Reklama

Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil

Motivován snahou okouzlit svou novou známost se vzedmul k vrcholnému hereckému výkonu. Zapomněl si však nastudovat, jak se takové auto ovládá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil

25.1.2018 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Motivován snahou okouzlit svou novou známost se vzedmul k vrcholnému hereckému výkonu. Zapomněl si však nastudovat, jak se takové auto ovládá.

Po Ferrari nejspíše touží každý, i když zrovna nahlas mluví o tom, co se mu na italské automobilce nelíbí. Pořízení plnokrevníka z Maranella ovšem není zrovna levné, kromě vysoké ceny navíc zájemci musí počítat s omezenou produkcí a tedy s dlouhou čekací lhůtou. Pokud jim tedy Ferrari ten či onen model vůbec prodá. Nikdo se proto nemůže ani divit krádežím, jenž se odehrávají po celém světě. Ta nejnovější má přitom v sobě přímo hollywoodský nádech. Možná i proto, že technicky vzato ke krádeži nedošlo.

Celá záležitost se odehrála již v červenci minulého roku, dozvídáme se o ní ale až nyní díky podané žalobě. Tehdy třiasedmdesátiletý James Fowler dorazil do golfového resortu Vinoy Renaissance St. Petersburg poblíž hotelu Mariott, klíčky od svého žlutého Ferrari 458 Spider odevzdal obsluze firemního parkoviště a odešel za svým. Když se ovšem vrátil, vůz v hodnotě 300 000 USD (cca 6,2 mil. Kč) již nenašel. Ukázalo se totiž, že personál vydal klíčky nesprávnému páru. Fowler proto nyní klub, respektive mateřský Marriott, žaluje.

Stalo se to snad omylem? Ani náhodou. Dle obsluhy šlo ten den o poměrně rušný večer. Během něj vyšel z klubové restaurace muž doprovázený ženou, který se dožadoval klíčků od svého žlutého Ferrari. Parkovací lístek personálu neukázal, tvrdil ale, že jej nechal v autě a přiveze jej později. Podle obsluhy byl velmi přesvědčivý. Valetovi, jak se „parkovacím pikolíkům” říká, prý položil ruku na rameno a choval se autoritativně, jak se od majitele Ferrari za miliony čeká.

Pravý majitel auta to ale nebyl. Šlo o osmadvacetiletého Leviho Milese, který se s ženou po svém boku, čtyřiadvacetiletou Chloe Rimmer, ten večer seznámil. Chtěl na ní udělat dojem, a tak jej nenapadlo nic lepšího, než ji okouzlit „vlastním” vozem. Konkrétní auto musel mít vyhlédnuté a za obsluhou šel najisto. I proto zřejmě působil tak přesvědčivě.

Že to je poněkud krátkozraký plán, jak se dostat k Ferrari, nemusíme dodávat, vyšel ale perfektně. Pár pak zapadl do vozu, kde se „nějakou tu chvilku“ zdržoval a kvůli zmíněnému ruchu už si nikdo nevzpomněl, že řidič slíbil obsluze vrátit parkovací lístek. Miles tak s Ferrari bez povšimnutí opustil parkoviště a vydal se vstříc večernímu dobrodružství.

Jeho nová partnerka v tom byla nevinně, i když s odstupem času vypověděla, že ji bylo divné, že Miles auto neumí moc řídit. Kdyby ale šlo jen o to, neuměl na něm zjevně ovládat skoro nic. Zapomněl si tak pustit světla, pročež ho asi po hodině ježdění zastavili policisté právě kvůli světlům. Řidič důstojníkovi oznámil, že vůz je jeho otce a on se s ním jel pouze projet, to už se ale podezíraví policisté rozhodli ověřit.

Následně tedy zjistili, že Ferrari bylo odcizeno, pročež Miles i jeho doprovod putovali do cely předběžného zadržení. A na krku nyní mají o trochu více problémů, než mohli čekat - v autě totiž byly nalezeny zbytky kokainu a žena, kterou potkal v oné restauraci a jíž se snažil za pomoci Ferrari okouzlit, měla v kabelce pro změnu gram marihuany. Jestli ale onen kokain byl jeho...

Pikantní je, že Miles není obviněn z krádeže, neboť auto neukradl, bylo mu vydáno. A delikt typu neoprávněné užití cizí věci není zase tak závažný. O případu se ale nedozvídáme díky obžalobě v trestním řízení, ale v tom civilním. Majitel Ferrari byl totiž zkušený právník a nyní žaluje provozovatele parkoviště i hotelu za nedbalost, že vůz vydala nesprávné osobě. A divit se jeho zlobě vážně nelze.

Úplně ideální způsob nabytí Ferrari to tedy není, ale přišel nám docela úsměvný, zvláště ve spojení s tím, že dotyčnému zlomila vaz neschopnost elementárně ovládat. Na dívku ale jeho snaha zapůsobila podle plánu. Když totiž policie dvojici zastavila, uvedla: „Jsem ve Ferrari, a je to fajn...“

Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 1 - Ferrari 458 Spider Yellow 01Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 2 - Ferrari 458 Spider Yellow 02Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 3 - Ferrari 458 Spider Yellow 03Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 4 - Ferrari 458 Spider Yellow 04Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 5 - Ferrari 458 Spider Yellow 05Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 6 - Ferrari 458 Spider Yellow 06Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 7 - Ferrari 458 Spider Yellow 07Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 8 - Ferrari 458 Spider Yellow 08Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 9 - Ferrari 458 Spider Yellow 09Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 10 - Ferrari 458 Spider Yellow 10Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 11 - Ferrari 458 Spider Yellow 11Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 12 - Ferrari 458 Spider Yellow 12Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 13 - Ferrari 458 Spider Yellow 13Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 14 - Ferrari 458 Spider Yellow 14Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 15 - Ferrari 458 Spider Yellow 15Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 16 - Ferrari 458 Spider Yellow 16Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 17 - Ferrari 458 Spider Yellow 17Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 18 - Ferrari 458 Spider Yellow 18Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 19 - Ferrari 458 Spider Yellow 19Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 20 - Ferrari 458 Spider Yellow 20Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 21 - Ferrari 458 Spider Yellow 21Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 22 - Ferrari 458 Spider Yellow 22Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 23 - Ferrari 458 Spider Yellow 23Mladík našel cestu, jak se zdarma dostat k Ferrari a neukrást ho. Dlouho ale nejezdil - 24 - Ferrari 458 Spider Yellow 24
Takovéhle žluté Ferrari 458 Spider vlastní James Fowler. Když jej ovšem loni zaparkoval před golfovým klubem, zpátky jej dostal až díky policii. Obsluha parkoviště totiž klíčky předala někomu jinému

Zdroj: Tampa Bay Times

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše