Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti

Tohle je vážně smutná ironie osudu. Jde ale také o nejlepší připomenutí toho, že podobné stroje lze na koleně stavět jen s patřičnými znalostmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti

2.5.2018 | Mirek Mazal | 4 příspěvky

Tohle je vážně smutná ironie osudu. Jde ale také o nejlepší připomenutí toho, že podobné stroje lze na koleně stavět jen s patřičnými znalostmi.

Ironie osudu potkala mladého konstruktéra Anthonyho Dillarda, který si na koleně postavil jakousi přerostlou motokáru pojmenovanou příhodně Death Kart. U nás bychom ji říkali Motokára smrti nebo Smrtící motokára a už tato slova předznamenala tragickou událost, která znamenala konec života 24letého otce dvou dětí. Při srážce s Pontiacem selhala doma vyrobená konstrukce, která v případě nehody měla řidiče chránit.

Poslední jízda amatérského projektu nastala v ulicích města Chespeake na východním pobřeží Spojených států. „Anthony Dillard mířil na sever po ulici Eden Way, když došlo k havárii. Pontiac jel opačným směrem. Dillard ztratil kontrolu nad motokárou a najel do protisměru. Pontiac nemohl včas zastavit a zasáhl Dillarda do oblasti pravé zadní pneumatiky,“ řekl policejní mluvčí Leo Kosinski.

Náraz byl tak silný, že se celá konstrukce stroje silně zdeformovala a Dillard z něj vyletěl ven. Předběžné závěry vyšetřování říkají, že selhal především podomácku vyrobený ochranný rám, který kvůli své špatné konstrukcí nebyl schopen vhodně rozložit energii nárazu. Konstrukce založená na Hondě Civic z roku 1994 byla příliš chatrná a i když se vůz dále pohyboval po silnici s „papíry” z oné Hondy, policie říká, že došlo k přílišné změně původní konstrukce, aby to bylo možné bez nové homologace.

Nadšený automechanik po sobě zanechal manželku a dvě děti. Z vozidla registrovaného na úřadech jako Honda Civic zbyla hromada zkroucených trubek. Policie oranžový vrak dále zkoumá, ale život tím nikomu nevrátí. Nezbývá než kondolovat pozůstalým a vzít si dostatečné ponaučení - podobné stavby mohou být skvělá zábava, připravované bez patřičných znalostí ale mohou znamenat zbytečné riziko. Policie říká, že tuto nehodu by i v původní, skutečné Hondě Civic z roku 1994 Dillard velmi pravděpodobně přežil bez větší újmy na zdraví...

Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 1 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 01Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 2 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 02Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 3 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 03Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 4 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 04Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 5 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 05Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 6 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 06Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 7 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 07Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 8 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 08Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 9 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 09Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 10 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 10Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 11 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 11Mladý muž zemřel za volantem doma postaveného auta. Říkal mu Motokára smrti - 12 - Smrtici motokara z Hondy Civic 1994 12
Neodborně smontovaná motokára s chatrným rámem znamenala zbytečnou ztrátu života mladého muže

Zdroje: The Virginian Pilot, 2lo_2go@Instagram

Mirek Mazal

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama