls-Royce Phantom konfigurator a atelier 01Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 2 - Rolls-Royce Phantom konfigurator a atelier 02Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 3 - Rolls-Royce Phantom konfigurator a atelier 03Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 4 - Rolls-Royce Phantom konfigurator a atelier 04Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 5 - Rolls-Royce Phantom konfigurator a atelier 05Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 6 - Rolls-Royce Phantom konfigurator a atelier 06Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 7 - Rolls-Royce Phantom konfigurator a atelier 07
Vysněný Rolls-Royce Phantom si můžete poskládat v konfigurátoru...

Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 8 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 01Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 9 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 02Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 10 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 03Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 11 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 04Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 12 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 05Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 13 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 06Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 14 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 07Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 15 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 08Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 16 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 09Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 17 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 10Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 18 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 11Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 19 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 12Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 20 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 13Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 21 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 14Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 22 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 15Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 23 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 16Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 24 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 17Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 25 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 18Jak bohatí skutečně kupují Rolls-Royce? Online konfigurátorem se ani neobtěžují - 26 - Jak se skutecne kupuje novy Rolls-Royce 19
...realita skutečných zákazníků je ale trochu jiná a souvisí s Ateliérem Sira Henryho Royce

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše