Reklama

Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí

Chcete-li zánovní VW Corrado VR6, o 20 let jste minuli tu správnou dobu. A nebo ne, jedno tu ještě zbývá - krásné, jako nové, také ale vůbec ne levné.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí

19.10.2016 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Chcete-li zánovní VW Corrado VR6, o 20 let jste minuli tu správnou dobu. A nebo ne, jedno tu ještě zbývá - krásné, jako nové, také ale vůbec ne levné.

Šestiválec v kompaktu aby dnes člověk pohledal. Z nových aut nenabídne takový motor už nikdo jiný než BMW ve svém jedničkovém hatchbacku a dvojkovém kupé, což je docela paradox, uvážíme-li, jakým směrem tato značka míří. A také Mercedes, budeme-li za kompakt považovat jeho kupé-kabrio SLC a čerstvě naředěnou verzi AMG. To je vše, alespoň v Evropě. Ty tam jsou doby, kdy jste mohli v relativně levném hatchbacku či kupé klidně i plebejské značky dostat šestiválcový motor o skoro třílitrovém objemu a nikdo se tomu nepodivoval.

Takových aut bychom i v nedávné historii našli více, nyní ale máme na mysli VW Corrado, které bylo v 90. letech snem nejednoho petrolheada. Pokud vás tenhle sen stále drží a nechcete ho ukojit kouskem pochybné kvality i historie, nabídka, kterou tu máme dnes, je přesně pro vás. Vůz, o kterém bude řeč dnes, je podobný kousku z loňského prosince, jenže ve své době stál na opačném konci nabídky. Pod kapotou má unikátní motor VR6, který z 2,9 litru objemu dává 142 kW (190 koní).

To je trochu jiná liga než čtyřválcový dvoulitr, třebaže i ten je dnes pro mnohé nesplnitelným snem. A považte i další detaily - hmotnost 1 270 kg, palivová nádrž na 70 litrů a pochopitelně velmi slušná dynamika: stovka za 6,9 sekundy a maximální rychlost 235 km/h. Přidejte si ovladatelnost atmosféricky plněného motoru, zvuk šestiválce a pocit z vlastnictví jednoho z ikonických motorů posledních dekád a máte před sebou něco, po čem není těžké toužit.

Tato auta jsou dnes ale dost vzácná. Corrad jakéhokoli typu v jakémkoli stavu je dnes v Německu nabízeno pouhých 175 a motor VR6 z nich má pod kapotou méně než třetina. Corrado na fotkách je mezi nimi i jakýmkoli jinými naprostým jednorožcem - má za sebou pouze 17 984 km, jak ukazuje tachometr, a stav auta je od pohledu vynikající. Vůz není nový, nějaký drobný nedostatek tem tam najdeme, nakonec ujel skoro 20 tisíc km. ALe na dvacet let existence - první registrace byla v roce 1996 - vypadá tenhle vůz perfektně. Lak je původní, výbavy je tu docela dost, např. vidíme i CD měnič, a všechno prý funguje, jak má.

Samozřejmě, cena tohoto auta odpovídá. Prodávající požaduje 29 900 Eur, tj. asi 808 tisíc korun a za to dnes velmi snadno pořídíte nový Golf GTI i s koženými sedačkami a další příplatkovou výbavou. Ten ale nebude kupé a nebude mít šestiválec, éra motorů VR6 v Golfu skončila s pátou generací. A je opravdu extrémně nepravděpodobné, že by se někdy mohla vrátit...

Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 1 - vw corrado vr6 18kkm prodej 01Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 2 - vw corrado vr6 18kkm prodej 02Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 3 - vw corrado vr6 18kkm prodej 03Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 4 - vw corrado vr6 18kkm prodej 04Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 5 - vw corrado vr6 18kkm prodej 05Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 6 - vw corrado vr6 18kkm prodej 06Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 7 - vw corrado vr6 18kkm prodej 07Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 8 - vw corrado vr6 18kkm prodej 08Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 9 - vw corrado vr6 18kkm prodej 09Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 10 - vw corrado vr6 18kkm prodej 10Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 11 - vw corrado vr6 18kkm prodej 11Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 12 - vw corrado vr6 18kkm prodej 12Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 13 - vw corrado vr6 18kkm prodej 13Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 14 - vw corrado vr6 18kkm prodej 14Kupte si zánovní VW Corrado VR6, něco takového už se nikdy nevrátí - 15 - vw corrado vr6 18kkm prodej 15
Tohle Corrado VR6 je stále zánovní a může být vaše. Ale stojí jako nový Golf GTI

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama