-

K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy

Patříte mezi ty, kteří říkají, že auta už nejsou co bývala? Co nechtějí turba a „nesmysly” na palubě? Auto splňující vaše představy už nové nekoupíte, tato Škoda Octavia II ale umožňuje skoro dokonalý návrat v čase.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy

10.9.2018 | Mirek Mazal

Patříte mezi ty, kteří říkají, že auta už nejsou co bývala? Co nechtějí turba a „nesmysly” na palubě? Auto splňující vaše představy už nové nekoupíte, tato Škoda Octavia II ale umožňuje skoro dokonalý návrat v čase.

Naši pozornost pravidelně věnujeme ojetým autům, která se snažíme zviditelnit kvůli jejich výjimečnosti. Někdy jde o vůz vyrobený v pár exemplářích, jindy nevídanou specifikaci, v dalších případech nás zaujme třeba extrémní pokles ceny proti novému vozu nebo slavný první majitel. Dnes vám ukážeme auto, které není ničím z toho. Vyrobil se jej nespočet, jeho specifikace je tuctová jak černé ponožky, v podstatě je drahé a prvním majitelem byl bůh ví kdo. Je to Škoda Octavia druhé generace stará více než dekádu, přesto je dnes něčím zcela ojedinělým.

Světle hnědá škodovka je totiž dokonalý tip pro konzervativní zákazníky české značky, kterým nevoní změny zavedené novějšími modely. Ne každý skáče radostí z prvků moderního automobilového světa, kde včerejšek znamená dávnou historii a pokrok letí dopředu nezadržitelným tempem. Stále mnoho staromilců ohrnuje nos nad přeplňovanými motory, mnohastupňovými automaty, velkými koly, bezklíčovým odemykáním nebo další pokročilou elektronikou na palubě. A pak jsou tu nářky nad klesající kvalitou.

Mezi novými auty nemáte dnes šanci koupit s tímto přístupem k věci nic, motory bez turba pomalu neexistují a elektrická okna mají v základu i supermini. Právě takto smýšlející lidé ale dnes mají svůj velký den, protože kousek od Mnichova stojí něco pro ně.

Je to Škoda Octavia II z roku 2005 s klasickým atmosférickým benzínovým motorem o objemu 1,6 litru. Tuzemský fenomén jezdí obvykle na naftu, ale spolehlivá zážehová varianta s výkonem 75 kW (102 koní) nebude pro tradicionalisty k zahození, naopak je jistě potěší kultivovaným chodem a očekávatelnými nízkými náklady na provoz a servis. Automobil je v provedení kombi, proto se bude hodit nenáročnému řidiči, který využije svého času největší kufr ve třídě a nehodlá se zaobírat nadstandardní výbavou.

Uvnitř se totiž nachází jen to potřebné k normálnímu životu, první kupec si nepotrpěl na příplatkovou výbavu, proto chybí například i malý kožený paket nebo elektrická zadní okna. Klimatizace na palubě je, takže vůz nepostrádá nic, na čem by závisela existence lidstva. Interiéru i tak jistě leccos chybí, ale na druhou stranu je ve výborném stavu. Udržet světlé sedačky čisté chce trochu snahy a tady se to povedlo.

Možná to ale nebylo tak složité, protože prvním a jediným majitelem vozu byl po uplynulých 13 let penzista, který s ním stěží kdy vyjel. Auto má najeto pouhých 12 414 kilometrů a vypadá podle toho - i nudný pískový lak karoserie dnes odráží slunce jako nové zrcadlo. Prodejce k tomu nabízí i zimní kola v ceně vozu, která se nedrží nízko - částka 9 900 Eur (asi 255 000 Kč) je na Octavii II ve skromné specifikaci extrém. Pro odpůrce evoluce ale může jí o učiněný poklad na kolech s pořádnou slevou oproti ceně nového vozu...

K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 1 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 01K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 2 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 02K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 3 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 03K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 4 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 04K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 5 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 05K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 6 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 06K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 7 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 07K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 8 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 08K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 9 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 09K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 10 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 10K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 11 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 11K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 12 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 12K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 13 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 13K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 14 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 14K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 15 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 15K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 16 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 16K mání je poklad českých odpůrců evoluce. Skoro nejetá Octavia II bez turba i výbavy - 17 - Skoda Octavia kombi 2005 prodej Nemecko 17
Garážovaná, pořádně Škoda Octavia II Combi před faceliftem s nesmrtelným motorem a nízkým nájezdem je se svojí skromnou výbavou ideální kus pro českého odpůrce evoluce

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama