Reklama

Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát?

Cenné auto běžně není věc, kterou byste našli léta chátrat uprostřed lesů. V tomto případě se ale stalo přesně to a je na místě se ptát, co se tu stalo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát?

8.5.2017 | Petr Miler | 12 příspěvků

Cenné auto běžně není věc, kterou byste našli léta chátrat uprostřed lesů. V tomto případě se ale stalo přesně to a je na místě se ptát, co se tu stalo.

Jistě i u nás se čas od času najde nějaké auto na velmi neobvyklých místech, jen zřídka ale půjde o něco jiného než následek pokusu zbavit se vraku starého auta poněkud hulvátským způsobem. To ale těžko bude případ jakékoli generace Toyoty Supra, vždy ceněného japonského sporťáku. Navíc i kdyby byl, stěží se takové auto bude nacházet na nedostupném místě v horách, uprostřed lesů. Přesně takové auto v přesně takové lokaci ale chátrá kdesi v Japonsku.

Dozvěděl se o tom australský fanda driftingu, který si říká Alexi. Co dělá Australan uprostřed japonských lesů pochopíte rychle - v roce 2008, tedy už před devíti léty se přestěhoval právě do Japonska, aby se tam oddával své největší vášni. Právě v komunitě drifterů se dozvěděl o opuštěné a údajně nevysvoboditelné Supře chátrající uprostřed lesů a i když mu nebyly dány úplně přesné souřadnice, vůz po chvíli pátrání objevil.

Jako správný blogger si tuto příhodu nenechal pro sebe a i nám nabízí pohled na něco, co se skutečně nevidí, rozhodně ne v Japonsku nebo jakékoli jiné civilizované zemi. Na dně údolí, poblíž menší řeky, uprostřed stromů už skoro do výše spodní hrany splývá s okolním prostředním Toyota Supra generace A70. Tato auta dodnes občas vídáme prodávat jako nová, tohle k němu ale má sakramentsky daleko. Už jej vážně skoro pohltila matička země a i když je skoro kompletní (chybí jen věci jako skla a pár dílů), vypadá to, že už je tu hodně dlouho.

To pochopitelně vzbuzuje otázky, co se tu jen mohlo stát. Měl snad nehodu, při které zemřel, že si auta nikdo nevšiml, aby jej odstranil? Vyřizovala si snad mafie s někým účty a tady jej takto „pohřbila”? Nebo co jiného mohlo vést k tomu, aby toto auto, jistě už před mnoha a mnoha léty zůstalo stát na jednom místě bez pozornosti majitele i úřadů?

Stoprocentní odpověď neznáme, podle jednoho z komentujících je ale relativně prostá. Majitel byl drifter (o čemž svědčí i viditelné zbytky ochranného rámu) a na silnici ležící vysoko nad tímto místem v roce 1992 ztratil kontrolu nad vozem. Auto z kopce, tehdy zřejmě ještě s méně hustým stromovím, sjelo dolů a majitel, byť přežil bez vážnějších následků, o nehodě nikoho neinformoval. Auto chtěl vysvobodit, v tomto terénu se to ale ukázalo být velmi náročným a tudíž i nákladným, což při stavu vozu vyhodnotil jako nesmyslné. A tak tu auto prostě nechal být.

Vzhledem k tomu, že zůstalo jakoby zapíchnuté do údolí přídí, není ani při sestupu dolů do poslední chvíle příliš vidět. A co si budeme povídat, místa s takovým terénem nejsou zrovna obvykle navštěvovaná turisty, a tak tu vůz chátrá zarůstá vším, co k lesu patří více než ono. Tento příběh berte s nadsázkou a sami řekněte, jak moc mu lze věřit, působí ale docela věrohodně.

Podívejte se, co z auta zbylo - je to snad poprvé, co můžeme vidět Toyotu Supra v kondici odpovídající čtvrtstoletí trvajícímu pobytu v lese. Není na tom úplně zle, byť část chybějících dílů naznačuje, že majitel nebyl tím jediným (pokud tyto věci neodmontoval sám), kdo o místě výskytu vozu věděl. Jak ale praví Alexi, tohle auto už tu bude zřejmě navěky. Až jednoho dne nebude pod nánosy všeho, co kolem něj vidíme dnes, k nalezení vůbec...

Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 1 - Toyota Supra A70 opustena v horach 01Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 2 - Toyota Supra A70 opustena v horach 02Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 3 - Toyota Supra A70 opustena v horach 03Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 4 - Toyota Supra A70 opustena v horach 04Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 5 - Toyota Supra A70 opustena v horach 05Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 6 - Toyota Supra A70 opustena v horach 06Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 7 - Toyota Supra A70 opustena v horach 07Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 8 - Toyota Supra A70 opustena v horach 08Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 9 - Toyota Supra A70 opustena v horach 09Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 10 - Toyota Supra A70 opustena v horach 10Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 11 - Toyota Supra A70 opustena v horach 11Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 12 - Toyota Supra A70 opustena v horach 12Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 13 - Toyota Supra A70 opustena v horach 13Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 14 - Toyota Supra A70 opustena v horach 14Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 15 - Toyota Supra A70 opustena v horach 15Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 16 - Toyota Supra A70 opustena v horach 16Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 17 - Toyota Supra A70 opustena v horach 17Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 18 - Toyota Supra A70 opustena v horach 18Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 19 - Toyota Supra A70 opustena v horach 19Nadšenec našel v horách léta opuštěnou Toyotu Supra. Co se tu jen mohlo stát? - 20 - Toyota Supra A70 opustena v horach 20
Pro příznivce legendárního japonského sporťáku to nebude pěkný pohled. Ale i takové věci se mohou stát

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše