Reklama

Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže

Točí videa o nejlepších autech světa a tváří se, že si na to vydělali díky Youtube. Někteří možná, jiní něco zdědili či vydělali jinde, tento ale okrádal penzisty.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže

24.4.2018 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Točí videa o nejlepších autech světa a tváří se, že si na to vydělali díky Youtube. Někteří možná, jiní něco zdědili či vydělali jinde, tento ale okrádal penzisty.

Natáčet videa a vystavovat je na jednom z nejnavštěvovanějších webů světa se stalo v posledních letech obživou řady lidí. Tento trend se pochopitelně nevyhnul automobilovému prostředí, právě naopak - pravděpodobně byste i vy z hlavy vyjmenovali hned několik známých tváří, které na Youtube pravidelně vystavují své snímky ze světa aut.

Někteří provozují velmi sledované kanály a sami jezdí někdy i několika výjimečnými auty s multimilionovými cenovkami. A často se tváří, že si na ně vydělali díky Youtube. Může tomu tak být, nedělejte si ale iluze, že to jde snadno, že stvoříte pár úspěšných videí s milionem zhlédnutí a jste za vodou. Sami tak nějak mimochodem jeden kanál na Youtube provozujeme a i když za léta provozu zaznamenal skoro 64 milionů zhlédnutí, příjmy z něj pramenící by u nějakého supersportu pokryly tak náklady na sadu kol a karbon-keramických brzd, více nikoli. Jistě, záleží na tom, jací lidé se na videa dívají či jak jsou dlouhá, ale vydělat si takto na sbírku supersportů chce opravdu enormní úspěch.

Přesto se někteří předstírají, že jim na to stačilo mnohem méně. Mohou tak skrývat, že dostali peníze od rodičů nebo že jsou majiteli firmy z úplně jiného oboru, pravda ale může být i smutnější. Svědčí o tom případ Brita Anthonyho Lockeho, který si 12. května 2014 založil na Youtube účet Gaskings. Od té doby jeho videa odebírá 684 000 uživatelů a posbíral 189 540 000 zhlédnutí, což rozhodně není málo. Není to ale ani dost na to, aby si Anthony vydělal na auta, která na svém kanálu prezentoval.

32letý muž se několikrát pochlubil svojí sbírkou drahých automobilů. Někteří o pozadí jeho životní úrovně pochybovali už dříve, ale to tak u úspěšných youtuberů bývá. Až nedávno policie konečně odhalila skutečné zákulisí jeho vysokého životního stylu - než se Anthony začal bavit životem s kamerou v ruce, okradl řadu seniorů.

Od starých, důvěřivých lidí postupně vybral asi jeden milion liber. Skoro třicet milionů korun měl dále investovat, využil je ale na pokrytí svých každodenních výdajů, něco naházel do hazardu, ale hlavně zpronevěřené finance ulil do aut. Za nelegální příjmny si pořídil třeba Nissan GT-R, Aston Martin Vantage, Lamborghini Gallardo, Audi R8, Audi S5, Porsche 911 nebo i obyčejný Mercedes-Benz B180.

Plán vypadal jednoduše. Sám viník anebo jeho komplic postupně přesvědčili šestnáct penzistů, aby investovali své důchody do falešné společnosti slibující návrat investovaného kapitálu. Polovina peněz skončila v kapsách dnes už odsouzeného Lockeho, druhá polovina u jeho komplice.

Protizákonné obohacování vychytralé dvojice trvalo od září 2013 do dubna 2014, následující měsíc vznikl účet na Youtube, kde se Anthony až později začal předvádět s automobily prý nakoupenými za peníze z publikovaných videí. Spravedlnost si ale nakonec podvodníka našla a soudce ho poslal na pět let za mříže. Komplic jménem Ray King ve věku 54 let byl odsouzen na tři roky ve vězení.

Soud označil jednání obou kriminálníků za promyšlený podvod. Okradení důchodci přišli o své úspory a dnes jsou jsou dokonce v hledáčku celního úřadu kvůli problémům s daněmi. Nechceme tím pochopitelně říci, že každý youtuber se sbírkou aut je gauner, to jistě ne. Doufáme, že tento případ je výjimkou, dokazuje ale výše zmíněné - i když o výsledek trestné činnosti půjde jen zřídka, jen málo těch, kteří na Youtube prezentují svá superauta a hovoří o nich jako o projevu úspěchu svých videí, mluví celou pravdu...

Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 1 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 01Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 2 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 02Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 3 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 03Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 4 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 04Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 5 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 05Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 6 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 06Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 7 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 07Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 8 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 08Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 9 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 09Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 10 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 10Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 11 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 11Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 12 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 13Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 13 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 14Kde berou peníze automobiloví youtubeři? Tento měl všechno, teď jde na 5 let za mříže - 14 - Automobilovy youtuber dostal 5 let za mrizemi Gaskings lepsi 15
Anthony Locke provozující kanál Gaskings na Youtube se měl opravdu dobře. Ne však díky Youtube, třebaže jeho kanál byl nepochybně úspěšný

Zdroje: Daily Mail, Gaskings@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama