Reklama

Jde k inzerátu na prodej ojetého auta pořídit ještě horší fotky než tyto?

Nedávno jsme psali o tom, jak důležité je přidat k nabídce ojetého vozu kvalitní fotografie. Někteří si s tím hlavu nelámou, majitel této Mazdy asi ze všech nejméně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jde k inzerátu na prodej ojetého auta pořídit ještě horší fotky než tyto?

23.9.2017 | Petr Miler | 4 příspěvky

Nedávno jsme psali o tom, jak důležité je přidat k nabídce ojetého vozu kvalitní fotografie. Někteří si s tím hlavu nelámou, majitel této Mazdy asi ze všech nejméně.

Ojeté auto lze nabízet k prodeji různými způsoby. Někteří svěří vůz autobazaru, další to zkusí sami soukromou inzercí. Ti i oni ale před sebou mají nelehký úkol - zaujmout nabídkou, která je jehlou kupce sena, jednou ze statisíců podobných v národním měřítku a jednou z milionů v rámci celé Evropy. Jak na to, jsme probírali nedávno a má smysl se tím zabývat - už vhodnou prací s inzerátem na prodej jednoho a toho samého auta lze výrazně ovlivnit cenu a rychlost prodeje. Mnozí ale takových rad nedbají.

Zejména s fotografiemi se lidé často „nemažou”. Jako by si neuvědomovali, že v dnešní době je to právě virtuální pohled na vůz, který rozhoduje o tom, zda se o něj potenciální kupci budou dále zajímat či nikoli. Viděli jsme tak už různě nepovedené fotky v nesmyslně malém počtu, které navíc často zachycovaly auto v nepříliš reprezentativním stavu. Ještě nikdy jsme ale neviděli to, co vám ukážeme dnes.

Jeden z amerických majitelů Mazdy RX-7, rozhodně netuctového kupé z přelomu 80. a 90. let, se rozhodl nabídnout jím už 10 let vlastněné auto na Craigslistu, takovém americkém Bazoši. Popis inzerátu je ještě slušný, trochu nevěrohodný občasným přílišným optimismem, ale budiž. Fotografie jsou ovšem jedním slovem příšerné.

Už pouhé čtyři fotky s nulovým počtem záběrů interiéru či motoru jsou ránou vedle, tím pravým problémem je ale kvalita. Či spíše nekvalita. Snímky byly pořízeny - podle jejich názvu - v červnu foťákem v mobilu, což dnes nemusí být problém. Tento mobilní telefon se ale zřejmě v mezičase rozbil tak, že z něj nebylo možné fotky dostat inteligentním způsobem a majitel by asi příliš líný pořídit jiné. Spekulujeme, ale jinak si nedovedeme vysvětlit důvod, proč pak jiným mobilním telefonem nafotil rozbitý displej toho prvního s výsledkem... na který se podívejte níže.

Nic tak otřesného jsme ještě neviděli a nedovedeme si představit, že by si na základě této nabídky někdo tuto Mazdu koupil. Zaujmout inzerát dokáže, to nesporně, ale asi ne tím způsobem, jakým by si nabízející přál. Teď poslouží jen jako odstrašující příklad - takto vážně ne...

Jde k inzerátu na prodej ojetého auta pořídit ještě horší fotky než tyto? - 1 - Nejhorsi fotky v inzeratu na prodej ojeteho auta 01Jde k inzerátu na prodej ojetého auta pořídit ještě horší fotky než tyto? - 2 - Nejhorsi fotky v inzeratu na prodej ojeteho auta 02Jde k inzerátu na prodej ojetého auta pořídit ještě horší fotky než tyto? - 3 - Nejhorsi fotky v inzeratu na prodej ojeteho auta 03Jde k inzerátu na prodej ojetého auta pořídit ještě horší fotky než tyto? - 4 - Nejhorsi fotky v inzeratu na prodej ojeteho auta 04
Nabízené auto nemusí být podle popisu úplně špatné, jeho snímky jsou ale naprosto příšerné. A ani poslední fotka nic neřeší - to je snímek motorky, na které je prodávaná RX-7 vidět tak nějak mimochodem

Jde k inzerátu na prodej ojetého auta pořídit ještě horší fotky než tyto? - 5 - Nejhorsi fotky v inzeratu na prodej ojeteho auta 05
Kdyby byla nabídka v mezičase odstraněna...

Zdroj: Craigslist

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše