- -

Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube

(doplněno) Na nejnáročnější okruh světa se nikdo nevydá proto, aby tam jezdil pomalu. Ruští provozovatelé okruhu přesto zakázali měření času, viník aktivně hledají.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube

27.10.2017 | Marek Bednář | 15 příspěvků

(doplněno) Na nejnáročnější okruh světa se nikdo nevydá proto, aby tam jezdil pomalu. Ruští provozovatelé okruhu přesto zakázali měření času, viník aktivně hledají.

Doplněno 27.10.: Pro některé z vás bylo stěží uvěřitelné, že by takový zákaz na okruhu někdo mohlo myslet vážně. Níže se můžete podívat na důkaz, že myslí - tyto kartičky nyní na Nordschleife při turistických jízdách rozdávají návštěvníkům. Píše se na nich mj.:

Měření času při turistických jízdách může:
> vést k agresivní jízdě,
> negativně ovlivnit koncentraci,
> ohrozit ostatní
> a je přísně zakázáno.

Porušení zákazu je možné trestat vážnými postihy (zákaz jízd)!

Bohužel, toto je skutečnost...


Společnost spravující Severní smyčku Nürburgringu zakázala při veřejných, tzv. turistických jízdách měření času na kolo. A co více, tento zákaz aktivně vynucuje, vyhledává lidí, kteří nové pravidlo nerespektují a za porušení rozdává úplné zákazy vstupu na trať.

Důvodem je snaha snížit riziko nehody, pramenící z toho, že některý pilot ve snaze dosažení co nejlepšího času přecení své schopnosti nebo podcení záludnost Ringu. Argument pro souvislost se zákazem měření času pro všechny je, že když lidé neuvidí časy ostatních, nebudou se snažit o co nejlepší čas vlastní, takže pojedou pomaleji ergo bezpečněji.

Dnes už zcela ruská firma provozující okruh tedy bude v autech hledat očividná zařízení schopná měřit čas přesně podle GPS a takhle vybaveným autům bude zakazovat vjezd. Kromě toho také bude na Youtube aktivně vyhledávat lidi, kteří na Ring běžně jezdí a zveřejňují svá videa s časy, a těm bude také zakazovat vjezd.

Trochu problém je, že spousta dnešních ostřejších aut, i běžných rodinných hatchbacků se silnějšími motory, má dnes měřič času na kolo přímo na palubě. Správce okruhu snad nechce zakázat vjezd všem Golfům GTI, Octaviím RS či Leonům Cupra jen proto, že takovou věc mají. Nebo snad ano? Také v každém mobilu dnes jsou stopky a existují i různé aplikace, které umí spolupracovat i s GPS. Bude je nutné odevzdávat u vjezdu?

A konečně, samotná idea, že nadšení řidiči se budou méně snažit o co nejlepší čas, když uvidí méně takové snahy kolem sebe, je scestná. Spousta lidí chce „jen” překonat sama sebe, ne nějakého youtubera, který je na Ringu denně a zná ho jako své boty. Právě pro lidi, kteří na Ring jezdí velmi často, bude tohle nařízení působit největší problémy. To zmiňuje i člověk říkající xthilox, autor mnoha zajímavých videí z okruhu, který se po něm pohybuje skoro denně a jehož záběry můžete vidět níže.

Jenže zrovna takoví jako on jsou ostatním nejméně nebezpeční, protože okruh dobře znají a ví, co si mohou dovolit. Samozřejmě, i takoví chybují, ale proti tomu nepomůže žádný zákaz časoměřičů. Jak bude nové nařízení efektivní, si tedy neděláme velké iluze, nepříjemnosti při samotném výjezdu na okruh ale působit nepochybně bude...

Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube - 1 - Nordschleife zakaz mereni casu dalsi 01
Zákaz měření času při turistických jízdách na Ringu je bohužel naprosto skutečný

Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube - 2 - Audi SQ7 Nordschleife drti video 01Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube - 3 - Audi SQ7 Nordschleife drti video 02Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube - 4 - Audi SQ7 Nordschleife drti video 03Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube - 5 - Audi SQ7 Nordschleife drti video 04Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube - 6 - Audi SQ7 Nordschleife drti video 05Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube - 7 - Audi SQ7 Nordschleife drti video 06Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube - 8 - Audi SQ7 Nordschleife drti video 07Na Ringu zakázali měřit čas při turistických jízdách, hříšníky hledají i na Youtube - 9 - Audi SQ7 Nordschleife drti video 09
Autor těchto záběrů, který si říká xthilox, a jehož videa můžete vidět níže, si na Nordschleife měří a nahrává prakticky každou svou jízdu. Je jedním z těch, proti kterým dnes provozovatelé okruhu bojují

Zdroje: Bridge To Gantry, xthilox

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama