Reklama

K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu

Formulím 1 se běžně říká monoposty, protože jsou pro jednoho. Vzniklo ale pár dvoumístných speciálů pro prezentační účely a jeden je teď na prodej.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu

27.6.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Formulím 1 se běžně říká monoposty, protože jsou pro jednoho. Vzniklo ale pár dvoumístných speciálů pro prezentační účely a jeden je teď na prodej.

Formule 1 běžně mají jen jedno sedadlo, pochopitelně. Na těchto autech se šetří každý gram hmotnosti a něco jako spolujezdec je jen nepřijatelná zátěž navíc. Ovšem vzhledem k tomu, že snad každý nadšenec by se v F1 rád projel, ale jen hrstka nejlepších to skutečně zvládne, občas vzniknout také „biposty” - prostě Formule 1 se dvěma sedačkami. To proto, aby ten, kdo F1 umí řídit, mohl svézt někoho, kdo to neumí.

Ať patříte ke kterékoliv skupině, pokud máte z nějakého důvodu zájem o dvoumístnou F1, čtěte dále. Právě takový stroj je totiž k mání u francouzského prodejce Jean Lain Vintage. Díváme se na formuli z roku 2000, postavenou dnes již nefunkčním týmem Arrows. Dnes je ovšem v barvách týmu Lotus-Renault, který ji koupil po odchodu Arrowsu ze scény F1 a přelakoval.

Stroj vznikl tak, že bylo prodlouženo šasí a za sedadlo pilota bylo o kousek výše umístěno druhé sedadlo, které tak nabídlo pasažérovi plný výhled na trať před vozem. O pohon se stará 3,5l osmiválec, který dává 650 koní a posílá je na zadní kola přes sekvenční převodovku X-Trac. Čtyři roky po výrobě, v roce 2004, byla tahle formule zrenovována. Od té doby prý najela jen asi 400 kilometrů.

Součástí prodeje je i další sada pneumatik, opravdu potřebná, soudě dle fotografií, a zvedací tyče. Cena není známa, láci nečekejte, ale podle inzerátu si můžete odečíst DPH. Na každý pád jde o jednu z mála F1, kterou můžete udělat dojem na ženu jinak než tak, že vás v ní uvidí jet. Nebo můžete třeba vozit turisty v Mostě. Na každý pád je výjimečné moci si takovou věc koupit a přes její stáří - a dvoumístnost - nepochybujte, že to bude pekelně rychlý stroj...

K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 1 - f1 bipost arrows prodej 01K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 2 - f1 bipost arrows prodej 02K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 3 - f1 bipost arrows prodej 03K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 4 - f1 bipost arrows prodej 04K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 5 - f1 bipost arrows prodej 05K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 6 - f1 bipost arrows prodej 06K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 7 - f1 bipost arrows prodej 07K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 8 - f1 bipost arrows prodej 08K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 9 - f1 bipost arrows prodej 09K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 10 - f1 bipost arrows prodej 10K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 11 - f1 bipost arrows prodej 11K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 12 - f1 bipost arrows prodej 12K mání je vzácná dvoumístná Formule 1, s tou můžete udělat dojem i na ženu - 13 - f1 bipost arrows prodej 13
Od renovace v roce 2004 najezdila tahle formule jen 400 km a rychlá bude i dnes jako čert

Zdroj: Jean Lain Vintage

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše