Reklama

Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa

Jako by sama existence tohoto modelu nebyla dost smutná, dočkal se v tomto případě naprosto základního provedení s jediným, notně bizarním příplatkovým prvkem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa

23.2.2018 | Mirek Mazal | 29 příspěvků

Jako by sama existence tohoto modelu nebyla dost smutná, dočkal se v tomto případě naprosto základního provedení s jediným, notně bizarním příplatkovým prvkem.

Ekonomická krize z období kolem roku 2008 nutila automobilky hledat úspory ve svém hospodaření a nové modely vyvíjet tak levně, jak to jen jde. Mitsubishi to vzalo z gruntu a připravilo globální platformu, na které postavilo celosvětově prodávané mini Mirage. Na asijský, evropský, ale také americký trh dorazil malý lehký vůz ve verzi hatchback nebo sedan.

Při zaměření na velmi široké pole zákazníků se design musel držet při zemi a neproběhly ani zásadní změny dle vkusu jednotlivých kontinentů. Nezajímavé auto je tak docela smutné samo o sobě - jeho podivné proporce, neatraktivní design, lacině vyhlížející provedení zevnějšku i interiéru, to všechno dělá dojem, jako by se u Mitsubishi nesnažil nikdo a o nic. Prostě se mělo udělat nové auto, a tak se udělalo, bez špetky nadšení.

I v rámci nabídky tohoto smutného modelu ale může existovat exemplář, který je ještě smutnější. Tento černý kus stojí stojí u jednoho amerického prodejce a čeká na svého kupce. Docela marně a docela dlouho - vyroben byl už v roce 2016. Nikdo ho nechce a není to jediný takto nechtěný Mirage v Severní Americe. Jeho ceníková cena startuje na 14 000 USD, prodejci je nabízejí za ceny pod 10 000 USD a přesto se jim nedaří udat všechny skladové kusy.

Ačkoli hlavní roli tu jistě hraje neatraktivita auta jako takového, která je podtržena tříválcem o objemu 1,2 litru a výkonu 75 koní pod kapotou, je tu navíc jeden detail. Výbava tohoto kusu je naprosto minimální, je to úplný základ s malými plechovými koly s kryty. Nebylo u něj tedy možné napsat do seznamu příplatkové výbavy ani čárku a prodejce, snad aby se v něm objevilo aspoň něco, do něj přidal položku „Plná nádrž - zahrnuta“, jinak by zůstal prázdný.

Těžko si dokážeme představit něco smutnějšího. Tento vůz nemá co nabídnout a ve své marnosti se pokouší zaujmout alespoň „příplatkovou” plnou nádrží. Možná to někoho zabere, možná prodejce bude muset přidat ještě něco. A možná bude muset udělat akci 1 + 1, ve které přibalí jako „příplatkovou” výbavu ještě jeden Mirage zdarma...

Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 1 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 01Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 2 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 02Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 3 - Mitsubishi Mirage na prodej USA s plynovou bombou 02
Černý přízrak nemá co nabídnout, tak zkouší zaujmout plnou nádrží mezi zvláštní výbavou

Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 4 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 03Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 5 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 04Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 6 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 05Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 7 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 06Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 8 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 07Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 9 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 08Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 10 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 09Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 11 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 10Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 12 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 11Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 13 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 12Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 14 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 13Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 15 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 14Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 16 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 15Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 17 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 16Jeden malý detail dělá z tohoto auta snad nejsmutnější neprodaný vůz světa - 18 - Mitsubishi Mirage smutne neprodane lepsi 17
Pohled na zánovní Mirage v provedení blízkém základu je vždy smutný (ilustrační foto jiného kusu)

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 29 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše