Reklama

Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW

Dobře, srovnání s Lambem je míněno s nadsázkou, Porsche a BMW se ale Korejci staví se vší vážností. Jak asi mohl jejich vlastní test dopadnout?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW

18.1.2018 | Petr Prokopec | 30 příspěvků

Dobře, srovnání s Lambem je míněno s nadsázkou, Porsche a BMW se ale Korejci staví se vší vážností. Jak asi mohl jejich vlastní test dopadnout?

Kie Stinger jen o chloupek utekl titul Severoamerického auta roku. Je to škoda, neboť pro korejský liftback by toto ocenění jistě znamenalo více než pro Hondu Accord. A sama automobilka by si jej zasloužila za odvahu, kterou v případě jeho jeho uvedení na trh projevila. Však se rozhlédněte kolem sebe a zkuste jmenovat jinou mainstreamovou značku, která v době plné downsizingu poslala na trh nový model objemným šestiválcem a pohonem zadních kol, navíc bez jakýchkoliv předchozích zkušeností na daném poli. Ušetříme vám hledání - žádná jiná neexistuje.

Pokud jste ovšem čekali, že Korejcům s neúspěchem ve zmíněné anketě spadne hřebínek, mýlili jste se, zamířil spíše opačným směrem. Jakkoliv totiž Stinger útočí spíše na pozice BMW řady 3, Korejci jej neváhali srovnat s větší a především dvakrát tak dražším BMW řady 6 Gran Coupe. Aby toho pak nebylo málo, přivezli na testovací dráhu AMCI také Porsche Panamera V6. Všechny tři vozy pak podrobili čtyřem disciplínám - akceleraci, zatáčení, slalomu a jízdě na okruhu.

Jestliže čekáte drtivé vítězství Porsche, druhé místo BMW a třetí příčku Kie, jste znovu vedle. Panamera zvítězila pouze ve dvou disciplínách, řada 6 pak vždy skončila na posledním místě. Stinger tak možná není jednoznačným vítězem, nicméně při dané ceně se jeví více než schopně. A to i za předpokladu, že test byl proveden pod taktovkou korejské značky, a mohlo tak dojít ke zkreslení.

Kia ovšem není patřičně hrdá jen na Stinger, ale také na novou generaci modelu Forte (u nás dříve Cerato, v Koreji K3), který od většího liftbacku přebírá řadu stylistických doplňků. Po mechanické stránce ale jde již o trochu méně schopný vůz, k mání je nanejvýš s dvoulitrovým čtyřválcem a pohonem předních kol. To automobilce nikterak nebránilo v tom, aby vůz poslala do souboje s ještě extrémnějším soupeřem, než jakým je BMW či Porsche.

Jak naznačuje již nadpis článku, volba padla na Lamborghini. Konkrétně pak na dvanáctiválcový Aventador, jenž se ovšem korejskému sedanu nemůže skoro v ničem rovnat. Disponuje totiž pouze dvojicí dveří, dvěma sedadly či malým zavazadelníkem. Nemá ani odkládací prostor na mobil, nemá infotainment s dotykovým displejem s špatně se z něj vystupuje.

Jak jste nejspíše již pochopili, druhý srovnávací test se odehrává v daleko humornějším duchu než ten první. I proto ostatně Kia v jeho závěru připouští, že Aventador je samozřejmě daleko rychlejší. Nicméně pokud byste od jeho koupě upustili, snadno si za ušetřené peníze můžete pořídit Forte a ještě malou vilu v Itálii. Rozhodnutí je tedy na vás, i když v tomto případě asi tušíme, kam směřují vaše sympatie...

Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 1 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 01Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 2 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 02Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 3 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 03Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 4 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 04Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 5 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 05Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 6 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 06
Kia srovnala Stinger s BMW 6 Gran Coupe a Porsche Panamera, přičemž na chvostu pole rozhodně nezůstala

Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 7 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 07Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 8 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 08Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 9 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 09Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 10 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 10Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 11 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 11Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 12 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 12Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 13 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 13Kia hýří sebevědomím, své novinky srovnává s Lamborghini, Porsche a BMW - 14 - Kia vs Porsche BMW Lamborghini 2018 videoscreen 14
Nové Forte pak obstálo proti Lamborghini Aventador. I když tento test se již odehrál v mnohem humornějším duchu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 30 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše