Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26" koly pochopíte snad jen u jediného muže

Na první pohled to vypadá jako dosti extrémní specifikace pro někoho, kdo si velikostí auta potřebuje cosi kompenzovat. Tady je to spíše naopak, vedle Shaquilla O'Neala by jiný vůz působil směšně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26" koly pochopíte snad jen u jediného muže

14.11.2018 | Mirek Mazal

Na první pohled to vypadá jako dosti extrémní specifikace pro někoho, kdo si velikostí auta potřebuje cosi kompenzovat. Tady je to spíše naopak, vedle Shaquilla O'Neala by jiný vůz působil směšně.

Lidé nemají rádi nabubřele velká auta a jejich řidiče obvykle považují za pozéry. Jsou ale případy, kdy je těžké člověka za jejich volantem takto šmahem odsoudit, neboť je sám tak velký, že menší auto prostě mít nemůže. Typickým příkladem budiž slavný basketbalista a bývalý nejtěžší hráč americké NBA jménem Shaquille O'Neal. Zkráceně Shaq nebo Diesel v době aktivní kariéry měřil 216 centimetrů a pod košem využíval živé váhy 147 kilogramů.

Před sedmi léty Shaq odešel do sportovní penze a jeho tělesná stránka se lehce změnila. Z hory svalů je poněkud oblejší obr s holou hlavou. Navzdory těžké váze veleúspěšný hráč rád piluje jízdní dovednosti na závodních tratích. Zálibu v motorismu dokazuje nákupem netradičních automobilů a nedávno rozšířil svoji sbírku velkých pick-upů o další model.

Oceňovaný hráč přizpůsobuje výběr automobilů své výšce a váze, pochopitelně, s jinými si ani nesjede. Z americké nabídky si vybral nejnovější Ram 1500, který má sedačky podobné domácím ušákům v rohu obývacího pokoje. Generace modelového roku 2019 nabízí překvapivě luxusní vybavení a mnoho místa na všechny strany.

Dalo se očekávat, že zajištěný O'Neal sáhne po nejdražší verzi s koženým interiérem. Pozornost vedla i na vnější vzhled praktického pick-upu, standardní disky byly pro obra z New Jersey nedostatečné, proto oslovil externího dodavatele pořádných loukotí. Renomovaná firma Forgiato dodala 26palcová konkávní kola Concavo s deseti paprskovým designem. Aby ráfky ladily k odstínu karoserie, prošly šedým přebarvením. Brzdové kotouče se v pozadí úplně vytratily.

Za normálních okolností bychom řekli: „Nesmysl!” ale Shaquille O'Neal vedle sebe prostě musí mít velké věci, aby nevypadaly legračně. Tahle dvojka k sobě padne. Nakonec ona kola lze mít o velikosti až 30 palců, takže Shaq se tady držel ještě při zemi...


Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26
Nepřehlédnutelný Ram 1500 na velkých kolech přesně odpovídá majiteli, kterým je mohutný Shaquille O'Neal

Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26Koupi velkého pick-upu s obrovskými, 26
O'Neal je zálibou v podobných autech proslulý, nakonec nemá moc na výběr. Tento Ford F-650 si pořídil loni

Zdroj: Carscoops

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama