Mapa nejvíce sledovaných sportovních aut světa: Češi jdou s hlavním proudem

V případě běžných aut se dá hádat, že nejvíce sledované modely budou mít blízko k těm nejvíce prodávaným, ale jak je tomu v případě sporťáků?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mapa nejvíce sledovaných sportovních aut světa: Češi jdou s hlavním proudem

26.2.2019 | Mirek Mazal

V případě běžných aut se dá hádat, že nejvíce sledované modely budou mít blízko k těm nejvíce prodávaným, ale jak je tomu v případě sporťáků?

Sportovní auta jsou nejrychleji se vyvíjející kategorií výjimečně rychlých automobilů, které vystupují z řady svoji technikou, jízdními vlastnostmi, dynamikou a v neposlední řadě cenovkou. Jejich prodeje tomu odpovídají, jsou to popelky na trhu, které si může dovolit jen hrstka bohatých zákazníků, touží po nich ale kde kdo. Tomu odpovídá i zájem o ně, který je jejich tržnímu potenciálu zcela neúměrný.

Která z nich jsou ale sledovaná úplně nejvíc? I na to se zaměřují statistiky Googlu, který analyzoval průměrnou četnost vyhledávání informací v každém měsíci roku 2018. Výzkum sledoval frekvenci zjišťování podrobností o 55 různých sportovních automobilech napříč celou zeměkoulí. Výsledky pak odhalují nejsledovanější značky a modely na internetu ve skoro každé zemi světa.

Studie se zaměřila výhradně na sériově vyráběné sporťáky z poslední dekády. Výsledky ukazují modely dobře známých firem, ale vyrojilo se několik překvapení - například Ferrari v tomto klání navzdory své ikonické pozici paběrkuje. Tyto výsledky pak web Veygo zpracoval do přehledné mapy celého světa.

Ještě než se dostaneme k barevnému geografickému rozdělení si lze říci, že Audi R8 dominuje na celkové mapě a zaujímá přední pozici v 95 z 169 zemí světa, německý koncern si přisvojil celou planetu. Značky Audi, Lamborghini a Bugatti vypadají jako členové monopolu na nejoblíbenější sportovní automobily, až za nimi se umístily McLaren 675LT, Ford GT a Ferrari 458. Detaily prozradí podrobné mapy jednotlivých kontinentů.

Mapa světa s nejžádanějšími supersporty


Mapa nejvíce sledovaných sportovních aut světa: Češi jdou s hlavním proudem - 1 - Mapa s nejzadanejsimi supersporty za rok 2018 01

Evropa

Podle zelené barvy je zřejmá drtivá převaha zájmu lidí o vyhledávání informací okolo Audi R8. Německý rychlík pro dva pasažéry se stal nejžádanějším modelem ve většině zemí starého kontinentu. Jednolitou zelenou plochu občas narušuje žlutý flek zastupující Bugatti Chiron, které se tak umístilo na druhém místě zájmu lidí na internetu. Turci loni nejčastěji zadávali klíčová slova týkající se modře zobrazeného Bugatti Veyron, proto evropskou část této země můžeme zahrnout do tohoto odstavce.

Nejzajímavější je pro nás ale Česká republika, kde vývoj kopíruje celosvětový trend. Češi na Googlu nejvíce hledali informace o Audi R8, hned za ním zaujalo Bugatti Chiron před Bugatti Veyron.

Mapa nejvíce sledovaných sportovních aut světa: Češi jdou s hlavním proudem - 2 - Mapa s nejzadanejsimi supersporty za rok 2018 02

Asie

Největší země asijského kontinentu obsadila zelená, žlutá a nově červená barva. První dvě už známe v zastoupení Audi R8, respektive Bugatti Chiron. Premiéra červené potvrzuje, že Asiaté se rádi dozvěděli víc také o Lamborghini Aventador, minimálně občané Kazachstánu a Vietnamu chtěli v roce 2018 nové informace. Afghánistán a Turkmenistán v modré značí, že nejvyhledávanějším supersportem je tu opět Bugatti Veyron.

Mapa nejvíce sledovaných sportovních aut světa: Češi jdou s hlavním proudem - 3 - Mapa s nejzadanejsimi supersporty za rok 2018 03

Severní Amerika

Podobná situace jako v Evropě. Všudypřítomná zelená hraje do karet automobilce Audi, která byla v hledáčku Američanů kvůli R8. V oblasti klasických osobních vozů vládne japonská Toyota, ale mezi rychlými hračkami si lidé zjišťovali nejvíce podrobností o sourozenci R8 od Lamborghini.

Mapa nejvíce sledovaných sportovních aut světa: Češi jdou s hlavním proudem - 4 - Mapa s nejzadanejsimi supersporty za rok 2018 04

Střední a Jižní Amerika

Postupem na jih od USA si můžeme všimnout barevnějšího portfolia. Kromě dominance klíčových slov k Audi R8 lidé za počítačem nejčastěji zadávali dotaz na Lamborghini Aventador a dokonce na Lamborghini Veneno - to bylo v hledáčku v Guatemale, Salvadoru, Hondurasu, Ekvádoru, Kolumbii, Venezuele a v Bolívii. Kdo by to čekal, jde o už pár let nevyráběnou specialitu.

Mapa nejvíce sledovaných sportovních aut světa: Češi jdou s hlavním proudem - 5 - Mapa s nejzadanejsimi supersporty za rok 2018 05Mapa nejvíce sledovaných sportovních aut světa: Češi jdou s hlavním proudem - 6 - Mapa s nejzadanejsimi supersporty za rok 2018 06

Austrálie a Oceánie

Protinožci v roce 2018 nejvíce pokukovali - a to vás překvapí - po Audi R8. Austrálie a Nový Zéland v zeleném odstínu doplňuje červená Indonésie v s doloženým zájmem o Lamborghini Aventador. Fidžijci zadali do Googlu nejčastěji dotaz směřující na adresu německého koncernu, přesněji řečeno hledali detaily o Bugatti Chiron.

Mapa nejvíce sledovaných sportovních aut světa: Češi jdou s hlavním proudem - 7 - Mapa s nejzadanejsimi supersporty za rok 2018 07

Afrika

Třetí největší kontinent je roztříštěn etnicky i z hlediska vyhledávání supersportů. V hlavním zájmu je opět Audi R8 a Bugatti Chiron, další barevné rozdělení znázorňuje Bugatti Veyron. Celkové německé kralování na internetu jasně podtrhuje červená barva patřící Lamborghini Aventador.

Mapa nejvíce sledovaných sportovních aut světa: Češi jdou s hlavním proudem - 8 - Mapa s nejzadanejsimi supersporty za rok 2018 08

Zdroj: Veygo

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše