Reklama

Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič

Rozlitá chladicí kapalina Porsche 911 GT3 RS se stala osudnou dalším 13 nebo 14 vozům. Nebýt obětavosti jednoho z pilotů, mohlo být i hůř.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič

15.11.2017 | Petr Prokopec | 27 příspěvků

Rozlitá chladicí kapalina Porsche 911 GT3 RS se stala osudnou dalším 13 nebo 14 vozům. Nebýt obětavosti jednoho z pilotů, mohlo být i hůř.

Severní smyčka Nürburgringu nepřišla k přezdívce Zelené peklo náhodou. Je to sice na jednu stranu ráj řidičských radostí, ve zlomku sekundy se ale za nepříznivých okolností skutečně umí proměnit v nefalšované peklo. Na trati dlouhé 20 832 metrů musíte zvládnout až 170 zatáček (podle toho, kdo je počítá, sami majitelé Ringu zmiňují pouze 33 levotočivých a 40 pravotočivých), nepřeberné množství někdy i slepých horizontů a převýšení mezi jednotlivými sekcemi až 300 metrů. To vše za vysokých rychlostí, nevyzpytatelného počasí a s minimálními únikovými zónami.

Při pohledu na toto resumé asi není překvapivé, že se třeba šampionát Formule 1 po těžkého nehodě Nikiho Laudy z Nordschleife stáhl. Nicméně i tak představuje výzvu pro profesionály a amatéry, kteří se měrou opravdu hojnou zúčastňují závodů nižší úrovně i turistických jízd. Navíc se zde konají soukromé okruhové akce, jak tomu bylo i na sklonku října, kdy byl Ring po čtyři dny uzavřen ve prospěch jednoho z klubů sportovních aut.

Celá záležitost probíhala bez jediného zádrhele, účastníci si užívali ježdění po spojené Severní smyčce a trati pro F1. Bohužel na úplný závěr, v posledním kole, které se jelo na Nordschleife, unikla z Porsche 911 GT3 RS v sekci Hatzenbach chladicí kapalina. Ta se stala osudnou celé řadě aut, na rozlité skvrně havarovalo dalších třináct vozů (podle Bridge to Gantry, policie jich hlásí dalších 14).

Jedním z hrdinů okamžiku byl jezdec s přezdívkou RE FS420. Jakmile zaregistroval problémy na trati, odstavil svůj vůz, přeskočil svodidla a máváním paží se snažil varovat ostatní. Dá se přitom předpokládat, že tím přispěl k záchraně mnoha plechů, možná i lidských životů. Jakkoliv hrozivě havárie vypadá, nakonec vyústila pouze ve dvě zranění, přičemž majitele Audi TT museli požárníci z jeho vozu vystříhat.

Poněkud překvapivě se následně ukázalo, že v místech nehody ani úseku těsně před ní se v tu dobu nenacházel žádný traťový komisař. Varování uživatele RE FS420 tak vlastně bylo jediným, kterého se ostatním dostalo. To on sám bohužel odskákal zničením svého odstaveného vozu, do kterého narazilo další Porsche 911.

Paradoxem je, že po celou dobu akce bylo maršálů několik desítek a celá trať byla bez problémů sledována. Jelikož však šlo o ono poslední kolo, zdá se, že někteří z nich to „zabalili“ dříve a vypravili se domů. Zrovna v tu chvíli se ovšem stala na nehoda, která by si jen na opravách asfaltu, svodidel a všeho ostatního měla vyžádat šestimístnou částku, samozřejmě v eurech...

Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 1 - Nurburgring hromadna nehoda 2017 dalsi 01Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 2 - Nurburgring hromadna nehoda 2017 dalsi 02Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 3 - Nurburgring hromadna nehoda 2017 dalsi 03Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 4 - Nurburgring hromadna nehoda 2017 dalsi 04Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 5 - Nurburgring hromadna nehoda 2017 dalsi 05Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 6 - Nurburgring hromadna nehoda 2017 dalsi 06Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 7 - Nurburgring hromadna nehoda 2017 dalsi 07Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 8 - Nurburgring dalsi hromadna nehoda 2017 01Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 9 - Nurburgring dalsi hromadna nehoda 2017 02Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 10 - Nurburgring dalsi hromadna nehoda 2017 03Na Ringu se stala další hromadná nehoda, možná i nejhoršímu zabránil obětavý řidič - 11 - Nurburgring dalsi hromadna nehoda 2017 04
Poměrně hrozivá hromadná nehoda se odehrála již před 14 dny, široká veřejnost se o ní ale dozvěděla až v těchto dnech, kdy řidič s přezdívkou RE FS420 vystavil na svém profilu na Facebooku níže přiložené video se svým hrdinským jednáním

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 27 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama