Reklama

Na prodej je vzácný supersport šitý zlatou nití. Cenu si nedokážete ani představit

Přijdou vám Ferrari drahá? Za cenu tohoto stroje si jich koupíte celou flotilu. Je to stroj z míst, kde peníze moc neřeší, pro ty, kteří to vidí stejně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Na prodej je vzácný supersport šitý zlatou nití. Cenu si nedokážete ani představit

12.2.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Přijdou vám Ferrari drahá? Za cenu tohoto stroje si jich koupíte celou flotilu. Je to stroj z míst, kde peníze moc neřeší, pro ty, kteří to vidí stejně.

Historicky první supersport ze Středního východu pochází z dílny automobilky W Motors. Zatím téměř neznámý výrobce vznikl původně v Bejrútu ve spolupráci s libanonskými, francouzskými a italskými konstruktéry, později se ale společnost přesunula do Dubaje. Jejím prvním produkčním vozem se stal Lykan Hypersport v omezené edici sedmi vyrobených kusů.

Arabské superauto si zahrálo v několika filmech, například v sérii Rychle a zběsile bylo vůbec nejdražším autem ze všech. A teď je jeden ze sedmi existujících vozů na prodej. Tato velká rarita stojí v Dubaji a vyhlíží ochotného zájemce s pořádně tučným kontem, neboť vůz se svou cenou řadí mezi vůbec nejdražší vyráběné automobily vůbec. A i jeho aktuální cenovka je vskutku astronomická - 68,9 milionu korun českých.

Tuto sumu do jisté ospravedlňuje dále zmíněná technika a všudypřítomný karbon, halvní podíl na ni ale nesou také kožená sedadla prošívaná nití s pravým zlatem, holografický displej přístrojové desky nebo 420 diamantů (!) a titan v předních LED světlometech.

HyperSport pohání 3,7litrový plochý šestiválec umístěný uprostřed, který na sobě nese značku RUF, což má za následek dosažený výkon 582 kW (791 koní) při 7 100 ot./min a točivý moment 960 Nm při 4 000 ot./min. Automatická převodovka přenáší pohon na zadní kola se samosvorným diferenciálem. Jde skutečně o hypersport, z 0 na 100 km/h zrychlí za 2,8 vteřiny a dojede k hodnotě 385 km/h. Podle udávaných parametrů v kombinaci spotřebuje 13,8 l paliva na 100 kilometrů, ale to neberte moc vážně.

I když motor vedle V12 od Ferrari, Pagani, Lamborgini apod. vypadá téměř plebejsky, svojí cenou Lykan strčí do kapsy mnoho z nich. Je ale otázkou, kam se časem vydá, budou si těchto exotů lidé vážit stejně jako italské konkurence. Stříbrný Lykan Hypersport s černými koly a zářivými třmeny je na prodej v Dubaji. Kde také jinde, nového majitele si nejsnáze najde právě tam...

Na prodej je vzácný supersport šitý zlatou nití. Cenu si nedokážete ani představit - 1 - Lykan Hypersport 2018 prodej Dubaj 01Na prodej je vzácný supersport šitý zlatou nití. Cenu si nedokážete ani představit - 2 - Lykan Hypersport 2018 prodej Dubaj 02Na prodej je vzácný supersport šitý zlatou nití. Cenu si nedokážete ani představit - 3 - Lykan Hypersport 2018 prodej Dubaj 03Na prodej je vzácný supersport šitý zlatou nití. Cenu si nedokážete ani představit - 4 - Lykan Hypersport 2018 prodej Dubaj 04Na prodej je vzácný supersport šitý zlatou nití. Cenu si nedokážete ani představit - 5 - Lykan Hypersport 2018 prodej Dubaj 05Na prodej je vzácný supersport šitý zlatou nití. Cenu si nedokážete ani představit - 6 - Lykan Hypersport 2018 prodej Dubaj dalsi 01Na prodej je vzácný supersport šitý zlatou nití. Cenu si nedokážete ani představit - 7 - Lykan Hypersport 2018 prodej Dubaj dalsi 02Na prodej je vzácný supersport šitý zlatou nití. Cenu si nedokážete ani představit - 8 - Lykan Hypersport 2018 prodej Dubaj dalsi 03
Předražený Lykan stojí skoro 70 milionů korun. Kupec se najde, někdo neodolá pocitu mít jeden ze sedmi vyrobených kusů premiérové silniční rakety Středního východu

Zdroj: James Edition

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama