Jak se jeví nová Škoda Karoq ženě, která není Češka? Našla jen jeden větší problém

Ženy vnímají auta jinak než muži, a tak jistě není od věci rozšířit si obzory. Zvláště pokud ona dáma není ze stejné země jako testované auto, a tak snad nemá důvod přehlížet nedostatky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jak se jeví nová Škoda Karoq ženě, která není Češka? Našla jen jeden větší problém

27.12.2018 | Petr Prokopec

Ženy vnímají auta jinak než muži, a tak jistě není od věci rozšířit si obzory. Zvláště pokud ona dáma není ze stejné země jako testované auto, a tak snad nemá důvod přehlížet nedostatky.

Australanka Nedahl Stelio se novinařině věnuje již dvě dekády. Dosud převážně pracovala v ženských titulech, jako je Cosmopolitan, kromě toho se však objevila také v řadě televizních pořadů a jako hostující porotce se ukázala i v reality show hledající nové topmodelky. Je tedy nepochybně tou osobou, které byste se zeptali, jaký odstín rtěnky pofrčí příští rok a zda je již možné vytáhnout dávno zapomenuté oblečení ze šatníku.

Nedahl se ale kromě výše zmíněného věnuje rovněž testování nových aut, jež zkoumá pohledem ženy pohybující se spíše v módních buticích než u počítačem či za volantem. Všímá si tak zcela jiných věcí, než mladí „závodníci“, které zajímá primárně to, jak vůz zvládne průjezd zatáčkou nebo jak akceleruje. Její recenze tak mají pro některé lidi i vyšší vypovídací hodnotu než ty obvyklé.

Nejnověji se Australanka posadila za volant Škody Karoq. Vůz zaujal nejen ji, nadšena byla také její rodina. Jak ona, tak její děti české SUV ohodnotily 8,5 body z 10 možných. To je lepší verdikt než v případě konkurenčního Hyundai Tucson, za čímž však může stát i testovaná specifikace. Karoq byl výbavou napěchován od podlahy až po střechu, zatímco Korejec byl k dispozici ve skromnějším provedení.

Dnes tu ale nemáme srovnávací test, nýbrž pouze recenzi Škody. Ta dostala pochvalu hlavně za zavazadlový prostor, který standardně pobere 479 litrů, tedy více než Mazda CX-5. Pokud zadní lavici posunete směrem dopředu, dočkáte se dokonce 589 litrů, což překonává i řadu mnohem větších aut. To samé platí také o kabině, ve které se necítil stísněně ani manžel novinářky měřící 185 centimetrů.

Samotný interiér na autorku působil nadmíru kvalitním dojmem, na což měl vliv i tzv. Launch Pack, který přihazuje kůží čalouněná sedadla a volant nebo sadu ozdobných kovových pedálů. V rámci multimédií je pak navíc možné počítat s 9,2palcovou obrazovkou, pod kterou se nachází bezdrátové dobíjení mobilů. Více příplatků tak snad ani nešlo zaškrtnout, základní cena však s paketem vzrostla o 8 900 AUD (cca 142 400 Kč).

S ohledem na výše zmíněné pak vlastně ani nepřekvapí, že autorka si české SUV zamilovala hlavně proto, jak na ni působilo zpoza volantu. Podvozek zvládá absorbovat většinu nerovností, navíc si poradí s každým typem vozovky, ať již jde o úzké městské uličky či dálnice. Stinnou stránkou jsou omezené možnosti kombinace přeplňované jedna-pětky a pohonu všech kol (u nás dnes můžete mít 4x4 pouze s automatem, u verzí s pravostranným řízením jsou omezení ještě větší), tento handicap ale prý bude vymazán do konce roku 2019.

Suma sumárum je tedy Karoq velmi povedeným vozem, jehož jediným zásadním negativem je dle Nedahl Stelio nešťastně umístěný držák na nápoje na středovém tunelu. Nevejdou se do něj dostatečně velký termohrnek a kvůli jeho umístění před loketní opěrkou se s k pití beztak špatně může.

S tím se nejspíše dá žít, my vidíme trochu zásadnější problém, a to v ceně vozu. Ta se se všemi příplatky vyšplhala ze základních 32 290 AUD (516 500 Kč) na 44 890 AUD (718 100 Kč). To je na kompaktní SUV s předním pohonem a jedna-pětkou pod kapotou hodně peněz a české ceny nejsou příznivější - testovaná verze u nás začíná na 640 tisících Kč a vybavená provedení se bez potíží podívají daleko za hranici 800 tisíc korun.


Jak se jeví nová Škoda Karoq ženě, která není Češka? Našla jen jeden větší problém - 1 - Skoda Karoq Nedahl Stelio 2018 videoscreen 01Jak se jeví nová Škoda Karoq ženě, která není Češka? Našla jen jeden větší problém - 2 - Skoda Karoq Nedahl Stelio 2018 videoscreen 02Jak se jeví nová Škoda Karoq ženě, která není Češka? Našla jen jeden větší problém - 3 - Skoda Karoq Nedahl Stelio 2018 videoscreen 03Jak se jeví nová Škoda Karoq ženě, která není Češka? Našla jen jeden větší problém - 4 - Skoda Karoq Nedahl Stelio 2018 videoscreen 04Jak se jeví nová Škoda Karoq ženě, která není Češka? Našla jen jeden větší problém - 5 - Skoda Karoq Nedahl Stelio 2018 videoscreen 05Jak se jeví nová Škoda Karoq ženě, která není Češka? Našla jen jeden větší problém - 6 - Skoda Karoq Nedahl Stelio 2018 videoscreen 06
Škoda Karoq má v Austrálii dobře nabito. Tamním novinářům se líbí, třebaže ani u protinožců nevyjde levně. I proto je tento trh pro Škodu ta důležitý

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše