Reklama

Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo

Tenhle Passat je možná deset let starý, ale za sebou má mít jen asi 45 tisíc kilometrů. To na takové auto není skoro nic a jeho cena není nesmyslná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo

28.6.2017 | Marek Bednář | 9 příspěvků

Tenhle Passat je možná deset let starý, ale za sebou má mít jen asi 45 tisíc kilometrů. To na takové auto není skoro nic a jeho cena není nesmyslná.

Volkswagen Passat B6 je dnes morálně dvanáct let staré auto, ale pořád se má docela k světu a pořád je vyhledáváno spoustou lidí. S pečlivou údržbou toho dokáže najet opravdu hodně, však se pravidelně umísťuje na špici největších „držáků” posledních let, tedy aut s největšími průměrnými nájezdy km. A také byla podle toho většina kousků používána. Ten, který máme dnes před sebou, je ovšem pravým opakem.

Byl vyroben v roce 2007, pod kapotou má motor 3,2 VR6 o 250 koních, spojený s převodovkou DSG - s tou odolnější, šestistupňovou verzí - a s pohonem všech kol 4Motion. Stříbrná barva je pro leckoho nudná, podle nás tomuto Passatu docela sluší a kvitujeme i světle šedou kůži v interiéru. Ovšem, vzhled bude otázkou osobního vkusu a tady nakonec zas tak podstatný není.

Podstatné je, že tohle auto má najeto 45 527 km. Nechybí nám tam žádné číslo a podle údajů prodejce auto I.S.R. ve středočeských Čestlicích, kde vůz stojí, je to poctivý kilometrový proběh. Auto má prý kompletní servisní historii a jezdilo jen do autorizovaného servisu auto I.S.R., kde si ho první a jediný majitel v roce 2007 koupil.

Samozřejmě, můžeme a nemusíme tomu věřit, ale když už prodejce proklamuje něco takového, neměl by mít problém to doložit servisní knížkou a výpisem ze systému autorizovaného servisu. A pokud se vám tak jako nám zdá podivné, že na fotkách je vidět auto s různými koly, nejsou to dva jiné vozy - na jedněch je obuto ještě na zimních, na druhých na letních pneu.

Fotografie ovšem ukazují i některé nedostatky. Především sedačka řidiče je na opotřebovaná docela dost, ale kožené čalounění na této verzi sedaček Passatu B6 nikdy moc nevydržela - verze s alcantarovými středy na tom byla mnohem líp, ale ta to bohužel není. Pravdivost proklamace „exclusivního stavu” (sic) není lehké posoudit, ale zničené tohle auto určitě není.

Další zkoumaní bude na případném zájemci, který se přijde na tohoto jednorožce mezi Passaty podívat. Pokud o něj bude mít zájem, bude si muset připravit 299 999 Kč. To za tak starý Passat není málo, ale za verzi V6 (či přesněji VR6, ale obchodním označením bylo to prvé) to málo je - v Německu nenajdete žádný tak dostupný kousek zachovalého Passatu B6 V6 a ještě bude mít pokaždé najeto o dost víc. Se stejnou výbavou a zejména s atmosférickým šestiválcem za takové peníze dnes jiné auto nekoupíte...

Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 1 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 01Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 2 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 02Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 3 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 03Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 4 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 04Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 5 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 05Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 6 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 06Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 7 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 07Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 8 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 08Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 9 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 09Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 10 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 10Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 11 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 11Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 12 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 12Jednorožec mezi dělníky silnic: v ČR je k mání sotva jetý VW Passat V6, za málo - 13 - VW Passat 32 V6 VR6 45 tkm prodej CR 13
Všimnete-li si odlišných kol na některých fotkách, podle prodejce mají jedny zimní gumy, druhé letní

Zdroje: DasWeltAuto, Auto I.S.R.

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše