- -

Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600

Kdysi hrdý symbol německého luxusu skončil mezi vraky za jedním servisem. Ne každého to nechalo v klidu, teď jej snad konečně čekají lepší chvíle.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600

10.12.2017 | Mirek Mazal | 33 příspěvků

Kdysi hrdý symbol německého luxusu skončil mezi vraky za jedním servisem. Ne každého to nechalo v klidu, teď jej snad konečně čekají lepší chvíle.

Opuštěná vozidla vyvolávají pochybnosti nad jejich osudem a zaujmou řadou otázek, co se s nimi dělo, že musela dopadnout zrovna takto. Nepoužívaná stará auta jsou kolikrát jen kopa šrotu, které se někdo vzdal, ale o čím novější model jde, tím více otázek jeho historii a budoucnost provází. Po celém světě se najdou místa s opuštěnými automobily, v Dubaji zkrachovalí milionáři nechávají ladem své bývalé supersporty, sami jsme vám ukazovali cenné poklady z Číny či jejího autonomního území Hong Kongu, dále z demilitarizovaného pásma na Kypru, anebo jsme psali o největším hřbitově aut v Evropě.

Dalo by se pokračovat přes zdejší kotlinu až na kterékoli civilizovanější místo světa. Všude se najdou ladem pohozené zajímavé vozy, jejichž osud bývá často zpečetěn. Občas se ale najde někdo, kdo se jich chce ujmout. Jako Britové zaprášeného Mercedesu někde na španělském venkově. Při pohledu na podobně odstrčené stroje, které rozhodně nevypadají na to, že vypustily svůj poslední obláček CO2, napadá myšlenka vzít nohy na ramena a utíkat si pro ně.

Jenže ono to nebývá vždy jednoduché, často to bývá běh na dlouhou trať. Aby ale člověk někam došel, musí udělat první krok. Něco takového vidíme na videu. Co udělá Mercedes-Benz S600 W220 po letech stání za domem mezi ostatním nepořádkem, když se ho pokusíte nastartovat? Přírodou maskovaný kus v luxusní výbavě během let nepozornosti schytal řadu šrámů. Autobaterie neměla šanci přežít, proto je potřeba natáhnout kabely z druhého vozu.

Ze začátku S600 nereaguje na povel ke startu. Přístrojová deska svítí, jenže hlásí nerozpoznaný klíč, možný následek úplně vybité baterie. Několik opakovaných pokusů stále indikuje chybějící klíč a přibližně po sedmi minutách dvanáctiválec obživne, aby za minutu zase umřel na nedostatek paliva. Po doplnění benzinu z vedlejšího Fiatu Brava a několika zkouškách s pomocí nadávek Mercedes znovu naskočí. Motor tedy zůstává živ, ale co s porouchaným vzduchovým odpružením, S600 leží břichem skoro na zemi a kola jsou zabořená v karoserii. Jeden z oživovatelů zkusí použít spínač pro nafouknutí podvozku a hele, auto se nafouklo do provozní výšky. To skutečně nikdo nečekal.

Pohádka o zapomenutém Mercedesu třídy S, kdysi výstavním kousku s komfortním vybavením navíc, dopadla dobře. I když auto na písku ve velkém horku stálo několik let a za tu dobu nikdy nebyl měněn olej (což mohli zachránci napravit, ale pár let není zase tak moc), motor se podařilo nastartovat. Profesionální práce při startování zašlého auta by jistě vypadala jinak, ale tady úřadovali nadšenci a nevedli si špatně. Skupinka mužů původně snad ani nedoufala v takový úspěch, ale nakonec snad dvanáctiválcové eSko čekají lepší zítřky. Pokud jsou podobně odolná ostatní opuštěná auta, stačí si vybrat...

Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 1 - Mercedes S600 start po letech 01Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 2 - Mercedes S600 start po letech 02Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 3 - Mercedes S600 start po letech 03Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 4 - Mercedes S600 start po letech 04Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 5 - Mercedes S600 start po letech 05Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 6 - Mercedes S600 start po letech 06Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 7 - Mercedes S600 start po letech 07Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 8 - Mercedes S600 start po letech 08Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 9 - Mercedes S600 start po letech 09Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 10 - Mercedes S600 start po letech 10Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 11 - Mercedes S600 start po letech 11Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 12 - Mercedes S600 start po letech 12Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 13 - Mercedes S600 start po letech 13Nadšenci zkusili po létech stání vrátit život pískem zavátému Mercedesu S600 - 14 - Mercedes S600 start po letech 14
Mercedes-Benz S600 po létech stání ožívá. Pomalu, ale jistě

Zdroj: Gfix@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 33 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše