Reklama

K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou

V historii automobilky Škody bychom jen těžko hledali podstatně slavnější vůz, než je 130 RS. Cenu tohoto kusu lze chápat, je to originál po renovaci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou

4.7.2017 | Marek Bednář | 7 příspěvků

V historii automobilky Škody bychom jen těžko hledali podstatně slavnější vůz, než je 130 RS. Cenu tohoto kusu lze chápat, je to originál po renovaci.

Jsou škodovky běžné, jsou škodovky vzácnější - a pak jsou ty, kterých je jak šafránu, zejména jsou-li v dobrém stavu. Také se za velké peníze renovují a za ještě větší prodávají. K takovým jistě patří i 130 RS známá nejen v našich končinách. Přezdívá se ji „Porsche východu” a je to skutečně slavný vůz, však v Rallye Monte Carlo v roce 1977 obsadil hned první dvě místa ve své třídě.

Repliky postavit samozřejmě lze, originálů je ale velmi málo, takže když se nějaký objeví na prodej, bývá opravdu hodně drahý. To je případ i vozu, který tu máme dnes - v Lietavskej Lúčke na Slovensku se prodává originální kousek, zrenovovaný u firmy Royale Chrome.

Stav vozu nejlépe dokumentují fotografie, jeví se z nich jako prakticky dokonalý. Také prodávající tvrdí, že vůz je po renovaci a v „top stavu”, že jsou k němu jsou veškeré dokumenty a že prošlo technickou kontrolou a měřením emisí. Bohužel nevíme více o historii tohoto konkrétního kusu - jestli závodil, kde to bylo a s jakými výsledky, případně jestli s ním jezdil někdo známý. Předpokládáme ale, že kdyby tomu tak bylo, prodávající se tím pochlubí.

Nejspíše tedy půjde o jedno z továrních aut, které se nepotkalo s žádnou zázračnou historií, ale to u 130 RS nevadí - zázračný stroj je to sám o sobě. V celé historii české resp. československé automobilky bychom stěží hledali vůz, který dosáhl většího věhlasu, toto opravdu vrchol „komunistické produkce” Škody.

Pochopitelně, něco takového se neprodává levně, než v tomto stavu. Cena vozu v aukci na eBay je 54 tisíc Eur, tedy 1,41 milionu korun. Na současnou cenu na nejsou zatím žádné nabídky, takže je možné, že tenhle vůz majitele nezmění. Nechme se ale překvapit - zájemci mohou přihazovat skoro až do konce tohoto týdne...

K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou - 1 - skoda 130 rs prodej ebay sk 01K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou - 2 - skoda 130 rs prodej ebay sk 02K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou - 3 - skoda 130 rs prodej ebay sk 03K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou - 4 - skoda 130 rs prodej ebay sk 04K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou - 5 - skoda 130 rs prodej ebay sk 05K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou - 6 - skoda 130 rs prodej ebay sk 06K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou - 7 - skoda 130 rs prodej ebay sk 07K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou - 8 - skoda 130 rs prodej ebay sk 08K mání je jedna z nejslavnějších škodovek, v dokonalém stavu. Ohromí i cenou - 9 - skoda 130 rs prodej ebay sk 09
Tahle 130 RS může být vaše. Za víc než nový Superb

Zdroj: eBay

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama